ankaralılar yardımcı olun lütfen :((

Konusu 'Bizim Eller' forumundadır ve merve_emel tarafından 21 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

21 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : merve_emel
  1. merve_emel

merve_emel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    tayinim ankara çıkıcak gibi gözüküyoo ama engelde olabilirim..eşim devlet memuru ben özelde çalışıcam.bir tane bebeğim var ve annemlerde benimle yaşıyoo bebeğime bakmak için..ankarada yaşam nasıldır.yani benim önyargılaıma göre yeşilden uzak hertyarafın bina ve araba olduğu bi yer.piknik alanı bile yok gibi geliyo..kışları çok soğuk ( bu küresel ısınmadan sonrada o aşırı soğuklar varmı ? ) kışın gri duman kaplı bi yer gibi geliyoo..lütfen bana yardımcı olun..havası suyu yasamı insanı nasıldır ankara uzun bir hayat yasanırmı orada..bekliyorum arkadaşlar yardımınızı..şimdiden sonsuz teşekkürler

2. 21 Temmuz 2010
  3. albeyaz

albeyaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    41
    Ben 27 yıldır Ankara'da oturuyorum.Yeşillik, doğa güzellikleri,çocuk parkları oturacağınız yere göre değişir.Çok güzel semtler var...Çocukların oynayacağı, yeşilliklerin olduğu...Havanın temiz olduğu..çok endişelenmeyin yani..

4. 21 Temmuz 2010
  5. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Yok öyle değildir. Ankara kurak iklim de olsa sonradan yeşillendirilmiş bir şehir. E tabi bir İstanbul kadar çok değil gezilecek yerler ama öyle gri kapkara bir şehir de değildir.
    Kışın İstanbul'dan biraz soğuktur ama şu anda Eskişehir'deymişsiniz. Eskişehir'e göre daha sıcaktır. Havası kuru oldupğu için hasta da etmez. Ben 6 yıl yaşadım Ankra'da, bütün kış bir keza bile hasta olmadan geçen yıllarım oldu.
    Bir de kolay bir şehirdir. Sevdirir kendini.
    İstanbul'da yaşayan bir İzmirli olarak tekrar Ankara'da yaşamayı düşünmem ama yılda iki kez Ankara'ya gitmezsem de özlerim. Otobüsle şehre her girişimde evime girmiş gibi hissederim.
    Bir şiir de yazayım, bence çok iyi anlatır Ankara'yı.
    "Ankara
    Ey iyi kalpli üvey ana."

6. 21 Temmuz 2010
  7. merve_emel

merve_emel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    off bilmiyorum ya çok endişeliyiz.eşimin en büyük derdi diyorki hiç orman yok orada şöyle hafta sonu gidebileceğimiz :KK43:( eskişehirde çok kısa bi süreliğine geldim aslında bursada yaşıyorduk
    hayat pahalllımı insanlar nasıldır

8. 21 Temmuz 2010
  9. tiancu

tiancu Canım oğlum... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    Ankarada oturan bir karadenizliyim.Tabiki bir karadenize bir bursaya göre çok farklı bir yer ankara.Buraya ilk gelirken ben de endişeliydim ama inan şimdi çok alıştım.Başka yere tayin isteme hakkımız var ama gitmek istemiyoruz.Sonuçta burası bir memur şehri.Ulaşım kolay,hayat bir istanbula göre daha kolay.Çok güzel parklar,piknik yerleri var.Benim en çok özlediğim şey deniz.Yazın çok çekilmiyor ama,buradan uzaklaşınca da özlüyorum...

10. 21 Temmuz 2010
  11. merve_emel

merve_emel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    memleketim bolu , istiyorum ki ankara orayada yakın kızımı hafta sonları götürebilirim..ailem sık sık gider sıkılmazlar.ama ankara çok soğuk bi şehir gibi gözüküyoo yaa ürkütüyo niyeyse

12. 22 Temmuz 2010
  13. merve_emel

merve_emel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    arkadaşlar yardımınza ihtiyacım var lütfen bana fikir verin :KK43::-)bbo:

14. 17 Ağustos 2010
  15. merve_emel

merve_emel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    arkadaşlar hiç mi ankaralı yok yardım edin bana lütfen :KK43:(
    1 ay zamanım kaldı seçim yapmak için
    fikirlerinizi bekliyorum

16. 17 Ağustos 2010
  17. alisim365

alisim365 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canım benim burda kimsem yok. eşimin işleri çok yoğun sürekli nöbete kalır,bu halde hamile kalıp çocuğum bu şehirde 3 yaşına getirmişsem sen hiç korkma. başka yerlere göre çok düzenli bir şehir. ama hemşireysen aman hastaneye düşme hakikaten çok kötü ve yoğun. özellikle numuneye düşersen hayatın kayar. bence düşünmen gereken şeyler bunlar. çok pahalıda değil burası. biraz kiralar pahalı gelebilir. ama ben yinede ankarayı seviyorum. karmaşadan uzak,düzenli bir şehir. bu arada yeşil alanıda bol. ohaftasonları piknik yerleri çok fazla.

18. 17 Ağustos 2010
  19. merve_emel

merve_emel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    sağol canım yardımın için havası falan nasıl yazı kışı??kiralar diğer illerle aynı ortalamadamı dahamı yüksek şimdi 550 ye oturuyorum sitede