Ankaralı Mayıs anneleri...

Konusu 'Mayıs Anneleri' forumundadır ve Naze tarafından 20 Kasım 2007 başlatılmıştır.

20 Kasım 2007
    Konu Sahibi : Naze
  1. Naze

Naze Guest

Kızlar doğum yapmak için hastane araştırıyorum.. Suda doğumu düşünüyorum dikişsiz ve sıcak suyun etkisiyle daha rahat olacağımı düşündüğüm için ama yinede karar veremiyorum bazı doktorlar tavsiye ediyor fakat tavsiye etmeyenlerde var.. Doğum için özel hastane yerine tam teşekküllü büyük hastaneyi tercih etmelisin diyenlerde var karar veremedim.. Kızlar doğuma kadar araştırdığımız hastaneleri yazalım mı birbirimize fikir vermiş oluruz.. Ayrıca ben SSK lıyım..

2. 20 Kasım 2007
  3. eda_eda

eda_eda Guest

slm nazecim..bende hastane konusunda kararsızım..nerede doğum yapacağıma karar vermedim daha..testlerimi büyük doğumda yaptırıyorum..akşamları gidiyorum 1 saatte bitiyor işim..ama doğum daha farklı birşey..bazıları büyük doğumda yap bazılarıda orda yapma diyor..sende araştır birbirimize söyleriz burda..suda doğuma gelince hiç düşünmedim..ben normal doğum istiyorum Allahın izniyle..en sağlıklısı bu çünkü..

4. 20 Kasım 2007
  5. Naze

Naze Guest

:1hug:canım benimde aynı şekilde büyük doğumu önerende var önermeyende ama şuda varki yılda 2000 doğum gerçekleşiyormuş.. Her anlamda tam teşekkküllü.. Hayırlı sağlıklı doğumlarımız olsun inşallah ama araştırmaya devam daha vaktimiz var şükür..

6. 20 Kasım 2007
  7. txuxlayy

txuxlayy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm kızlar ben etliğe gidiyordum ama büyük doğuma devam etcem en iyisi doğumevi hastaneleri bence özellerin çok tecrübe sahibi olduğuna inanmıyorum
    bu arada özel dr araştırıyorum sizde özel dr bulursanız muayenehanesi nerde
    muayene ücreti nekadar bunları öğrenip yazalım ok?tabi en başta güvenilir
    olması lazım dimi

8. 20 Kasım 2007
  9. txuxlayy

txuxlayy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bu arada birde doğumevi hastanelerinin birinde çalışması daha uygun olur özellikle zekai tahirde

10. 21 Kasım 2007
  11. avebru

avebru Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaşlar ben şahsen özelde doğum yapmayı düşünüyorum..Doktorum Lokman Hekim'de..Allah kısmet ederse normal doğum yapmak istiyorum..Ayrıca özel hastanedeki doktorlarda operatör oluyor..

Bu arada Tülaycım Zekai Tahir benim şikayetime kendi sitesinde cevap yazmış :)) Telefonda bana bize pek kimse şikayette bulunmuyor dedi..Bende dedim ki oraya gelen kadınların büyük çoğunluğunun eğitim seviyesi belli, haklarını aramaya korkuyorlar dedim..Neyse bizi o gün azarlamaya çalışan çığırtkan kadın meğer doktor bile değil 33 yıllık hemşireymiş :)) 2 hafta sonra belki başhekim yardımcısının yanına gidip bir ziyaret edeceğim kendisini..Sürekli kendilerini yenilemeye çalıştıklarını imkanlarını geliştireceklerini söylediler..Bakalım artık kısmet..İnşallah bizim kadınlarımızda bir gün kendilerine insan gibi muamele yapılmasını istemeyi öğrenir..

12. 21 Kasım 2007
  13. txuxlayy

txuxlayy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    :teselli:söylediklerine katılıyorum ebrucum ama işte özel dr olunca herşeyinle ilgileniyor doğumuna da
    o giriyor eşimde doğumda yanımda olmak istiyor yani özel dr şart bana canım:bbo:

14. 21 Kasım 2007
  15. avebru

avebru Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    Tülaycım zekai tahirde eşin doğuma girebilecekmi ki?? Adamları muayene esnasında bile eşlerinin yanına almıyorlar :)) Hatunun başına ne geliyor hiç farkında değiller :roflol: Şahsen ben eşimin doğumda yanımda olmak istediğini hiç sanmıyorum..Ultrasonda bile bebek hareket edince korktu doğumda kesin bayılır o :roflol:

16. 21 Kasım 2007
  17. txuxlayy

txuxlayy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım parayı verince herşeyi yapıyorlar özel dr olunca girebiliyor neyse artık duruma göre bakcaz belki kararını değiştirir ozamana kadar.belki seninkide istiyordur bi sor bakalım nediyecek ebru

18. 21 Kasım 2007
  19. Naze

Naze Guest

Kızlar Çağ Hastanesinde normal doğum için SSKlı hastadan 750 YTL fark, Bayındır Hastanesinde 1,500YTL fark alıyorlarmış.. Hacettepe isterseniz doktoru parayı çook severmiş :) iki tane doktor ismi aldım ama araştırmaya devam.. Ayrıca zekai tahir burak hastanesini tabiki herkes harika bulmasada tam teşekküllü ve doğum uzmanlarının bulunduğunu her durumda acil müdahale için yeterli donanıma sahip olduğunu söyleyenler sıklıkta.. İşin rahatını düşünmektense donanım sahibi yerde bulunmak daha doğru olur diye öneride bulunanlarda var tabi. Hak vermemek elde değil.. Araştırmaya devam bakalım.. Zekai tahir için doktor ismi soruyorum önerebileceğiniz doktor ismi varsa yazın lütfen..