Anaokuluna başlama yaşı ne olmalıdır ?

Konusu 'Anaokulu & Okul Öncesi Eğitim' forumundadır ve tamar tarafından 7 Ocak 2007 başlatılmıştır.

7 Ocak 2007
    Konu Sahibi : tamar
  1. tamar

tamar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Çocuklar sosyal bir ortama uyum sağlayabilecek psikolojik olgunluğu ortalama 3 yaşını doldurduklarında kazanmaktadırlar. Bu nedenle de bu yaştan itibaren bir sosyal kuruma devam etmeleri uygun olmaktadır.

Daha öncesinde tek bir kişinin sürekli ilgisine ihtiyaç duyarlar ve bu ilgiyi paylaşabilecek olgunluğa erişmemişlerdir. Bu nedenle 3 yaş öncesi yuvaya gönderilen çocuklarda sıklıkla yuvaya uyum problemleri yaşanmaktadır.

2. 12 Eylül 2007
  3. talin

talin Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    selammmm.oğlum 3.5 yaşında ve sanırım onun için en uygun dönema.s.

4. 12 Eylül 2007
  5. dilek32

dilek32 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    oğlum 1 yaşında şu an 5 yaşına gelince anaokuluna göndermeyi düşünüyorum biraz kendisine gelmesi lazım bence

6. 12 Eylül 2007
  7. sweetzehra

sweetzehra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bnce 5 olmalıdırr

8. 12 Eylül 2007
  9. kalemkitap2

kalemkitap2 Kapsama Alanı Dışında ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    ben 3 yaşındayken yollamayı düşünüyorum.
    yabancı dil açısından gerekli bence.

10. 12 Eylül 2007
  11. besa

besa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bencede 5 olmalıdır oğlum tam 5 doldurdu pazartesi kısmetse kreşe başlıyor

12. 18 Eylül 2007
  13. seyda_66

seyda_66 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    40
    Ödül Puanları:
    148
    bence 3uygun niye diye sorarsaniz ben yurt disinda olunca otomatik olarak dil gelisimi icin 3yas iyi burda 5yas gec kalinmis yas türkiye icin bilmiyorum kendi dili nede olsa cocuklarin 5iyidir

14. 6 Kasım 2007
  15. EU1

EU1 Guest

merhaba kızlar!
    uzmanladan öğrendiğim ve bildiğim kadarı ile: CADIARZU çocuklar 3- 3,5 yaşında sosyalleşmeye başlıyorlar... dolayısıyle, anne yetersiz kalıyor ve artık arkadaşla, eğitimle, toplumla tanışma, içiçe olma vakti geliyor... daha erken verildiğinde: çocuk kendini koruma ve ifade etme özgürlüğünü, gücünü ve bilincini kazanmadığından çok makul değil. yani bence çok erken. senağlama eziliyorlar :mymeka: ama mutlaka ve mutlaka her çocuk iyi seçilmiş bir anaokuluna gitmeli! gidenle gitmeyen arasında ki fark dehşet belirgin. unutmayalım: 7 çok geç... senağlama

16. 6 Kasım 2007
  17. EU1

EU1 Guest

kızlar bir konunun altını çizmek istiyorum buradan yasakkelime
    bence 5 olmalı diyen arkadaşlar da var: toplumumuzda anaokulu denince : bir hazırlık sınıfı (diğer adı ile ana sınıfı) akla geliyor... bir de: diğer adı ile kreş.
    benim anladığım kadarı ile:
    kreş; bakım çocukları için yani bebek grubu
    anaokulu: okulöncesi küçük çocuk eğitimi ve gelişimi ile ilgili olan.
    anasınıfı yani hazırlık: adı üstünde, okula başlamadan önceki sene verilen eğitim ve alıştırmadır...
    anaokulu ve anasınıfı diye ayrıştırırsak daha net bir sonuç çıkar(?) ne dersiniz?

18. 25 Ağustos 2008
  19. ESRARENGXIXZ

ESRARENGXIXZ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben de 3 yaş diyenlerdenim.Benim oğlum 2 yaşını bu ay doldurdu.Seneye düşünüyorum.Babaannesi baktığı için biraz ilşki problemleri yaşıyoruz maalesef.Çalışıyorum çünkü.Belki kendim baksaydım oğluşuma 4-5 yaşında verebilirdim.Ama çalışırken istediğim eğitimi veremiyorum.Babaanne eğitimi ile yani olmayan eğitimle büyüyor çocuk.Yemek ye, uyu, parka git.Bu rutin içinde ne öğrenir ki çocuk bence tembelliği öğrenir.Çünkü yemeği ağzında, uykusu isterse uyur istemezse uyumaz.İsteyince parka götürülür.2 yaşına kadar belki bu yaşama şekli onun ihtiyacıydı zaten ama artık söz dinlememe,İnatlaşma sofrada oturup yemek yemeyi istememe.Onun gerine o oynarken ağzına tıkıştırmalar.
    OOffffff be ne dertlimişim yav.