Ankara Mesa Hastanesi Hakkındaki Düşünceleriniz Neler?

Konusu 'Doktor ve Hastane Tavsiyeleriniz' forumundadır ve ozlemyb tarafından 25 Ekim 2008 başlatılmıştır.

25 Ekim 2008
    Konu Sahibi : ozlemyb
  1. ozlemyb

ozlemyb Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    53
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaslar kısmetse dogumum mesa hastanesınde olacak ama sızler mesa hakkında ne dusunuyorsunuz burada dogum yapanınız varmı veya yakınınız varmı ıyı veya kotu dusuncelerınız paylasırsanız cok sevınım arkadaslar a.s.

2. 25 Ekim 2008
  3. Meltoo

Meltoo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Bu sıralar çok revaş bi hastane dr larıda öyle kime sorsam mesada yap doğumu diyor.

4. 25 Ekim 2008
  5. xsxen

xsxen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba özlem, böyle bir başlık açmana çok sevindim...bende aralık annesi olucam inşallah ve doğumum mesada olucak kısmetse...birkaç hafta önce ekim kasım ve aralık annelerine sordum bu soruyu ama malesef pek bi yanıt alamadım...umarım daha önce orada doğum yapmış anneler görürde bilgi verirler...
    ben hep olumlu duyumlar aldım hastanenin doğum bölümüyle ilgili olarak, hem hijyen hem ilgi açısından süper diyorlar. komşumun bir yakını doğum yapmış orada çok memnun kalmışlar...
    doktorum orayı tercih ettiğini söyleyince ben telefonla bilgi aldım hastaneden, bilgin var mı bilmiyorum ama ücret; 2030 ytl (sezeryan için), buna operasyon+2 gece yatış+2 refakatçi+bebişin ilk kontrol kan tahlili ve ilk aşıları dahil....ben yine de gidip odalarını bi görmek, yüz yüze konuşmak istiyorum önümüzdeki günlerde tabii....ha unutmadan benim doktorum hacettepenin doktoru, dolayısıyle misafir doktor olarak geldiğinden hastaneye, ayrıca operasyon için doktora ayrı ücret ödeyeceğim ben...eğer hastanenin kendi doktoru olursa doktor için ayrıca ücret ödemiyorsun...ayrıca yine doktorun dışarıdan değilde mesadansa sosyal güvencen varsa bir kısmını karşılıyor ve yukarıdaki kadar ücret ödemiyorsun...ben öğretmenim ama doktorum dışardan geleceği içn malesef bundan yararlanamıyorum...
    özlemcim, eğer benim söylediklerimin dışında birşeyler duyarsan paylaşırsan sevinirim...sevgiler

6. 26 Ekim 2008
  7. ozlemyb

Beğenildi:
    53
    Ödül Puanları:
    108
    sencım meltocum paylasımlarınız için tesekkur ederım...

sureklı mesaya gıdıyorum doktorum burcu hn. coooooooooookkkkkkkkk memnunum kendısınden
    fakat uzun suredır hastanede yoktu dogum iznindeydı gelecek hafta donuyor dolayısıyla 31 ekımde rand.var
    tabı ben doktorumu ve hastaneyı ıyı bılıyorum ama dogumhanesıyle ılgılı bı fıkrım yok sadece telefonda dogum fıyatlarını sormustum
    normal dogum 3800-3900 oda refakatcı vs dahıl
    epidural sezeryan 4100-4200 aynı sekılde oda refakatcı vs dahıl
    demıslerdı fakat benım ozel saglık sıgortam var fıyatı soylerkende ozellıkle sormuslardı
    sencım senın soyledıgın rakam benı sok ettı desem yerı
    cuma gunu ozellıkle sorucam ayrıntılı bılgı alıcam sızınlede paylasırım
    ama bu arada dogum yapmıs arkadaslar veya yakınları varsa lutfen bızımle ufakda olsa paylasımları olursa cok memnun olurum...

8. 2 Kasım 2008
  9. xsxen

xsxen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    özlemcim, umarım cuma günü kontrolün iyi geçmiştir...fiyatlar hakkında tekrar sorucam demiştin.merak ettim var mı bir değişiklik, öğrendiklerini paylaşırsan sevinirim..bizde en kısa zamanda gidip bir görmek istiyoruz odalarını filan...hem ayrıntılı bilgi alırız diyoruz...sen gezdin mi nasıl doğum bölümü??
    sevgiler...

10. 3 Kasım 2008
  11. xsxen

xsxen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    özlemcim, görmedin sanırım mesajımı...var mı bi haber fiyat konusunda??

12. 4 Kasım 2008
  13. xsxen

xsxen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    özlemmmm nerelerdesinnnn

14. 4 Kasım 2008
  15. ozlemyb

Beğenildi:
    53
    Ödül Puanları:
    108
    burdayım sencım bıraz rahatsızdım kusura bakma ancak gordum yazdıklarını cok afedersın...

mesa fıyatları
    normal dogum 3600ytl 1 gece yatıs refakatcı bebegın kan grubu ve ılk muayenesı dahıl
    epidural ve sezeryan dogum 3900ytl 2 gece yatıs refakatcı bebegın kan grubu ve ılk muayenesı dahıl

ozel saglık sıgortan var ise 300 veya 400 ytl daha eklenıyor :))

odaları gezmeyı hıc akıl etmedım fakat yakın zamanda arkadasımızın yakını dogum yaptı onlardan ogrendıgım kadarıyla 5 yıldızlı bı otelden farksızmıs

16. 4 Kasım 2008
  17. xsxen

xsxen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    sağol özlemcim, bilgi için...çok şaşırdım, bana telefonda niçin öyle bir bilgi verdiler acaba...doktorum dışarıdan geleceği için mi acaba...neyse, hafta içi gidip bi yüzyüze görüşeyim bende...sevgiler...

18. 5 Kasım 2008
  19. sibellas

sibellas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    72
    Ödül Puanları:
    88
    arkadaşlar benim de pek çok arkadaşım mesada doğum yaptı ve odaları gerçekten çok güzel. ancak aklınızı karıştırmak istemem ama duyduğum kadarıyla güven hastanesinin yenidoğan yoğun bakımı mesaya göre daha iyiymiş. eğer Allah korusun ama ne olur olmaz erken doğum riskine karşı imkanınız varsa gidip orayla da görüşün derim