An'lar,anılar,Kelimeler

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve talin tarafından 26 Ekim 2007 başlatılmıştır.

  26 Ekim 2007
  Konu Sahibi : talin
 1. talin

  talin Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  20 Haziran 2007
  Mesajlar:
  4.253
  Beğenildi:
  19
  Ödül Puanları:
  148
  Yaşanan ''an''lar silsilesidir yaşam.An'lar birleşip anılar meydana getirirler.Tüketilmiş anlar biriktirir insan anı heybelerinde.ve insan denilen varlık hangi araç a sahip olursa olsun,dünyaya ait olan her aracı dünyada bırakmaya mahkumdur.İnsanın yanında hiç hesap vermeden götürebileceği yegane güzellik,yaşanmışlıklardan aldığı taddır.Yaşanmışlıklardan mahzenlerde saklanmış güzide bir yıllanmış şarabın tadını alabilen yaşam eksperi asla yaşadıklarından pişmanlık duymaz.damağında zaman zaman hissettiği kekremsi tadında,en iyi ve en doğruyu bulma yolunda yaşadığı bir aşama olduğunu bilir.

  Neden DÜN-ya adı verildiğini bilir yaşam eskperi yaşadığı gezegenin adının.belkide yaşanan her güzelliğin eninde sonunda dün olarak kalması gerçeğinden almıştır.Eninde sonunda DÜN-ya yaşanan her an...gerçektende eninde sonunda tüm şimdiler dündür.

  Oysa bir yaşam eksperi için gidilebilecek tek yer vardır.O da şimdi'dir.Şimdi geçmiş ve geleceği içinde barındıran yegane andır.yaşanmış geçmiş ve yaşanmamış gelecek insanın bulunduğu noktadan baktığı açıya göre anlamlar barındırır.eğer çağırdığımız neyse geleceğe dair yaşamımıza koşarak gelecektir.geçmişte hüzün görmek istiyorsak geçmişimiz hüzünlüdür.

  Yerçekimsiz hücreleri zihinlerimizin,yaşam süresince an'lara anlamlar katar.kelimeler biriktirir içersinde.havada asılı olan kelimelerimiz zenginleştikçe düşüncemizin içersinde,bir an diliminde kullanılmayan bir düşüncenin kullanımı için fütursuzca sırasını bekleyen kelimeler,an'ları anlamlı kılanın kelimelerin taşıdığı,üzerlerine yüklenen an'lamlar olduğunu bilirler.

  kelimeleriniz sevginin,kelimeleriniz aşkın,kelimeleriniz yaşamanın hakkını verdikçe,gerçekten yaşadığınızı hissedersiniz.

  Ve Mutsuzluk Mutluluğun,Keder,sevincin,Umut,kaygının kardeşidir.biri olmadan diğerinin anlamsız olduğunu,ve anılar heybesinde taşıdığı güzel anıların yegane zenginliği olduğunu bilen insan,yaşam oyunlarının sırrını çözmüştür eninde sonunda...

  Şimdi,lerin bir zaman sonra dünleri oluşturduğu bilinci ile yaşayan,yaşadığı tüm şimdileri kutsayarak,Güzel bir nakış gibi ilmek ilmek oluşturur yaşamını.....

  dilerim ki Kelimeleriniz an'lamlarının gerçek zenginliğini taşıyarak,koşarak gelsin dudaklarınıza kadar,ve oradan sonsuzluğa taşısınlar içinizdeki sonsuz güzelliği...

  sevgiyle kalına.s.