Ankara yı bilen anneler buraya bakar mısınız?

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve nesibe82 tarafından 16 Eylül 2010 başlatılmıştır.

16 Eylül 2010
    Konu Sahibi : nesibe82
  1. nesibe82

nesibe82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    selam kızlar,
    bu konuyu buraya açtım çünkü sizler bana daha yakınsınız, çoğunuzu gönderilerinizden az-cok tanıyorum,

ben şuan istanbulda oturuyorum ve yakın zamanda ankara ya taşınma ihtimalimiz var. istanbul güzel şehir, Ankara nında bu kadar güzel olduğuna inanıyorum fakat, semtleri hakkında pek bi bilgim yok, yaşamak ve rahat çocuk büyütmek için nerede oturmamızı tavsiye edersiniz, avm ler vazgeçilmelerim arasında, bebekle yalnız gidilebilmesi önemli.

bütçemiz yaklaşık olarak aidatlar dahil 600-800 tl civarında.

şimdide ilgilenen arkadaşlarıma teşekkür ederim. komşu da oluruz bakarsınız.

2. 16 Eylül 2010
  3. ZuZuu

ZuZuu kelebeğimm koynumda Üye

Beğenildi:
    79
    Ödül Puanları:
    153
    istanbuldan gelince alışmanız zor olucak şüphesiz..bikere deniz yok...ama düzenli alışınca sewilebilecek bi şehir..hem önemli olan nerde yaşadığından ziyade orda ne yaşadığın bence..eşinizin işinin nerde olduğunu söylerseniz ona göre semt söylemek biraz daha kolay olur belkide..

4. 16 Eylül 2010
  5. fikirdelisi

fikirdelisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    374
    Ödül Puanları:
    153
    istanbula alisan biri ankarayi zor benimser boshayallersmile
    ama su da var gezmek icin istanbul. yasamak icin ankara bence. zuzuya katiliyorum isyeri yakinligi onemliyse ona gore semt yazariz yerimseniben

6. 16 Eylül 2010
  7. nesibe82

nesibe82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ilginize tesekurler kızlar,
    iş yeri çankaya da olacakmıs.

8. 16 Eylül 2010
  9. ZuZuu

ZuZuu kelebeğimm koynumda Üye

Beğenildi:
    79
    Ödül Puanları:
    153
    nesibecim kızılayda çankaya gopda çankaya obakımdan biraz daha net bişiy söylersen süper olur..çünkü çankaya belirttiğin bütçeyi çok aşar..yani mesela kızılaysa heryerden ulaşım war o bakımdan sordum..

10. 16 Eylül 2010
  11. poldi

poldi Bir umut var mı? Üye

Beğenildi:
    683
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaşların da dediği gibi işyerinize yakın tutmanız en doğrusu. Çankaya demişsiniz ama tam olarak neresi? Ankarada en pahlı semtler Gop,Çankaya diye sıralanır. Sizin bütçenizide çok zorlamayacak oralara daha kolay ulaşım sağlayacak yerlere bakabilirsiniz..

12. 16 Eylül 2010
  13. sweet_drop

sweet_drop Mert&defne Üye

Beğenildi:
    438
    Ödül Puanları:
    153
    canım dikmen,keklik pınarı,ayrancı olabilir hem çankayaya yakın hemde kızılaya yakın ayrıca ben istanbulluyum ankarada yaşadım hep evlenincede kocaeline geldim ankara gibisi yok kesinlikle istanbulda yaşam keşmekeş ankara çok düzenli zaten türkiyedede yaşanabilir ilk yer ankaraymış şanslısınız

14. 16 Eylül 2010
  15. nesibe82

nesibe82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hmm kızlar ben aksam eşime işyerinin tam yerii sorayım o zaman, akşam devam ederiz.
    tesekkurler.

16. 16 Eylül 2010
  17. jade_06

jade_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bende ankarayı asırı bilmıyorum istanbulkdan gelmedim ama cok zor istanbuldan sonra ankara onu demek istedim inş alışırsını

18. 16 Eylül 2010
  19. zencefine

zencefine Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ben de ankaralı sayılırım 15 sene orda yaşadım, ankara güzeldir hoştur ama şehir o kadar büyükki, toplu taşımada 45 dakkayı gözden çıkarıcaksınız. İstanbuldan giden yadsımaz şehrin soğukluğunu ama izmirden gidince bir tuhaf oldum ben. Çok soğuk geldi insanlar:))))
    Tipik bir memur şehri olan, alt yapı sorunu çok da fazla olmayan bir yer. Gelelim yaşanacak yerlere dikmen, öveçler, emek, bahçelievler, mebusevler şehir merkezine yakın güzel yerler, bunun dışında ümtköy, çiğdem (ki artık buralarda merkezde kaldı sayılır), batıkentte güzel bana göre (45 dakka uzak kızılaya).