Ankara'da Zekai Tahirde Doğum Yapıp Memnun Kalan yada Kalmayan??

Konusu 'Doktor ve Hastane Tavsiyeleriniz' forumundadır ve BademXSXekeyi tarafından 19 Nisan 2010 başlatılmıştır.

19 Nisan 2010
    Konu Sahibi : BademXSXekeyi
  1. BademXSXekeyi

BademXSXekeyi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    :ecrin_bebek:Ben 26 haftalık hamileyim kafam çok karışık. Doktorum zekai tahirde fakat ben onun özel muayenesine gidiyorum. maddi imkanlar olarak düşündüğümüz zaman sanırım özelde dogum yapamayacağım ve haliyle zekai tahirde doğum düşünüyorum sonuçta devlet hastanesinin deneyimi daha iyidir...

Araştırmalarım sonucu edindiğim bilgileri sizinlede paylaşayım :)) Özel oda imkanını araştırdım varmış.bu arada ssk lıyım. Bana söylenen 300 tl fiyat farkı verip özel oda ayırtabiliyormuşuz ve günlük 25 tl de refakatçi için ücretlendirme varmış..

şimdi sormak istediğime gelince yakın zamanlarda zekai tahirde bu şekilde doğum yapıp memnun kalan var mı yorumlarınızı ve yaşadıklarınızı yazarsanız az buçuk içim rahatlar belki en azından fikir edinirim...:çok üzgünüm:

* her doğuma sezeryan olsun normal olsun mutlaka bir doktor giriyor mu? malum benim doktorumun nöbet günü olmayabilir sancılandığım zaman haliyle ebe hemşirelerin eline kalma fikri korkutuyor insanı..:ecrin_bebek: odalar nasıl hastane imkanları vs.???

2. 26 Nisan 2010
  3. BademXSXekeyi

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kimse yokmuuu???

4. 28 Nisan 2010
  5. emi1981

emi1981 Kuzucuğum benim... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ben de şu an 34 haftalığım. Önceleri zekai tahirde bir doktorun özel muayenehanesine gidiyordum. Sonra değiştirdim,Ankara Ün.Tıp'a gidiyorum. Orada genelde kendi doktorun girmiyormuş doğuma..O gün hangi doktorlar orada nöbetçiyse o giriyormuş..Sadece ebelerin girmesi gibi bir durum olmaz bence.Ben kendi doktorum girsin istediğim için değiştirdim orayı..Yoksa iyi bir hastane.

6. 28 Nisan 2010
  7. belinay06

belinay06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm canım yaklaşık elli gün önce bu hastanede dogum yaptım aslında ben lokman hekim hastanesine gidiyodum be benim 3. dogumum olacaktı cve 3 de sezeryanla 3 cü dogumum riskli oldugu için 36 haftalıkkende sancı tutunca beni buraya sevk ettiler hoş öbür çocuklarımıda burda dogurmuştum .hastaneye gelince özel odada yattım bi tane misafirlerini ağırlaman için salonu var bide kendi odan 2 odalı yani 380 tl tuttu 3 günlüğü doktorlarından ve hemşirelerindende cok memnunum ilgililer ama çok kalabalık bi hastane herkes içiçe yatıyordogum salonları çok kalabalık yani herkez birbirini görüyor ama onunda özel odası varmış onun fiyatını bilmiyorummsana hayırlı dogumlar canım allah kurtarsın

8. 30 Nisan 2010
  9. BademXSXekeyi

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkür ederim kızlar verdiğiniz bilgiler için. bakalım bende bu ay doktoruma gittiğimde konuşacağım o ne diyecek ben kendi kendime şimdiden evham yaptım ama... elinde değil insanın dimi

10. 1 Mayıs 2010
  11. yoksunyok

yoksunyok Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kişiden kişiye degişiyor demekki...eşimin kuzeni benden 2.5 ay öndeydi b.hekim yardımcısının özeline gidiyorduk dogumumuza o giremicekti fakat ona muamele eder gibi bizimle ilgileneceklerini söylediler kuzen dogum yaptı rezil bi şekilde küfür biile etmiş dogumu yaptıaran gerizekalı asistan kızı biçmişler resmen normal oldugu halde...anında dr u ve hastaneyi degiştirdim...
    keçiören hastanesi sgk ya 540 diye sormuştum dr kendi giriyo istersen sende sor fark çok yok 300 400 oraya verdikten sonra k.ören hastanesine git daha iyi...ben güvende dogurcam

12. 3 Mayıs 2010
  13. BademXSXekeyi

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

ay hadi ya işte insan evladına denk gelmek lazım sözde sağlıkçılar ama işte meslek ahlakı olmayınca malesef sonuc kuzenin gibi oluyor. çok üzüldüm geçmiş olsun. bu arada başhekim yardımcısı demişsin hangisi aceba benım doktorumda bashekim yardımcısı da korktum birden :1no2::1no2:

14. 4 Mayıs 2010
  15. yoksunyok

yoksunyok Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    birde bnm en korktugum şey epizyo onuda dr'a sölemiştim gülmüştü en basit işlem demişti...kız diyoki 10 tane daha dogururdum o dikişlerin acısına.saol cnm utku özcandı bizimki,,,dr luk biişii yokki aslında şöyle arayıp hastaneyi hastam geliyo ilgilenin diyebilirdi zaten klinik şefleri b.hekm yard. giremiyomuş doguma sende konuş şimdiden derim seninki kim

16. 4 Mayıs 2010
  17. BademXSXekeyi

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim doktorum da sinan eken bu hafta gideceğim bakalım konuşacağım kesin nasıl olacak nasıl bitecek kafam çok karıştı gerçekten hayırlısı bakalım...

18. 5 Mayıs 2010
  19. ozzge

ozzge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Ben hastahaneden de doktorumdan da çok memnun kaldım.
    C blokta özel bi servisi var. Tamamen ayrı bi blokta iki kat halinde. Diğer özel odalardan farklı.Bu kısım özel servis olarak geçiyor. Aklınızda olsun.Özel hastaneden bi farkı yok.
    Ben sezeryan oldum. Doktorum hep yanımdaydı ve doğum sırasını beklerken doğumhanede kötü davranılan kimseyi görmedim.Ama tabi ki çok yoğun.
    Kendim de hiç kötü bi muamele görmedim açıkçası.Belki doktorumdan kaynaklıydı.Çünkü daha önceden haber verdi sanırım benim hastam diye. Sonra zaten kendisi geldi.
    Normal doğum içinse refakatli doğum odası var.Tek başınıza ve refakatçinizle birlikte doğum yapabiliyorsunuz ve sancılarınızı da burada çekiyosunuz. Normal olsaydı orayı düşünecektim.
    Ben en çok Ankaradaki en donanımlı doğum hastanesi diye orayı tercih ettim.Sonuçta tüm özel hastaneler işin içinden çıkamadıkları olası kötü giden bi durumda hep oraya sevk ediyorlar. Allahım yaşatmasın tabiki.