Anksiyete, Panik, Depresyon olup, Hamilelik geirenlerin paylam alan ?

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve EU3 tarafından 24 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

24 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : EU3
  1. EU3

EU3 Guest

Kızlar aranızda bu rahatsılıklar olupta hamile kalıp.Hamile kaldıktan sonra nasıl mücadele ettiniz:uhm:Zorladımı sizleriii:uhm:Üstesinden nasıl geldiniz endişe ve korkularınızın:uhm:Ve kadın doğumcunuz nasıl yardımcı oldu?:uhm:yada hamilelikte psikiyatır ilaç içmek zorunda kaldığınız oldumu?Merak ediyorumda yaşayanlar varsa paylaşırsanız sevinirimopuyorumnanaktan

Uyarı:Kızlar sizden ricamm topik içerisinde ilaç ismii kesinlikle vermeyelim .Sitede yasak çünküü bilginize

Son düzenleyen: Moderatör: 24 Temmuz 2009
  2. 24 Temmuz 2009
  3. Saboli

Saboli Miniğim.. Üye

Beğenildi:
    93
    Ödül Puanları:
    148
    Allahım yardımcınız olsun bebem a.s.

4. 24 Temmuz 2009
  5. AGNES

AGNES oğlum kollarımda :)) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    tatlım merhaba oncelıkle umarım ıyısındır ben yaklasık 6 senedır panık atak hastasıyım...tedavı gordum ve 1bucuk ay hastanede yattım .....cıktıktan sonra ılac tedavısı gordum......kullandım bır sure 2 senelık evlıyım bundan bır sene once ılac tedavısnı bıraktım ve esım cocuk ıstedıgını soyledı ve ben hıc aldırıs etmedım saka falan yapıyor dıye dusunmustum....normal yollardan korunuyordum..bır gece esımle anlasmadan ilişki sırasında bebek ıstedıgını soyledı ve o gece ılk adımı attık ....esıme de sureklı soyluyordum aslında ben bebak ıstıyorum ama gebelıkte cok zor olur atlatamam sureklı ılac kullanmam gererkır dıyordum fakat 6 aylık hamıleyım allah ınan bak ınsanın ıcıne o gucu verıyor hıc korkma hıc ılac kullanmama gerek kalmadı bebgı karnında hıssettıgınde ınsan daha bır cok fedakar oluyor..ınan varya bazen nefesım keselıyor gıbı oldu yınede ılac kullanmamaya zorladım kendımı ne yapman gerekıyor bılıyormusun yalnız kalmamaya calıs ve bır cok ugras bul aklın hıc bos kalmasın her fırsatta tetıklemesıne ızın verme hep bırseylerle ugras eglenecegın seyler yap kendını sıkma....sıgaraya ıcıyorsan ıcme oda cok tetıklıyor canım allah yardımcımız olsun daha 16 haftam var doguma ınsallah ozamana kadar hıc atak gecırmeden atlatırım :Saruboceq:bana soracagın bırseyler olursa herzaman elımde geldıgınce destek olmaya calısırımzemuszemus

Ruyalaz ve boncuk75 bunu beğendi.
  6. 24 Temmuz 2009
  7. EU3

EU3 Guest

:Saruboceq:

Canım Allah razı olsun senden paylaştığın için çokk sağolasınn:asigim:yazdıkların cesaret geldi bana:asigim:Bu lanet hastalığa elimden geldiğince direnicem.Allahım hepimizin yardımcısı olsun.RAbbim hepimize şifalar versinn..ATAK YANINA hiççççç uğramasın .sıkıntılarımız gitsinnn:Saruboceq:

8. 24 Temmuz 2009
  9. EU3

EU3 Guest

canım allah razı olsun cevabınnn içinn yazdıkların cesaret güç verdi bana...Bende bundan 3 yıl önce depresyon-anksıyete rahatsızlıgı geçirmiştim.Benim bu hastalıga yakalanmam bebek olmayısıydıı..1 yıl kullandım.psıkıytrıs artık ılacı kesebılırsın dedı kestık.Ve aradan 1 yıl gectı bende hala bebe yok tabi.ama alışmıştım artık koymuyodu eskısı gıbı.herneyse bebek tedavısıne başlamaya karar verdim.ne zaman başladım tedaviye benim yavaş yavaş endişe.takıntılar ,korkular fenalık vs.işte saymayım şimdi :)onlar başladı.ılaclar duygu degısımı yapabılrı dedı k.dogumcum herneyse 7 aydır hormon ılacı alıyorum ve hala hamıle kalamadım.tabı 7 aydır dr gıtmek benı bıraz yordu ve takıntılarım endıselerım cogaldı.DOKTORUm hamıle kaldıgın zaman senın hıcbırseyın kalmıcak dedı.Hamıle kalmadan senın bu stres gıtmıcek dedı..ışte ilaca yenıden başlasam ıcsem yıne ıyılesınce bırakıcam yıne başa dönucek.ilaçsız yaşamaya calısıyorum 7 aydır.kötu hıssettıgım zaman hemen muzık acıyorum oyalanıyorum evde bısılerle.doktorum bana bıraktı.eger mücadele edebılıyorsan senı zorlamıyorsa dedı psıkıyatrıse gıtme .zorluyorsa gıt dedı.ılacını alırsın dedı .korunmanada gerek yok dedı.hamıle kaldıgın zaman keserız ılacını dedı.ama ben ılac ıcmek ıstemıyorum cunku ıctım bır ıse yaramadı .ve 1 yıl korunmustum ben psıkıytor korun demıstı bana.boşuna 1 yıl korunmuşum.k.dogumcum korunmana gerek yok tu dedi.herneyse cok sevındım senın adına.RABBıM CÜMLEMıZEE SAGLIK VERSIN HERSEYIN BASI SAGLIK.ALLAHIM AKLIMIZI BASIMIZDN ALMASIN BIZE GÜÇ KUVVET VERSIN SANADA HAYIRLI DOGUMLAR NASIP ETSINN:.BENCE O BEBEGIN VARLIGI BUTUN SIKINTILARIII GOTURUR ATAKTA NEDIR:)BEN BIR BASARABILSEM belkıde bu hastalıgı tamamen atıcam

10. 24 Temmuz 2009
  11. beyza 25

beyza 25 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    balım bu konuyu hiç konuşmamıştık seninle benim görümcemde panik atak hastasıydı 7 sene önce anksiyetesi vardı zor günler geçirmişti ben o zaman yeni evliydim ve bize hiç bir şey demedi şurda 3 sene öncesine kadar ataklar hiç beklemediği zamanlarda geliyodu düşün tam panik atak hastası oldu ama ilaçsız atlattı bizim dükkanda şuan çalışıyo ve 9 aylık hamile pazartesi kısmetse doğurcak yanlız bazen nefes problemi olyodu doktor çocuk aşağıda diyodu anlıcağın canım evham yapmamak lazım bana geçen gün diyo sen panik atak değilsin bende sen nerden bilcen dedim meğer oda panik atak hastasıymış bana akıl verdi o sıkıntıyı hissettinmi dışarı at kendini diyodu gerçektende doğru söylemiş dışarsı çok iyi geliyo sende öyle yap bana diyosunya fazla bakma psikoloji bölümüne sende bakma çocuk ve psikoloji şeylerine boşver herşeyi oluruna bırak hamile kaldınmı zaten ay bebeğim ne kadar olmuş aşermeler kımıldadımı onlarla ilgilenmekten paniğimi düşüncen allah büyük ve birde sekine duasını oku ben okuyorum gerçektende iyi geldi bana bizi rabbimden başka kim koruyup kurtarcak bu hastalıktan canım çok öpüyorum seni balım

12. 24 Temmuz 2009
  13. birsam

birsam Guest

ben de 5 yıldır ilaç kullanıyorum.ama 6 aya kadar kısmetse ve ilacı bırakırsam bebek düşünüyorum.ama sanki ilacı hiç bırakamayacakmışım hiç hamile kalıp bebeğim olmayacakmış gibi geliyo.

aranız da bu tarz şikayeti olup ta hiç kendine zarar vermekten veya acaba bir bunalım anında intihar edermiyim die korkan oldumu çok merak ediyorum

14. 24 Temmuz 2009
  15. EU3

EU3 Guest

Beyzam Yanlız başına gurbet ellerde olunca insan ister istemez stres yapıyorr.Delüm benim sakina duasını tamam okurum:1rolleyes:rabbim şifasını versinn.Bende çok öptümm.Dükkandan gir nan unutma sakınkaydirigubbakcemile3
    :1ninca:birsam rabbim şifa versin ..bende olmadı yardımcı olamadımfisfisfis

16. 24 Temmuz 2009
  17. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
  18. 25 Temmuz 2009
  19. irem4006

irem4006 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar merhaba bende panik atak anksiyete hastasıyım 1 yıl önce başlamıştı 6 ay ilaç kullandım iyi oldum sandım ilacı doktor kontrolunde bıraktım ama adam demişti hamilelikte duygular daha yogun olur daha fazla zorlanırsın kendin bilirsin dedi ben iyiym dedim ilacı bıraktım o ay da hamil kaldım.bu zamana kadar biraz daralmalar oluyodu ama cok zorlamıyordu.ama bu iki haftadır kendimi bilmez haldeyim hergüün acildeyim kalp carpıntısını ritim bozuklugunu gectim geceleride kalp agrısıyla fırlıyorum ytaktan daha biraz önce acildeydim doktor kafa adamdı defol git bişeyin yok dedi ben aglıyorum o dalga geciyor hala.korkutmak istemem ama şuanda cok kotuyum kimse yardımcı olamıyo ve artı herkes benden bıktı .ama hergün başka bi problem cıkıyor onun için gercekten iyi oldugunuzu hissedin hayatı benim gibi kendinize heder etmeyin