Ankara 7. Tek Kişilik Oyunlar Festivali

Konusu 'Kültürel ve Sanatsal Etkinlikler' forumundadır ve seaBahAR tarafından 29 Mart 2008 başlatılmıştır.

  29 Mart 2008
  Konu Sahibi : seaBahAR
 1. seaBahAR

  seaBahAR de profundis Editor

  Katılım:
  13 Nisan 2007
  Mesajlar:
  10.950
  Beğenildi:
  8.196
  Ödül Puanları:
  238
  7. TEK KİŞİLİK OYUNLAR FESTİVALİ


  Türkiye’de bir ilk olarak Çankaya Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Tek Kişilik Oyunlar Festivali” zaman içinde birçok ünlü ismi Başkentli sanatseverlerle buluşturdu. Bu yıl 7.’si düzenlenen festivalde bugüne dek Yıldız Kenter, Müşfik Kenter, Altan Erkekli, Ferhan Şensoy, Ali Poyrazoğlu, Nuri Gökaşan gibi tiyatronun önemli isimlerinin yanısıra Engin Günaydın, Beyazıt Öztürk, Ata Demirer gibi popüler sanatçılar da sahne aldı.

  2008 yılında 7.’si gerçekleştirilecek olan Tek Kişilik Oyunlar Festivali bu yıl da tiyatro ve gösteri dünyasının ünlü isimlerini Başkentlilerle buluşturacak.

  27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde başlayıp ve bir hafta sürecek festival kapsamında Sumru Yavrucuk, Günay Karacaoğlu, Metin Uca, Zafer Diper, Yıldız Kenter ve Ferhan Şensoy sahne alacak, festival Erkan Oğur - İsmail Hakkı Demircioğlu konseri ile sona erecek.

  Tek Kişilik Oyunlar Festivali’ne tüm Ankaralıları davet eden Çankaya Belediye Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Eryılmaz “Dostluğun hakim olduğu bir dünya için tüm insanlığın ve özellikle Ankara'nın sanata ihtiyacı var. Pek çok sıkıntının bir arada yaşandığı şu günlerde Başkent’te sanat rüzgarı estirecek tiyatrocu dostlarımıza şimdiden Ankaralılar adına teşekkür ediyor, sanatsever dostlarımızı Çağdaş Sanatlar Merkezi’ne bekliyoruz” dedi.

  Festival Programı :
  27 Mart / Sumru Yavrucuk “Yalnız Kadın”
  28 Mart / Günay Karacaoğlu “Basit Bir Ev Kazası”
  29 Mart / Metin Uca’dan Türküm, Doğruyum, Çalışkanım
  30 Mart / Zafer Diper “Yargı”
  31 Mart / Yıldız Kenter “Ben Anadolu”
  1 Nisan / Ferhan Şensoy “Fername”

  Festival, 4 Nisan Cuma günü yapılacak Erkan Oğur- İsmail Hakkı Demircioğlu konseri ile son bulacak.

  27 Mart- 4 Nisan tarihleri arasında festival ile ilgili bilgi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nden edinilebilir.

  Festival kapsamındaki oyunlar için rezervasyon alınmayacak ücretsiz davetiyeler her yıl olduğu gibi oyun sabahı saat 08.00’den itibaren ÇSM’de dağıtılacak.