Ankara Devlet Tiyatrosu

Konusu 'Sinema & Tiyatro' forumundadır ve turuncukelebek tarafından 13 Aralık 2009 başlatılmıştır.

13 Aralık 2009
    Konu Sahibi : turuncukelebek
  1. turuncukelebek

turuncukelebek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar konu başlıkları genellikle sinemalar üstüne oysa tiyatro başlıkları da bi o kadar olsa keşke,sinema fiyatları 7liradan aşağı değil tiyatro fiyatları ne kada rbiliyor musunuz ben söyleyeyim tam 6 öğrenci 4lira sadece ve oldukçada keyifli oyunlar oluyor ben gitiklerimden beğendiklerimi yazayım sizlere şahane düğün,krem karamel,fosforlu cevriye oldukça iyiler bu 3 oyun eğlenceli hüzzam kasvetli biraz ama o da güzel fakat gizler çarşını önermiyorum konusu ağır ve anlatımı akışı sıkıcı ve birazda saçma,haftaya genç osmana gidicem ondaki fikirlerimide yazarım ya da gidenler varsa oyunlar hakkında fikirlerini yazarlarsa çok güzel oluralkisalkisalkis

2. 15 Aralık 2009
  3. ozzy_mim

ozzy_mim artık evli :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kesinlikle geç kalanlar ı tavsiye ederim.süresi çok uzun değil.ana fikri sevdiğimiz insanlara onları sevdiğimizi gec kalmadan söylemeliyiz.kesinlikle ve şiddetle tavsiye ederim

4. 15 Aralık 2009
  5. turuncukelebek

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ya eve tona gitmeyi çok istiyorum bir de tek kişilik şehre gitmeyihihoyyyt

6. 16 Aralık 2009
  7. ozzy_mim

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    tek kişilik şehir de güzel bir oyun ama çok fazla mesaj kaygısı var bence.o yüzden bir süre sonra sıkılmaya başlamıştım.ama o da kesinlikle izlenmeli diye düşünüyorum.

8. 20 Aralık 2009
  9. turuncukelebek

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    genç osmana bugün gittim ve harikaydıa.s.

10. 20 Aralık 2009
  11. shiftcan

shiftcan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    549
    Ödül Puanları:
    113
    tek kişilik şehre bilet aldım bende merakla bekliyorum=)

12. 23 Aralık 2009
  13. defne_ank

defne_ank Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Bu sezon Geç kalanlar,Rab şeytana dedi ki ve hüzzama gittim.3ü de çok güzeldi,özellikle Hüzzam.Eşim bile ağladı oyunun sonunda...

14. 24 Aralık 2009
  15. ozzy_mim

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ya Rab şeytana dedi ki ve Hüzzam ın konularını ve yaklaşık nekadar sürdüğünü söyleyebilr misin acaba? internette yazanlardan oyunun konusu hakkında pek bir bilgi anlaşılamıyor.oyun sıkıcı mı kolay mı ilerliyor çok mu ağır?

16. 27 Aralık 2009
  17. defne_ank

defne_ank Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Hüzzam 2 saat sürüyo ve benim en beğendiğim oyunlardan.Tek kişilik bir oyun ama seslerle zenginleştirilmiş.Bir zamanlar çok zengin olan İstanbul hanımefendisinin geçmişi ve bugününü anlatıyor.Biraz Türk filmi tadında.Oyuncu zaten harika,bence kaçırılmaması gereken bir oyun.Oyuncu yanlış hatırlamıyorsam 80li yıllarda oyunu 13 yıl aralıksız oynamış.
    Rab şeytana dedi ki 1,5 saat falan sürüyo sanırım.Şarkılı,müzikli bir oyun.Oyun İblis,bir mitoloji kahramanı,eyüp ve karısı arasında geçiyor.Sahnenin arkasında çok güzel çalan bir orkestra var,oyunun kimi yerlerinde dansçılar çıkıyo(dansçılar dediysem Sultans of the dance'ın dansçılarını beklemeyin,,kızlar ii de oğlanlar sanki sokaktan geçenleri toplamışlar gibi:))Benim sevdiğim oyun listemde ortalarda bi oyun.
    Sonuç olarak,Hüzzamı kaçırmayın,Rab Şeytana dedi ki ye de vaktiniz boşsa gidin derim...
    Ve tiyatroya ilgi duyan birilerini görmekten çok memnun oldum.

18. 28 Aralık 2009
  19. ozzy_mim

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    çook teşekkür ederim birkaç gündür gelip gidip bakıyordum cevap yazdınız mı diye a.s o zaman hüzzam ı izlemek lazım tavsiyenize uyup...sevgiler...