Anksiyete bozukluğu yaşıyorum ama bebek istiyorum

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve melek1701 tarafından 7 Mart 2009 başlatılmıştır.

7 Mart 2009
    Konu Sahibi : melek1701
  1. melek1701

melek1701 Melis'in annesi :) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    Öncelikle herkese merhaba siteye yeni üye oldum. Ve böyle bir siteyle karşılaştığım için çok mutluyum. Ben 5 yıldır panik atağın ilerlemiş durumdan yani anksiyete bozukluğu yaşıyorum. şuan ilaç tedavisi görüyorum çok iyiyim. Çocuk istiyorum ama korkularım var. Kimileri bu durumda çocuk yapmamı tavsiye etmiyor. kimleri çocuğun hastalığa iyi geliceğini söylüyor. Doktorum böle bir durum olduğunda ilaca kontrol altında devam edebileceğimi söledi. Ama ben ne olursa olsun ilacı kullanmak istemiyorum. Yardımcı olursanız yaşadığınız deneyimleriniz varsa lütfen benimle paylaşın.

Sevgiyle Kalın..

Son düzenleyen: Moderatör: 29 Kasım 2009
  2. 7 Mart 2009
  3. melek1701

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    bana yardım edecek kimse yokmuu??

4. 9 Mart 2009
  5. melek1701

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    Anlaşılan Burda ben yalnızım

6. 29 Eylül 2009
  7. elllvan

elllvan Guest

hayırrrr ASLAAAA yalnız değilsin.msj ın çok eski değil inş beni duyar görürsün yazımı.ben buraya yeni üyeyim ama senin topicini googleye efexor ve hamilelik yazdım da gördüm.ben 4 yıldır efexor içiyorum bir yıllık evliyim ve bende bebek istiyorum.inş görürsün msjımı

8. 28 Kasım 2009
  9. melek1701

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    Merhaba Elvan Mesajını biraz geç gördüm. Ben 5yıldır belki dahada fazla zamandır kullanıyorum. Napıcağımı bilmiyorum. Dr una sordunmu nasıl hamile kalıcaksın? Ben sordum bana grekirse devam edersin çok düşük bir ihtimal bebeğe zarar verme riski dedi. Ama tabi bide bişi olursa mahvolurum vicdan azabından..

10. 12 Ağustos 2013
  11. nio

nio Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.594
    Ödül Puanları:
    193
    Cnm bu tur ilaclar bebise zarar verebilir zira sac boyatmaya bile hos bakmiyorlar ibrahim saracoglunun tere maydonoz ispanak krunu kullandim bende de var anksiyete cok iyi geldi bebek dusunuyoruz bu yuzden icmedim maydonoz dusuk ihtimalini artiriyormus nitekim bilissel psikoterapi diye bisey vsrmis ilacsiz onu deniycem sende dene cnm...bide bebis olunca daha bir katlanacak bizim korkular atesi mi cikacak yok dusecek mi yok soyle mi olacak onun icin tedavi olmadan bebek yapma derim ben :KK49:

12. 13 Ağustos 2013
  13. derya5838

derya5838 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    75
    Ödül Puanları:
    68
    yalnız degılsın aynı durumu yasıyorum ılacı bırakalı 40 gun oldu kendımle savasıyorum anksıyate okb var bendede korkularım bıtmıyor yalnızlık acayıp tetıklıyor bende bebek dusunuyorum dedım dr ılacı bıraktırdı paxsil kullanıyordum

14. 13 Ağustos 2013
  15. ice floe

ice floe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.552
    Ödül Puanları:
    238
    32 yasindayim 15 yildir anksiyete ve panik atak la ugrasiyorum. 30 yasinda hamile kaldim. Hamile kalmadan 3 ay oncesine kadar ilac kullaniyordum. 3 er aylik 3 tedavim olmustu. İyilestim diye biraktim ilaclari ama ruhsal ve bedensel bizamanda hortluyor hemen.
    Hamilelige gelince dr um tedavin bitmeden hamile kalma daha kotu olursun demisti. Cooook sukur Rabbime hamileligimde o kadar sorun yasamama ragmen anksiyete hortlamadi. Gebeligim ikizdi hormonlar yukselince duygusallik dahada cogaliyor ama Allah im o kadar soruna ragmen bebeklerimide benide korudu.
    Simdi kuzularim 22 aylik. Bana bebeklerim iyi geldi artik olmuyor diye seviniyordum. Ancak bir komsumun olumuyle yine basladi. Bu arada kan depolarim bosalmis , b 12 vitaminim dusmus bunlar icinde ilac kullaniyorum. Baska anksiyete topiclerindede paylasimlarim var. B 12 de anksiyeteye sebep olabiliyormus, birde uykusuzluk buna zeminmis, ben cok uykusuz kaldim. Ya kotu birseyim varsa diye kahrediyorum kendimi, yemez icmez kusuyorum. Karincalanmalarim oluyor. 3 aydir psikiyatriye gitmedim, keske basta gitseydim. Lustral a basladik 15 gundur. İnsallah iyi gelir ilaclarimda toparlarim kendimi, resmen bunalima girdim. Cocuklarimla bile yeteri kadar ilgilenemiyorum.
    Hamilelikten ve bebekten sakin korkmayin bu konuda hic sorunum olmadi. Ki benimki ilerlemis bir durumda. Dr daha onceki tedavilerin 1 yil surseydi tekrarlamayabilirdi dedi. Bebeginiz dogduktan sonra tedbiri elden birakmazsiniz hepsi okadar. Allah gonlunuze gore versin, hepimizede sifa versin.

16. 21 Ağustos 2013
  17. melek1701

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    Merhaba herkese.. Ben bu konuyu 2009da açmıştım.. Şimdi 2 aylık kızım var.. Çok çok kötü bir hamilelik geçirdim ve doktorum hamilelikte düşük dozda ilaca başlattı.. Mecburen kullandım çok zor günlerdi.. Şimdi çok şükür sağlıklı bir evladım var.. Ve kızım bana çok iyi geldi şimdi eskiye göre toparladım.. Hepinize çok geçmiş olsun..

18. 25 Ağustos 2013
  19. ekimnisan

ekimnisan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    Neler yasadin hamileyken ben de istiyorum cocuk aslinda ama korkuyorum.