Ankaralılar çocuk doğduğunda onu kim giydiriyo ya...

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve filizerdem tarafından 23 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

23 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : filizerdem
  1. filizerdem

filizerdem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba ben ankara etlik zübeyde hanım doğumevinde doğum yapacam ve bişeyi çok merak ediyorum çocuk doğduğunda onu kim giydirecek çünkü hastane refakatçı almıyo
    acaba doğum yaptığında mı alıyolar doğum yapanlar cevaplarlarsa sevinirim.

2. 23 Temmuz 2009
  3. Sezen

Sezen O, Artık Anne:)) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim bildiğim bebek dünyaya geldiğinde ebe &hemşire vs önce yeşil çirkin bi beze sarıp doğumhane & amelyathaneden çıkartıp babaya gösterirler tabi baba bi miktar para verir ( bence hiç gerek yok çünkü görevleri )

sonrada sizden bebeğin çantasını ister ve birgüzel yıkayıp giydirirler

ablam özel hastanede doğum yapmıştı bebeğimiz bize misler gibi gelmişti
    ama devlet hastanelerinde bebek temizliğine çok özen göstermediklerini duydum ( izmit için söylüyorum )

4. 24 Temmuz 2009
  5. funda0606

funda0606 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben etlik lokman hekimde yaptım doğumumu..ben doğuma gitmeden önce herşeyini hazırladık verdik hemşirelere onlar odaya giydirip temizleyip öyle çıkarmışlardı...oradaki hemşireler yapar ayrıca refakatçi alınmazmı hiç çok saçma ilk kez duydum..benim arkadaşımda orda doğum yaptı annesi dewamlı yanındaydı...bence iyice bir araştır....

6. 24 Temmuz 2009
  7. shiftcan

shiftcan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    549
    Ödül Puanları:
    113
    allah allah nası refakatçi almaz ya. e kalkamıcak kadar ağrın sızın sancın olursa temizliğine yardım eden biri olmasın mı ne saçma kural bu?

bence doğumdan önce git hastaneye hiç çekinmeden aklına takılan herşeyi sor öğren canım. muhtemelen yaparsın da hiç çekinme yani. kafan rahat olursa doğumun da kolay geçer. allah kolay doğumlar versin sağlıkla.

8. 27 Temmuz 2009
  9. sersev79

sersev79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    86
    eğer doğumun sıkıntılı değil ve herşey yolunda ise refakatçıya gerek duymuyorlar hasta bakıcılar ilgileniyo zaten bursada zübeyde hanımda yapıcam bende kısmetse buradada durum aynı dr karar veriyor refakatçıya doğuma girmeden ilk giydirilecekleri ve 1 er adet bez veriyosun sana misler gibi getiriyolarmış ben bavulun içine ayrıca bi çantada ilk zıbınlarını ve birer tane bezlerini koydum doğuma girmeden istiyorlarmış sonra cicileri giydirip kuzuları getiriyolar annecine inşallah görürüz o günleride

10. 27 Temmuz 2009
  11. kamilisss

kamilisss Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    aynen öyle canim bende ankarada zekai tahir burak egitim ve arastirma hastanesinde dogum yaptim....
    bebegi hic yikamadilar.. cocugumun kafasi falan kan icindeydi.sildiler yesil bi bezle verdiler kucagima....biz görümcemle temizledik....
    refakatcide görümcem geldi...oda sadece bebegi giydirdik asagiya indi mecburen...
    devlette genel olarak söyliyeyim refakatci almiyolar...
    hatta esim bile bebegim dogduktan saatler sonra gördü..ben gece dogum yaptim..00:10 gibi esimde anca ertesi gün öglen ziyaretci saatinde girebildi...

12. 27 Temmuz 2009
  13. filizerdem

filizerdem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ewet bende öğrendim ankara etlik zübeyde hanımı orda doğum yapacam son 4 gün her an olabilir yani refakatçı falan almıyolar mış doğum yaptıktan sonra yakınlarından birinin ismini anons edip çağırıyolarmış çocuğu giydirip geri iniyolarmış ve ancak ziyaret saatlerinde giriliomuş eğer gün içinde bakamazsan ilgilenemezsen hemşireler alıp gidiyormuş.... çok saçma ya ankaraa atatürk eğitim de böle değil ama benim doktorum etlikte olduğu için ve ve evim etliğe yakın olduğu için burda yapacam doğumu doğsun artık ya zaman geçmio artık...

14. 27 Temmuz 2009
  15. ilkasli

ilkasli Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım benim görümcem yaptı doğum etlik zübeyde hanımda bebeği sen doğum yaptıktan sonra yanına birini çıkartıyorlar yakınlarından o giydiriyor. hemşireler bebeği yeşil bir beze sarıp sana veriyor doğumdan sonra. refakçi almıyorlar özel oda olmadığı sürece..

16. 27 Temmuz 2009
  17. AYN

AYN SİDİKLİ Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    hemşireler giydirir ayol kim giydirsin
    refakatçı alınmaması kötü
    hemşire ne kadar ilgilenebilecek ki

18. 27 Temmuz 2009
  19. Sezen

Sezen O, Artık Anne:)) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    bi yaşıma daha girdim ne diyim

ne saçmalık yahuuu
    hemşirenin görevidir temizlemek giydirmek sonuçta ilk temizlik ilk bakım bilgili birinin yapması lazım yani annelerimizde bilgili ama sonuçta hemşirenin temizlemesi giydirmesi gerekir yinede

ve refakatçi alınmamasıda çok kötü hadi normal doğumda neyse bi kaç yatıp çıkıyosunda sezeryanda 2 gün yatıyosun