Anasınıfı Öğretmenleri Haydi Buraya

Konusu 'Anaokulu & Okul Öncesi Eğitim' forumundadır ve EU3 tarafından 14 Şubat 2008 başlatılmıştır.

14 Şubat 2008
    Konu Sahibi : EU3
  1. EU3

EU3 Guest

a.s.mrh sevgili öğretmenlerim istedimki bizimde bir paylaşım alanımız olsun.ben okul öncesi öğretmenliği mezunuyum ve ablamın kreşinde mesul müdür olarak çalışıyorum.çocuklar bizim her şeyimiz onlar için daha verimli olabilmek için önerilerimizi,sorunlarımızı burada paylaşalım.çeşitli aktivitelerde birbirimizden yardım alalım.tüm anasınıfı öğretmenlerimi buraya bekliyorum sevgiyle kalın.:enbuyukkk:

2. 14 Şubat 2008
  3. sarxix papatya

sarxix papatya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım walla cok ıyı olur.ablamın 3üzleri war.4 yasından gun almaya basladılar temmuzdan berı.neler ogretılebılır 4 yas grubuna.nasıl oyunlar oynatılmalı.bılgılerınızı paylasırsanız cok sevınırız.

4. 17 Şubat 2008
  5. EU3

EU3 Guest

:1shok:ya inanmıyorum kızlar koskoca sitede hiç mi anasınıfı öğretmeni yok.yalnızmıyım burada...:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

6. 17 Şubat 2008
  7. EU3

EU3 Guest

sarı papatya öncelikle allah ablana sabır versin canım üçüzlerle uğraşmak çok zor bilirim bizim kreştede var.öncelikle onların ilgi alanlarını keşfetmek lazım.nelerden hoşlandıklarını öğren çözüm kolay.mesela resim mi,oyun mu şarkı söylemek mi bunları yazarsan sana çeşitli altenatifler sunabilirim.yoksa konu çok açmış olurum ve yaz yaz bitmez.ayrıca kızmı erkekmi onuda yazarsan sevinirim.

8. 17 Şubat 2008
  9. silagul

silagul yorgun savaşçı Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    selam umutisigi valla gokte ararken yerde budum seni,benimde temmuz 2004 dogumlu bir oglum var,malisef krese bu sene veremedim.cok sordum burada ama cevap alamadim,oglum yasitlarina gore biraz ilerde cok zeki oldugu soyleniyor ben ona evde nasil bi egitim verebilirim,cok aradim ama bulamadim kreste yapilan seyleri anlatan bi kitap cd,oglumun evde hem annesi hem ogretmeni olmak istiyorum,mesela biseyler yapalim kesip yapistiralim,sarkilar soyleyelim psikomotor gelisimi icin neler yapabilirim bunu nasil takip edebilirim bana bu konuda onerecegin kitap cd varmi nasil ulasabilirim,canim cevabini dort goze bekliyorum

10. 17 Şubat 2008
  11. EU3

EU3 Guest

mrh canım çocuğunla böylesine ilgilenmen çok güzel. piyasada çocuğun için bir çok eğitici kitap setleri var ama illaki set halinde almana da gerek yok.çocuğuna bol bol hikaye kitabı al ve anlat sonra çocuğunun eline ver hayal gücünü kullanarak anlatmasanı müsade et.boyama kitapları ve kavram kitaplarından alabilirsin büyük küçük ve sayı kavramlarını öğretebilirsin.bunları kitapevlerinde rahatlıkla bulabilirsin bulamazsan yine yardımcı olurum.mesela benim kızım2.5 yaşında olmasına rağmen şarkı söylemeye bayılır sende pahalı olmayan çeşitli müzik aletleri alabilirsin biz mesela tası tabağı şarkı söylerken araç olarak kullanıyoruz evde.netten çocuk şarkıları indirebilirsin ve bunları dinlerken parmak şıklatarak tefe vurarak ritm tuttur.duvara kocaman bir kağıt yapıştır rahatça boyama yapsın sende neler yaptığını soarabilirsin.tuvalet rulolarından çeşitli şekiller yapabilirsin. zamanla siteye çeşitli etkinlikler yerleştiririm sizde oradan bakarak çocuklarınıza yaptırabilirsiniz.legolarla ve oyun hamuruyla oynamasınıda destekle bu yaracılığı için çok önemli.

12. 17 Şubat 2008
  13. silagul

silagul yorgun savaşçı Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    sagol canim evde kitap okuyoruz ,oda bana okuyo resimlerine bakip benim okuduklarimdan aklinda kaldigi sekilde,muzik bizde yapiyoruz sarki soyluyoruz boyama zaten var ,legolardan sekillerde yapiyoruz,benim aradigim daha degisik seyler,kreste daha degisik seyler yapildigini gordum bununla ilgili hangi kitap evinden yararlanabilirim isim verebilirmisin,mesela bi yerde okumustum 3-4 yasindaki cocugun psikomotor gelisimi ile ilgili ,mesela bu yasta ustuste 10 kupu koyabilirim,iki ayagimla ileri ziplayabilirim,tek ayak ustunde durabilirim gibi,bunlarida takip etmek uygulatmak istiyorum mesela

14. 17 Şubat 2008
  15. EU3

EU3 Guest

pisikomotor gelişimden önce duyusal gelişime yönelik bir eğitim vermeni tavsiye ederim.yapa ve morpa kitabevlerinden çocuğunun yaratıcılığını geliştirici her türlü materyali bulabilirsin

16. 17 Şubat 2008
  17. EU3

EU3 Guest

ben insanların kesinlikle sevdiği mesleği icra etmelerinden yanayım yoksa diğer işlerde çok başarılı olamadıkları kanısındayım.inş ileride bir kreş açarsında bende sana burdan tam gaz desdek veririm canım.allah gönlüne göre versin

18. 17 Şubat 2008
  19. EU3

EU3 Guest

a.s.hoşgeldin viyanjiyan,yanlız olmadığıma sevindim.şu an çalışıp çalışmaman önemli değil önemli olan bugüne dek birikimlerini bizimle paylaşman.