Anlatılmaz yaşanır :)

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve tr_lelli tarafından 11 Mart 2010 başlatılmıştır.

11 Mart 2010
    Konu Sahibi : tr_lelli
  1. tr_lelli

tr_lelli çook da şaapmamak lazım :P Üye

Beğenildi:
    21.973
    Ödül Puanları:
    363
    selamlar yazılan ve açılan konuların büyük bir bölümünü okudum..

çoğunluk şikayetçii kaynanalardan..

Bende günah çıkarim dedimm :) böyle bir paylaşım alanı bulduğumada çok sevindim..
    herkezin yaşadığı kendine göre derecelendirilerek kötüü mutlaka iyi insanlar da yok diil
    bende istenmeyen bir gelin olarak (buna rağmen )evlendim.. sadece sevdimm sevdik..
    kaynanamın bana evlendikden 2 ay sonra sen kendine kaç tane koca bulursun demesine kadar bir çok laf duydum ve olay yaşadım hangisini anlatim kii.. anlatırken bile sinir harbine giriorum..
    eşimi çok seviorum ve eşimde benii ve dünya tatlısı bir oğlumuz var.. hala buna rağmen oğluna evlendin bunla başını yaktın dioo gelde sev işde sen bu kadını nefret ediorum hemde çokkk ölenede kadarda böle olucak..
    ama eşim beni çok sevioo ve asla laf söletmioo bence eş önemlii anne kuzusu olanlar maleseff anne lafı dinliolar kii benim kaynanam zaman zaman gelio evimde kalıoo(yerleşio)
    ben yinede hizmetini edior ve sabrediorum iyilik yap denize at misalii..
    ben sabrettim ve 6 yıl olucak bence cefa çekmedne sefa sürülmüoo..
    ama olan sadece size oluoo 1.5 yıldır panik atak hastasıyım ve 1 yıl ilaç kullandım ne yazıkki ama yinede herşeye rağmen dışardan kimse anlamıo ne olduğunu ve hep imrenilen bir evliliğim var. Tüm kötülere rağmen inadına iyiym inadınaa:nazar:

2. 11 Mart 2010
  3. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Allah agiz tadinizi bozmasin arkadasim....

Ne yapican, hayat farkli farkli siniyor hepimizi....bazisi kocadan ceker, bazisi kayinvalideden, bazisi ikisindende.....:1no2:

Yine sanslisinki esin iyi cikmis, annesine uyup birde oda hayatini zehir etmemis....:teselli:

Sabrin sonu selamet elbet, ama bedelinide bir sekilde ödüyor insan, hastalik sahibi olmussun bak....Insallah daha güzel günlere arkadasim.

Allah yardimcin olsun

4. 11 Mart 2010
  5. tr_lelli

Beğenildi:
    21.973
    Ödül Puanları:
    363
    saol cnm benim ama hala çenesi durmuoo ve durmucakda..
    ama işde elden gelen bişe yok atsan atılmıo satsan satılmıo rabbimden sabır diliorum sadece..
    inan memleketlerinden bile illallah ettim aman ordan mıı diorum adam çıkmass
    ama işde eşim çok iyi ona kıyamıorum bir dediğimi iki etmio sanırım ona değer diorum ve sabrediorum,, ama içimi çokda dökücem. Kendi anneme dahi anlatamıorum ki üzülmesinler die evin tek kızıyım ilk başlarda olanlar biliolardı huzursuz olduğumu sonradan tatlıya bağlandı aileler araya girdi.. kadını susturmayı başardılar(sanıolar) ben belli etmiorum içime ata ata böle oldum. ama eşime kızamıorum yhaa adam sabah gidio akşam gelio bi tarafta annesi bi tarafta eşii napsın..

bana sölenen tüm kötü sözlere hakaretlere karşı benim hala böle iyi olmam iyice dokunuo hepsine bu arada eltilerimle görümcemlede iyi diğiliz..
    Ama yinede bi kaynana başta istemiosa bir daha istemio sölemesi benden baştan anlaşılmıosa öle gidio ortası yok bunun ya siyah ya beyaz GRİ olmuoo

6. 12 Mart 2010
  7. burcu_01

burcu_01 Yeniden Başlamalı =) Üye

Beğenildi:
    163
    Ödül Puanları:
    163
    canım hayat her yönüyle gülmüyor işte.. ne kadınlar var kayınvalidesi melek gibi ama eşi adam olmayan.. en önemlisi senin eşinle iyi anlaşabilmen.. birbirinizi sevmeniz saymanız sadık olmanız.. bak bebişin de varmış.. bırak kapını kapatınca herkes dişarda kalıyor zaten.. o dört duvar arasında siz mutluysanız gerisini boşver.. eşimin ailesi iyi ama eşim beni aldatiyor, dövüyor, sevmiyor demekten daha iyi bu durum.. beterin beteri var işte.. hayatın bize verdiği güzelliklere odaklanıp kötü olanlara nazar boncuğu dicez artık..

8. 12 Mart 2010
  9. Catharsis

Catharsis Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4.947
    Ödül Puanları:
    163
    bak canım,
    eşin senin yanındaysa laf söyletmiyorsa gerisi hikaye..
    psikolojik sorunlara yaşamana çok üzüldüm. daha yolun en başındasın. sakın bu kadını ciddiye alıp da hayatı kendine zehretme. biliyorum çok zor ama mutlu olmak için o kadın yokmuş gibi davranacaksın. evine geldiğinde sıradan br konuk gelmiş gibi,misafirperverliğini göstereceksin. söylediklerini duymayacak, hiç karşılık vermeyeceksin.

benim annem 30 yıl çekti ve sonra kendine geldiğinde ömrümü yemişler diye 50 yaş bunalımına girdi kadıncağız. çok zor topladık. ömrünü sakın o kadını düşünerek, onun söylediklrne kafa yorarak geçirme.. hayatını yaşa, yaşa ki pişman olma geçen yıllarına..

sağlığına da çok dikkat.panik atak kontrol altına alınabilir bir hastalık.onu nüksettirmemek senin elinde..
    kendine ve hayatına sahip çık..

Allah başka dert vermesin

10. 12 Mart 2010
  11. BenmasMavi

BenmasMavi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Eşinden yana şanslıymışsın arkadaşım yat kalk ona dua et sen :nazar:

Kimi eşler var -forumda da okuyoruz- annelerinin ağızlarına bakıp eşlerini harcıyorlar,yuvalarını bile dağıtıyorlar neredeyse ...

Sen boşver onu bunu da mutluluğuna bak arkadaşım bırak onlar dış kapının dış mandalı :nazar:

12. 12 Mart 2010
  13. tr_lelli

Beğenildi:
    21.973
    Ödül Puanları:
    363
    çok teşekkür ederim arkadaşlarama Burcu_01 cnm senin dediğin gibi diil işde kapının öbür tarafında kalmıolar.. kaynanam zaman zaman gelip 2 hafta 1 ay bisimle yaşıo.. Nefret ettiğim o insanla aynı evi paylaşmak zorunda kalıorum..
    yaa tabiki herkesin böle kaynanası olucak diye bişe yok
    Aman şansıma bu çıktı..
    Görümcem ne zmana evime gelse evde kıyamet kopıodu o gidince yhaa mesela evlilere soruorum?
    Görümceniz evinize geldi misafir olarak yakınız bi de gelip gidiyor idi..
    Evinize geldi oturuo ayağına sürekli bişiler istio evinden yeni gelio yakın işte evlerimiz karnım aç dio gelir gelmez hiç sesimi çıkarmıyo hazırlıodum eee yeni evliyim daha toyumm
    çayını getiriorum bu çayın üzerinde köpük var değiştirsene dio içimden küfür ediorum tabii önce annesinden başlıorum küfürlere içimden saydırıorum ama yinede sabrediorum ve o evimden gidio kıyamet kopuoo beni susturabilene aşk olsun.. Eşimde bıkmıştı artık onunda arası diil ablasıyla
    herbişe taa ozamanlar koptu bölee karşılarındaki insanı ezmeyi seviolar hoşlarına gidio
    Nasıl bi tabirdir bu bilmiorum ama böle insanalrla yaşamak zorundaydım şimdi görüşmüorum çok mutluyum kaynanam gidip gelio ama sallaıorum takmıorum o dır dır edio hala ben müziği açıorum sesini duymuorum sonra annem yakın ona gidip geliorum evde durmuorum die beni akşamları oğluna şikayet ediokaydirigubbakcemile3
    hiç evde durmuoo gezio die oğluda(biricik kocacım)
    __Benim haberim var gitsin diyor..
    (bu söleşiler ya ben yatmaya gittiğimde ya da mutfaktayken oluo ben dinliorum ayh bende ne fenayım yhaa oturup dinliorum)
    sonuç:hastalık sahibi yaptılar beni
    Evlendiğimin 1. yılında sedef hastası oldum
    4. yılında panik atak
    Bakalım daha neler çıkıcakk
    yhaa arkadaşalra ben mi çok takıorum sizce kafama?
    Tamam biraz takıntılı bir tipim ama sizin başınıza böyle bişe gelse naparsınız?
    örneklendirim:
    kaynananız size oğlumu bana bırak sen kendine kaç tane koca bulursun dese
    sürekli sizi oğluna şikayet etse
    evinize gelip kalsa (hatta yerleşse zaman zaman)
    oğluna sen bunla evlendin başını yaktın dese
    sizin yüzünüze ve ailenizin yüzüne karşı ben bunu(bu ben oluorum bu arada) istemiyordum zaten dese
    yaptığınız her bişeden tatmin olmayan birisi işte
    ki ben yanında uzanıpda yatmış biri diilim şimdiye kadar yani evime gelip kaldığı süreçlerde asla yanında bacaklarımı uzatıp yatmadım dahii acaba tersini mi yapsam..
    kiminle paylaşsam bu sorunlarımı bana içine atma cevabını ver diolar sizcede öle mi yapmayılım?

14. 12 Mart 2010
  15. alisim365

alisim365 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    aman canım sen niye taktın bu kadar. o sadece eşinin annesi.senin ailen değil. yeri geldiğinde sorumluluklarıda eşine ait sana değil. çünkü sende kendi ailenden sorumlusun. yani bu kadar.... bence kafaya takmaya değmez. çünkü takmıyorum dediğin halde bile birsürü olay anlatıyosun. belliki çok yaralamışlar seni,çok kırmışlar. sana tavsiyem saygıda kusur etme ama kesinlikle kendinide ezdirme. sonuçta sen bu dünyaya birirlerini memnun etmeye gelemdin. önce kendin memnun olacaksın,kendin mutlu olacaksınki etrafına hayrın olsun. bebeğine yazık. eminim hissediyodur senin stresini ve onada yansıyodur olanlar. benim için kızımdan sonra tek amacım,yaşama sebebim kızım oldu. lafa aramızda kızımdan sonra eşimi bile salllamaz oldum. daha ailesi orda dursun...kaydirigubbakcemile3

16. 12 Mart 2010
  17. tr_lelli

Beğenildi:
    21.973
    Ödül Puanları:
    363
    takmıorum diorum haklısın takıyoru kii hala bahsediorum ama ben hak etmedim hak edicek hiç bişe yapmadım tek sucum kocacımı kaynanam kardeşinin kızına almak istemiş eşim yanaşmamaış bunlar bendne çok önceki olaylar ve ben yabancıyım (yani onların memleketlisi köylüsü akrabası değilim)
    2 eltim var 3 eltiyiz diğer 2 si akrabası bir ben onlardan değilim die yuvamı yıkmaya çalıştılar..
    Ama yıkamadılar malesefff
    ayh çok üsüldümmkaydirigubbakcemile3
    sevmiorum işde hatta yüzünü görmeye tahammül edemiorumm yüzünü her gördüğümde içimde ne varsa kusasım gelio ( biriktirmişimmm )

18. 12 Mart 2010
  19. Gardenia

Gardenia Bana kırmızı çok yakışıyorr :)) Üye

Beğenildi:
    460
    Ödül Puanları:
    153
    canım bencede fazla takma ama alttada kalma cevebını ver yeri gelince susmakla olmaz zaten aranızın düzeleceği yok bu saatten sonra o yüzden neden içine atıp hasyta ediyosun kendini ayrıca eşinde müdahale edebilir bence bende kaynanamdan nefret ediyorum ama eşim bana söz bırakmıyo sağolsun cevabı benden önce veriyo eşinde annesine söyleyebilir rahat bırakın karımı uğraşmayın diye bilir diye düşünüyorum:uhm: