Ankarada Oturan Hamişlerr

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve kalachakra tarafından 22 Şubat 2008 başlatılmıştır.

22 Şubat 2008
    Konu Sahibi : kalachakra
  1. kalachakra

kalachakra BERENİN ANNESİ HAVVA :)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar aranızda Ankara'Da oturup hamile olanlarınız elbette vardır.
    -Hamileliğiniz sırasında rutin kontrollere nereye gidiyorsunuz?
    -Nerede doğum yapmayı düşünüyorsunuz?
    :KK46::KK46::KK46::KK46::KK46:

Ben rutin kontrollere ilk başlarda Tıp Merkezine gidiyordum, daha sonra Özel Ulus Hastanesine gitmeye başladım. Fakat istediğim gibi olmadı hiç bişey. Memnun kalmadım. Şu an ise Dr. Zekai Tahir Burak Hastanesine gidiyorum. Büyük ihtimalle de doğumumu da orada yaptıracağım. Hem suda doğumda yapılıyor orda :dance:

2. 22 Şubat 2008
  3. kardelennnn

kardelennnn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
  4. 22 Şubat 2008
  5. kalachakra

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
  6. 22 Şubat 2008
  7. Borzo

Borzo Mucizemmm Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Canım bende ankaradayım..13 hafta 2günlük hamişim..Şuan tıp merkezine gidiyorum..çokta memnunum..ama yakın zamanda devlet hastahanesine başlıcam 3lü testen sonra canım...
    Ben bu suda doğum olayına hiçç sıcak bakmıyorum..normal olsun istiyorum.inşallah...

8. 22 Şubat 2008
  9. avebru

avebru Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    Ben 29 Mayıs Hastanesine gidiyorum Dikmen de ..Doğumumu da Allah kısmet ederse orada yapmak istiyorum..Zekai Tahir'den hiç memnun kalmadım ve bu konuda tek değilim..Ama bu senin seçimin tabi nerde rahat edeceğini düşünüyorsan orada yapman en güzeli..

10. 22 Şubat 2008
  11. Borzo

Borzo Mucizemmm Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    29 mayıs hastahanesi özelmi canım..Şuan sosyal güvencem yok..nekadar ultrason ücreti ama 1 aya kadar sosyal güvencemden yararlanıcam.SSK lılara bakıyolarmı acaba...
    senin başka topiğe yazdığın zekai tahirle ilğili olanı okumuştum..ben orda istiyodum ama kararsız kaldım şimdi..Hacettepe çok iyi diyorlar bakalım..

12. 22 Şubat 2008
  13. sherry456

sherry456 Guest

bende etlik ssk doktorunun özeline gidiyorum ama bi yandan özel hastane arıyorum.çok kararsız kaldım bu konuda şu üçlü testide yaptırayım da sonrasına bakıcam artık.

14. 24 Şubat 2008
  15. avebru

avebru Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    29 Mayıs Vakıf Hastanesi canım yani özel ve SSK'lılardan diğer özel hastanelere göre daha cüzi rakamlar talep ediyorlar..Ultrason için ayrıca ücret ödemiyorsun ama SSK'lıysan her kontrolde 45 YTL fark ödüyorsun..

Ayrıca özel doktora gitmenizi tavsiye etmem..Ben hiç gitmedim..Her ay hastaneye kontrole gidiyorum ve doğumumuda orada yapmayı planlıyorum..Gittiğimde tüm testlerimi yaptırıyorum..Ama özele gittiğinizde doktor hem çok para alıyor hemde sizi testler için hastaneye yada anlaşmalı olduğu bir labaratuara yönlendiriyor, testler için ayrıca zaman harcıyorsunuz, doktorunuz aynı zamanda hastanede çalışan bir doktorsa test için gittiğinizde sizinle ilgileniyormuş gibi yapıyor ama yinede bir sürü kuyrukta bekliyor sonuçları çok sonra alıyorsunuz.. Zaten sorunsuz bir hamileyseniz özele gitmenize gerekte yok..Hem 29 Mayıs hastanesinde 30 YTL farkla ayrıntılı ultrasona da girebiliyorsunuz. (Fatih hastanesinde 80 YTL'ymiş ve aylar sonrasına randevu veriyorlar)

16. 24 Şubat 2008
  17. Borzo

Borzo Mucizemmm Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Teşekkürler canım..3lü testimi yaptırıyımda şuan araştırıyorum zaten..Doğum hastahanesi olması çok iyi aslında hayırlısı

18. 25 Şubat 2008
  19. kalachakra

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aaa ben 29 mayıs hastanesini ilk kez duyuyorum. lokman hekime gidiyuim diyordum bi ara rutin kontrollerime... orasıda çok pahalı. 60 milyon muayneye farkı ssklılar için, birde ayrıntılı ultroson için 85 lira istiyorlar. benim ayrıntılı ultrosona girmem sart oldu. bu hastanenin ismini verdiğin iyi oldu avebru... birde bu hastaneye giderim....:sm_confused: