Andeva

Konusu 'Doktor ve Hastane Tavsiyeleriniz' forumundadır ve meralgokmen tarafından 9 Kasım 2009 başlatılmıştır.

9 Kasım 2009
    Konu Sahibi : meralgokmen
  1. meralgokmen

meralgokmen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    şu anda 5 aylık hamileyim (kadın hastalıkları doğum dr.) sürekli kontrollerimi yapıyordu. Ancak hiç memnun kalmadım,çünkü neyapmam gerektiği konusunda hiç bilgi vermiyor ,aydınlatmıyordu beni. Ama ben genede kendisine muayene için gittim 16.haftamda tekrar muayeneye gittiğimde ultrasonda kendince gördüğü bazı şeyler vardı ancak bana gene bildgi vermedi,ısrarla sorunca bişey yok üçlü tarama testi yaptıracaksın sonuca göre geldiğinde tekrar bakarız dedi. Ve andeva hastanesinde üçlü tarama tarama testim yapıldı.sonucu almaya gittiğimde mine hanım sonuc belgesini elime tutuşturdu ve down sendromu riski var tıp fakültesine gidin dedi. Ben önce olayı anlayamadım çünkü o kadar soğuk kanlı söyledi ve hiçbir açıklamada bulunmadı . Sonra ben tıp fakültesine gidip orada 4 lü testi yaptırana kadar çekmediğim acı kalmadı. çok şükür şu anda bi problem olmadığını öğrendim.

Son düzenleyen: Moderatör: 14 Ocak 2012
  2. 9 Kasım 2009
  3. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    ah bu doktorlar ya... agızlarından cımbızla laf alınıyo bazılarının. onlar ıcın gayet normal seyler ama bızde 10 tane dogurmadıkkı sonucta hepımız ayrı endıselı ayrı telaslıyız... bunu anlamamak ıcın dıretıyolar bazen. heyecanını paylasmıyolar senınle butun zevkın şevkin gıdıyo sonra. bende ıyı bı doktor bulana kadar bı dolu hastane gezdım sımdılık tutturdum gıbı hayırlısı...

4. 9 Kasım 2009
  5. yeldacinar35

yeldacinar35 küçük adamım Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benimde ilk gittiğim doktorum aynı seninki gibiydi sormadan hiçbişey söylemezdi bırak söylemeyi yaptığı tahlillerden testten hiçbirinden haberi yoktu neyseki doktorumu buldum şimidki doktorum süper ötesi mükemmel bir doktor

6. 9 Kasım 2009
  7. ali_ye

ali_ye RABBİME ŞÜKÜR Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    bende andevada dogum yaptım perge bulvarındakınde sadece dogum için gitim sezeryanle aldılar kevser ceylan dr bana antıbıyotık yazmıs soylemıyor atcaksın bunu dıye yazmıs kayınpederımde dıyer alıncaklarla almıs araya kaynamış ben kendıme gelemedım eve geldıgımızde 3gunsonra bulduk bu neıse yarıyor dıye 5sene once 6mılyara maal oldu sarılık tan falan yatı dr deneyımsızdı cocuk drlarıda oyle neyse eltımede oraya gıt dedık 3ay oraya konrole gıttı cok soguk kadın dıyordu cınsıyetını ogrenmeye gıtıgınde bebegının karnında oldugunu pat dıye soylemıs eltım aglayıncaa gıt sımdı gez ogleden sonra alalım nıye aglıyorsun lıselı ogrencıler sabah kurtaj oluyor oglen derse gırıyor dıye sacma laflar soylemış ılgısızler hastane nekadar guzel olsada tecrubelerı yok bence eltımde baska dr gıttı ondada ılaclarla hıc kalkmadan 36 haftaya kadar durdurdu en kuck ıhmalde onuda kaybetcektı ama dr cok ıyıdı ben sana muhammed özturk u tavsıye ederım ssk dr muayenesıde acıl gırısı karsısında cok memnunum hıc bırseyı sansa bırakmıyor ultrasyonuda4boyutlu kolunu bacagını olcuyor cok ıncelıyor cok ıyı tecrubelı drvereliniortak

8. 9 Kasım 2009
  9. zasa

zasa мαSαL тαdıηdα Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    ne kadar terbiyesizlik.nasıl doktor olmuşlar çok hayret ediyorum doğrusu.

10. 9 Kasım 2009
  11. hayrissh

hayrissh Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bi halt sanıyolar kendilerini

12. 9 Kasım 2009
  13. zeyra

zeyra rabbimin mucizesi gizemim Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    ya ne demek öyle pat diye söylenirmi yaa ne sanıyolar harbi kendilerini anlamam okuduysan bizde okuduk o zamn her meslektekiler pat pat konuşsun hzimet etiği kişilere bende ilk tedavimi olacağım sırada dah yaşım 23 tü o zaman bir bayan doktora gittim yaşını almış bir kadındı bana aleti öyle bir yerleştirdiki aklım gitti afedersiniz ama bir hayvana bile dah güzel davranılır yani bende ne yaptım bir tekme attım koluna kalkcağımı söyledim kadında afallladı kalktım başka doktora gittim doktormu yok sanki öylelerine gereken cvbı vermek lazım doktor olmakla iş bitmiyo her meslekte önce vicdan önemli bence

14. 9 Kasım 2009
  15. nurcandogu

nurcandogu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    terbiyesiz doktor ya bunları bide çalıştırıyorlar oralarda

16. 10 Kasım 2009
  17. serapyunus

serapyunus Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mrb bende bugun uye oldum.sızın yasadıklarınızı bende yasadım burdan insaallah bebek bekleyen anneler okuyarak moral bulur rahat gunler gecırır.bende andevaya gıttım.doktor hıcran hanıma ılk gıdısımde gebelık haftamı yanlıs hesapladı ve benım hesabımı hıç dıkkate almayarak. üçlü tarma yaptı.2 gun sonra telefonla ardım sonucumda down sendrom rıskı yuksek tıpa gımelısım hemen amnıyosentez yaptırmalısın dedı ve sonderece rahat tavırlarla.4 lü tarama dan bahsetmedı bıle .daha sonra ben 4lü tarama yaptırdım.ılk çocugumda boyle bır olay yasamadım ve yasımda rısk sınırında değil artı ıkılı taramam sıfır rısklıydı bu konlar hakkındada bılgı verdım hıcran hanıma ama ılgılenmedı .netıcede 6 aylık hamıleyım ve çocugum sapasağlam çıktı...doktorları bıraz daha vıcdan ve hassasıyetlı olmaya davet edıyorum.ve hamıle arkadaslarıma morallerını yuksek tutmalı ve her doktoru kafaya takmamalrını tavsıye edıyorum....

18. 14 Ocak 2012
  19. aysegulizar

aysegulizar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    arkadaşlar antalya eğitim ve araştırma hastanesinde bana tavsiye edebileceğiniz bi doktor var mı?