Ankete Katilin Evet Mi Hayir Mi?

Konusu 'Anket : üyelerimize sorduk...' forumundadır ve nurx tarafından 12 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

?

TOPLUM KURALLARI OLMASA, MADDİ OLANAĞINIZ YERİNDE OLSA YİNEDE EVLENİRMİYDİNİZ?

1. EVET

Oylanma: 116
    72,0%
  2. HAYIR

Oylanma: 45
    28,0%
    12 Temmuz 2007
    Konu Sahibi : nurx
  1. nurx

nurx Guest

ACABA TOPLUMDA, AİLELERDE NORMAL KARŞILANSAYDI, MADDİ GÜCÜNÜZDE TEK YAŞAMINIZA İMKAN VERSEYDİ EVLENİRMİYDİNİZ?

TEK YAŞIORSUNUZ EVİNİZ KENDİ ZEVKİNİZE GÖRE DÖŞELİ, KENDİ ŞAHSINIZA GÖRE BİR DÜZEN, İSTEDİĞİNİZ KİŞİYLE GÖRÜŞEBİLME RAHATLIĞINA SAHİP, SAAT KISITLAMASI SİZİN ELİNİZDE OLAN Bİ YAŞAM. ACABA EVLENİRMİYDİNİZ YİNEfisfisfis

EVLİLİK SEVDİĞİNİZ İNSANLA BAZI PAYLAŞIMLARI YAŞAMANIN RESMİ YOLU MU? TOPLUM YAPTIRIMI MI? YOKSA GÜZEL BİŞEY Mİ?

2. 12 Temmuz 2007
  3. nurx

nurx Guest

Dediklerim Yanliş Anlaşilmasin Tabi

Ben Eşime Deli Gibi Aşiğim Ama Evlilik Işin Içine Girince Mecburiyetler çikio Sanki şartmiş Gibi. Kayinvalide Yok Benim Annem Bilmem Ne. Karişan Eden çoğalio. Oysaki Evlilik öncesine Bakiorum Durum öyle Değil. Bide Sahiplenme Mevzusu çikio Kişiler Iş Bitmiş Gibi Rahatlio. Yani Evlilik Bi Nevi Tapu Gibi Görülüo çoğu Kişilerde. Kaybetme Korkulari Bitio. Vs Vs.. Yani Konu Eşlerimiz Değil Yanliş Anlaşilmasin Evliliğin Getirdiği Diğer Zorunluluk Ve Sikintilar üzerine Soruorum.

4. 12 Temmuz 2007
  5. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.350
    Ödül Puanları:
    363
    Ailemin maddi durumu iyidir. Ayrıca çok modern bir ailedir. Hiç evlenmemiş olsaydım hiç kimse hiç birşey demezdi. Anneanne-babaanne-dedeler bir şey dese; babam hepsine beni savunurdu. Zaten ailede küçüklerden bile sonra hatta en son ben evlendim. Sağ olsun anam babam hiç karışmadı bana...

Açıkçası ben evliliğin zor bir kurum olduğunu düşündüğüm için hep evlilik fikrinden bile kaçtım.Anam babam da hep destek oldu. Ama kocamla tanıştım. Evlilik fikrine o ikna etti beni ve ailemi. Babam çok uyardı kocamı; "Bak oğlum; Lale zor kızdır, bak baş edemezsin onunla" dedi. Kocacığım sevgiyle,sabırla ikna etti bizi...

Geriye dönüp bakıyorum da sanırım; doğru bir karar vermişim... Ama iyi ki de bu kadar çok beklemişim... Şükürler olsun Yarabbim...!

:teytey::teytey::teytey:

6. 12 Temmuz 2007
  7. nnilxuxfern

nnilxuxfern pocahontas Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    196
    şahsen Ben Ne Olursa Olsun Herhalükarda Evlenirdimm.şuanda Nişanliyimm Herşey çok Güsel Gidiyoki Allah Bozmasinn Nişanlimi çok Seviyorum O Yüsdende Evliliğin Zor Olacani Düşünmüyorumm..

8. 12 Temmuz 2007
  9. yares

yares Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    88
    valla cazip geliyor. teklif güzel ama yinede sevdigim insanın sadece bana baglı olması daha cazip geliyor tapusu bende olunca içim daha rahat olur yani :)
    ama Türkiye'de evliliklerin cogu toplum yaptırımı hatta söyleki 7 yıldır süren bir beraberliğim var sanki tasası insanlara düşmüş gibi benide erkek arkadasımıda yolda cevirip hadi evlenin artık biz sizi hep beraber görüyoruz artık ciddi bişeyler olsun deme küstahlıgını bile gösteriyolar:) yorum yapamıyorum artık pes valla pes

10. 12 Temmuz 2007
  11. adaylaarda

adaylaarda iyi düşün:iyi olsun :)) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    şu anki aklım olsa evlenmezdim ama nedeni para aile vs.değil.yaşadığım bazı problemlerden dolayı devamlı agresif oldum.çocuğum olmuyor vs.vs. onu üzüyorum yani o yüzden evlenmezdim.yoksa ben kocamı çok seviyorum

12. 12 Temmuz 2007
  13. nurx

nurx Guest

ŞANSLISINa.s

MADDİ AÇIDAN VEYA AİLEDEN DOLAYI DEĞİL, EVLİLİĞİN SANA VEYA İLŞKİNİZE ZARAR VERME OLASILIĞI OLMADIĞINDAN. BENİM EŞİMİN AİLESİ KISACASI ANNESİ EVLİLİK SÖZ KONUSU OLDUĞUNDAN BERİ HEM HAYATIMIZA MÜDEHALE EDİOR HEMDE OĞLUNU KIŞKIRTIO, NE ZAMAN ANNESİNE GİTSE Bİ HUZURSUZLUK ÇIKIO. OYSAKİ EVLENMEDEN ÖNCE BÖYLE DEĞİLDİ VE BENİM GİBİ DURUMLA KARŞI KARŞIYA OLAN ÇOK İNSAN VAR BİLİORUM AMA AZINLIKMIYIZ ÇOĞUNLUKMU ONU GÖRMEK İSTİORUM.

SENİN ADINA SEVİNDİM MUTLULUĞUNUN DAİM OLMASINI DİLERİMa.s.

14. 12 Temmuz 2007
  15. nurx

nurx Guest

BENİMDE KASTETTİĞİM EVLİLİĞİN GETİRDİĞİ SORUNLARDI ZATEN EŞLERMİZ DİİLa.s

AMA SEN BENİ ÜZDÜN ŞİMDİ, BAK BEN HAMİLEYİM SEVİNEN YOK:Roflol: EŞİM DİOKİ BEBEK İLŞKİMİZİ BOZACAK ANNENDE KALACAK, KAYINVALİDEM ÇOCUĞU YERİNİ SAĞLAMLAŞTIRMAK İÇİNMİ YAPTIN DİO BEN İSTEMİORUM ÇOCUK LAFIM EZDİN DİO:Roflol:

HERŞEYDE HAYIR VARDIR BE ŞEKER, ALLAH GÖNLÜNE GÖRE VERSİN BENİM KAÇ TANE TANIDIĞIM VAR 10 SENEDEN SONRA ANNE OLDU, HATTA Bİ TANESİNE DOKTOR ASLA BEBEĞİN OLMAZ DEDİ ŞİMDİ KIZI 7 YAŞINDA. ALLAHTAN UMUT KESİLMEZ, UMUDUNU YİTİRME ŞEKERCİM:1hug:

16. 12 Temmuz 2007
  17. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.350
    Ödül Puanları:
    363
    Teşekkürler canım amin inşallah!! Ben kayınvalidem de her şeyimize karıştı halen karışmaya devam ediyor ama biz hiç takmıyoruz.

İnşallah sizlerin de sorunları hemen çözümlenir... Allah yardımcınız olsun!!!

SEVGİLER...MUTLULUKLAR...

18. 12 Temmuz 2007
  19. adaylaarda

adaylaarda iyi düşün:iyi olsun :)) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    öyle canım hayırlısı inşallah.eşin o minicik bebeği görünce eminim fikrini değiştirir.düşünsene sadece ikinizden bir parça