ANKARA'da hsg(rahim filmi) çektiren arkadaşlar lütfen yardım edin:((ACİL...

Konusu 'İnfertilite / Kısırlık' forumundadır ve sweetgirl tarafından 21 Şubat 2010 başlatılmıştır.

21 Şubat 2010
    Konu Sahibi : sweetgirl
  1. sweetgirl

sweetgirl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ya kızlar bn 2,5senedir bebek için uğraşıorum.3senelik ewliyim.en az 5-6dr gittim.hiçbişey yok ne bu acelen yaşın kaç daha diyip yolladılar.eşimim spermiyogramıda gayet iyi çıktı.adetlerim düzenli yumurtalarım gelişio.buaradada denemediğim bişey kalmadı.bal+tarçın+çörekotu,incir kürü,soğan kürü,detoks,bel çektirme,eşime keçiboynuzu pekmezi vsvs..artık okadar bıktımki drdan bile nefret ettim en son ekim ayında özel dra gitmeye karar verdim eşimle.EMİNE SERNUR YORULMAZ belki duyanınız vardır.çok tatlı, anlayışlı insanı soğutmayan,kibar bi dr başta davranışlarından çok memnun kaldım.1sene öncesinden yaptırdığım hormon sonuçlarımıda götürdüm.herşey normal dedi tabi ona gittiğimde sigortamız yoktu oda dediki biz en basitinden başlayalım sizi zorlamayalım maddi olarak biz tamm dedikönce muayene etti rahim,yumurtalık hepsi iyi dedi.4ay boyunca günde 3kez klomen ve adetin 21.günü içinde duphaston verdi.kullandım 2.nci ay kontrole çağırdı bi ay kendi haline bıraktı.baktı adetin 13.günüydü 23mmlik bi yumurtam oluşmuş çok iyi bugün yarın çatlar dedi.2ay daha kullan ondan sonra diğer aşamaya geçicez dedi.yani rahim filmi ve tekrar eşimim sperm testi geçenkini 1sene önce çektirmişti.2ay daha kullandım işte bu ay sondu ve 18şubatta hastalandım.buaradada sigortamızı başlattık.bn hastalanınca tel açtm hocam bn rahim filmini çektirip size sonucuyla gelsem eşiminde testini yaptırıp sonucunu getirsek olurmu dedim.ii olur dedi.şimdi bn sigortalıyım ve yana yana hastane arıyorum ücret ödemeden çektirmek için etlik zübeyde hanımı buldum şuan adetim ama bana gün verirlerse diepazartesi gidicem ordan bi drla görüşüp ona durumumu anlatıp rahim filmi çektircem dicem ama orayla ilgili hiç bi bilgim yok.şimdi bn gitsem önce kayıt yaptırıp muayeneye girip durumumu söyleyip rahim filminemi yönlerdirmesini söylücem yoksa ultrasonografiye gidip direk gün alabiliyormuyuz?bide kaç gün atarlar ozaman 5.günüm yani son günüm en fazla çarşambaya atmaları lazım yani adet bittikten 2gün sonra çünkü eşim şehir dışında ve bu hafta gelicek geç çekilirsem kanamam olur zaten 2gün ilişki yok adam bide geri gidebilir şehirdışına ozamanda birlikte olamazsak buayda boşuna geçmiş olucak oda zaten garibim 1aya yakın görmedi bni özlemişteeopuyorumnanaktannapıcam bilmiyorumm neolur bi akıl verin özellikle etlikte çektiren varsa neolur yardım etsin kaçıncı gün çekiolar?kaç gün gün veriolar?önce nereye gitmek gerek poliklinik drumu yönlendirio oraya?bişey söyleyin neolur:Saruboceq:pazartesi gidicem yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlarboshayallersmileher namaz kılışımda tüm müslüman kardeşlerime dua ediorum bu kadar üstüne düşmek ii değil.Rabbim hakkımızda evlat sahibi olmak hayırlıysa tez zamanda nasip et.değilsede hakkımızda hayırlısını nasip et.hiç kiseyide evlat hasretiyle yakma Ya Rabbim!cümlemize hayırlı,sağlıklı evlatlar nasip eder inşallah RAHMAN VE RAHİM OLAN ALLAHIM!!!!..AMİN....:Saruboceq:

2. 21 Şubat 2010
  3. bynkutluay

bynkutluay YaHalıkYaBariYaMusavvir Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    196
    canım ya keşke yardımcı olabilsem ama maleseff etlik zübeyde de ücretsizmi çekiyorlar rahim filmini

4. 21 Şubat 2010
  5. sweetgirl

sweetgirl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    canm işte bnde bilmiyorum ki:sm_confused: bilgi almak istiyorum.arkadaşlar lütfen yardım edin.yarın gidicem bakalım nedir ne değildir öğrenicez ama bilgim olursa enazından ona göre giderimboshayallersmile

6. 21 Şubat 2010
  7. bynkutluay

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    196
    canım bende şimdi komşuyla konuştuumm ücretsiz diyorr bi git bakalım hade hayırlısı

8. 26 Şubat 2010
  9. bynkutluay

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    196
    canım çektirdin mi filmii

10. 27 Şubat 2010
  11. zeynep4

zeynep4 RABBİM SEN KORU Üye

Beğenildi:
    1.726
    Ödül Puanları:
    238
    .............

12. 28 Şubat 2010
  13. umudunukaybetme

umudunukaybetme Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba arkadaslar
    tup bebek hakkinda cikan yeni genelge icin tepkimizi gosterelim
    tek yurek olalim
    kimse bizden anne olma hakkimizi alamaz
    lutfen yetkili yerlere mail gonderelim sesimiz ne kadar cok cikarsa etkimizde o kadar fazla olur

Mail adresleri..

bimer@basbakanlik.gov.tr Sayın Recep Tayyip Erdoğan,(Başbakan) adına
    BİMER DOĞRUDAN BAŞBAKANLIK Sayın Recep Tayyip Erdoğan (Başbakan) adına

recep.akdag@tbmm.gov.tr Sayın Recep Akdağ ( Sağlık Bakanı) adına

cevdet.erdol@tbmm.gov.tr Sayın Cevdet Erdöl ( TBMM Sağlık,Ail eve Sosyal İşler Komisyon Başkanlığına
    cumhurbaskanligi@tccb.gov.tr Sayın Abdullah Gül (Cumhurbaşkanı) adına
    fsahin@fatmasahin.net ; fsahin@akparti.org.tr ( Sayın Fatma Şahin (Gaziantep Milletvekili, Ak parti Kadın Kolları Başkanı,tüp bebek tedavisinin devlet tarafından karşılanması için Meclise yasa teklifi verip bizi desteklemişti.)

AKİM ak parti dilekçe başvuru formu (mutlaka cevaplandırılacağı bildirilmektedir.)

Gazeteler ve sağlık muhabirleri: ( sizin ayrıca tanıdıklarınız var ise onlara da lütfen yollayınız)

turkan.yılmazer@aksam.com.tr
    mersan@hurriyet.com.tr
    aarman@hurriyet.com.tr
    aaydogan@milliyet.com.tr
    agorgun@milliyet.com.tr
    yasemin.altan@posta.com.tr
    mmutlu@gazetevatan.com

14. 9 Mart 2010
  15. sweetgirl

sweetgirl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ilgin için saol canm ewet şubatın 25inde çektirdim.iyi geçti çok ağrım,kanamam falan olmadı yani okadarcık acıyada dişimi sıktım adet sancısı çeken onuda çekebilir.keşke okadar acıya sonucumda ii çıksaydı canm çok sıkkın film sonucunu ertesi gün aldım.bide kontrol vardı ilaç karın boşluğuna yayılmışmı?diye ilaç yayılma yapmamış bide filmi 2tane çekmişlerdi.birincisinde iki tarafda kapalı gözüküyor.ikincisinde de sanırım tüplerden geçmiş ama yine çok net değil bide karın boşluğunda yayılma yapmadığı için yani tıkanıklık var.hastanedeki dr laparoskopi olmamı önerdi.ben önce kendi drumla görüşüp ona göre karar vericem dedim.ogün okadar çok moralim bozulduki yıkıldım resmenakannehir biyandanda kendimi teselli ediyorum enazından bebiş olmamasının sebebi çıktı diye ama insan yinede bianda böyle duyunca herşey bitmiş gibi geliyor.neyse o üzüntüyle akşam 7buçuğa kendi druma randevu aldım eşimle gittik.tabi oda bni teselli etmeye çalışıyor.drumda tıkanıklık olduğunu söyledi oda laparoskopi olmamı önerdi.laparoskopinin çok zor olmadığından falan bahsetti.çok ciddi bi tıkanıklık olmayabilir ama bn kesin açılır diyemem dedi.sen bi ameliyat ol ondan sonra tekrar görüşelim ona göre bi yol izleyelim dedi.sonra bn pazartesi tekrar hastaneye gittim.laparoskopi olmak istediğimi söyledim.tabi o drda farklıydı.hergün değişio sanırım nöbetleri.oda gerekli tahlilleri söyledi.hem eski sonuçlar hemde yeniden yapılacak tahlil sonuçlarına göre heyete göndericeğini eğer onlar uygun görürse ameliyat olucağımı söyledi.neyse eşim hemen tekrar sperm verdi bide adetin 21.nci günü sanırım kan vericem progesteron ve d24mü öyle bişey için bu cuma tekrar hastaneye gidip bunları yaptırıcam bakalım daha başka neler çıkıcak anlıcan bnden haberler böyle kaç gündür bunlarla uğraşıyorum moralim çok bozuk, kafam çok karışık, ne yapıcağımı bilemiyorum.boshayallersmileartık sadece hayırlısı diyorum bakalım.aranızda laparoskopi olan yada bnmle aynı durumda olan varsa lütfen yardım etsin:Saruboceq:

16. 9 Mart 2010
  17. bynkutluay

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    196
    canım ya çook üzüldümm
    inşallahhhhh ameliyata falan gerek kalmadan mucize olur da gelir bebişinn
    zübeyde de mi çektirdinn
    hayırlısı canımmm yaaa inşallahh hormonlarda bi sorun çıkmazzzzz
    üzülme canımmhayırlısıyla bunları dsa atlatırsın inşallahhhhhh

18. 9 Mart 2010
  19. sweetgirl

sweetgirl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    inşallah canm hayırlısı olsun diyorum artık.bizim elimizden bişey gelmez rabbim ol derse olur eğer anne olmak hakkımızda hayırlısıysa tez zamanda nasip etsin rabbim.bide canm kafama şu takılıo rahim filmi çekildikten sonra 1hafta birliktelik yasak iide ozamanda yumurtlama tarihi geçiyor nasıl tutturacaksın o var bide eğer o ay hamile kalırsan radyasyondan dolayı çocuk ya düşüyomuş yada sakat oluomuş burda bi konuda okudum.şimdi cuma gidicem eğer hemen ameliyat derlerse sanırım ozamanda 1ay korunman gerekiyormuş düzelmen için eğer bn bu ay hamiş kaldıysam bide ameliyat derlerse neolcak ozaman adetim daha geçmediği için anlayamamda neolcak bnde bilmiyorum valla:sm_confused:kafam çok karışık çokkk..:1no2: