Anlatmazsam artık kaldıramayacağım.

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Please tarafından 4 Ekim 2009 başlatılmıştır.

4 Ekim 2009
    Konu Sahibi : Please
  1. Please

Please Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben ikinci evliliğimi yaptım. Eşiminde ikinci eşiyim. Ben bir ayrılık, oda bir vefat yaşamıştı. Evlendiğimizde benim 4 onunda 2,5 yaşında birer kızı vardı. İlk evliliğimde aldatılmayı, fiziksel ve ruhsal olarak şiddeti yaşadım. Çook yıprandım. 3 sene sonra, ta ki kızım "anne benimde babam olsun" diyene kadar evliliği hiç düşünmedim. Eşimle evlilik kararı aldığımızda; benimde kızımında duygusal anlamda çok yıprandığımızı, sevgi ve ilgiye ihtiyacımız olduğunu, defalarca anlattım. Bunlara doyacağımızı, hatta bıkacağımızı söyledi, inandım. Ben o kadar çook inandımm ve güvendimki, arkadaşlarımı, ailemi, akrabalarımı arkada bırakıp, başka bir şehire geldim.
    Eşimin ailesi açık açık beni istemiyor. Eşim bana destek olmaya çalışsada ailesi baskın çıkıyor. Evleneli daha 14 ay oldu ama gün geçtikçe herşey sanki kötüye gidiyor. Bu koca şehirde; kendimi yorgun, yapayalnız ve kandırılmış hissediyorum... -tatlicadiarzu-

Son düzenleme: 8 Mart 2011
  2. 4 Ekim 2009
  3. sudem.

sudem. sebebi hayatim yavrularim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Allah yardimcin olsun canim..iki kucuk ile ugrasmak ne kadar zordur bilirim..heleki bunlar hem kardes degil hemde birbirine aliskin degiller ise cikan sorunlari tahmin ediyorum. senin kizin annenin yaninda el bebek gul bebek bakilmistir. esinin kizida annesi vefat ettiginden eminimki esin ve ailesi tarafindan asiri ilgi ve sevgi ile buyutulmustur..yani iki cocuk da asiri sevi ve ilgiye aliskin...onlarin ortasinda da sen kalakalmissin..senin sonsuz sabirli olman gerekiyor bu durumda..cocuklar icin ortak ilgi alanlari yaratmaya calisin..onceliginiz cocuklar olsun..onlar huzurlu ve mutlu olursa hersey yavas yavas yoluna girecektir eminim..esinle olur olmaz kavga etmeniz o kadar normal ki bu ortamda..eminim surekli ilgi isteyen iki kucuk ile ugrasmaktan birbirinize zaman ayiramiyorsunuz..cocuklar kadar bizlerinde ilgiye , sevgiye ihtiyacimiz var..esin ile sirt sirta verin..kavga ile degil sevgi ile ustesinden gelmeye calisin herseyin..

4. 4 Ekim 2009
  5. kriegerin

kriegerin benim can oğlum Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    çocukları kreşe veremezmisiniz

6. 4 Ekim 2009
  7. SUTASAYRAN

SUTASAYRAN Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    canım ya çok üzüldüm
    RABBıM yardımcın olsun demekten başka sölicek bişey de yok aslında
    eşinle konuş aranızı ii tutmaya çalışın en azından dışarıdan gelen kötü yorumlara karşı birlik olun ki çok fazla yıpranma canım
    kendine dikkat et

8. 4 Ekim 2009
  9. SUTASAYRAN

SUTASAYRAN Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    peki tek sorun sorun çocukların gürültüsü patırdısı ve eşinin ailesi mi
    eşinle bi problemin var mı canım

10. 4 Ekim 2009
  11. N&A

N&A Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evli değilim bu konularda tecrübem yok ama Allah yardımcın olsun bi arkadsın da dediği gibi çocukları kreşe verseniz en azından sen biraz dinlenirsin okadar arada kalmazsın canım

12. 4 Ekim 2009
  13. marti25.28

marti25.28 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    bana göre esinle olan tartısmlarının sebebı ıkınızınden degılde dıger sebeplerden.ıkı ayrı cocuk,kı sen kendı cocugunu bıle tam tanımıyorken annenler buyuttugu ıcın,ve ayrıca sen bekarken rhata alıstın bır anda bu kadar sorumluluk bıde esının aılesının tavrıda eklenınce normal bu tartısmalar.bana gore bıraz sabırlı ol ve bu yogun surec azalmaya basladıgında sızde esınle bırbırınıze daha yakın olacaksınızdır.emın olkı bız ne kavgalar edıyoruz yorgunluktan cunku cocuk buyutmek zor bırsey ve ınsanın sınırlerı yırpranıyor bıde calısıyorsan ısın dahada zor oluoyr.

14. 4 Ekim 2009
  15. Sarissa

Sarissa uyudun uyanmadın olacak.. Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    148
    Allah yardımcın olsun
    iki çocukla birden baş etmek elbette zor olacaktır
    ama zaman ve sabır her şeye çare olabilir

16. 4 Ekim 2009
  17. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Biraz acele verilmis bir karar gibi geldi bana canim bu evliligin....keske biraz daha bekleseydin.....14 ay icinde bu denli biktiysan ilerde ne olacak???

Esinin ailesi muhtemelen evlendikten sonra henüz evlenme asamalarindada olumsuz tavirlar sergilemistir...bunu bile bile evlendiysen simdi beni istemiyorlar diye kizman aglasman cok gereksiz.....:nazar:

Ayrica Annenin büyütmüs oldugu kizini birdenbire komple Annenden koparip baska bir sehire gitmende bana göre yanlis....hatta Ailenden bu denli uzaklara gitmen basli basina bir yanlis.....:1no2:
    Rahmetli Annem hep derdi....kizim akilli sinek carsidan cikmaz.....uzaklara gidebilirsin evlendikten sonra tabiki ama basin darda oldugu vakit veya herhangi bir yardima ihtiyacin oldugu vakit kime kosarsin kime gidersin cok iyi düsün....hakliymis....iyki Ailemden uzaga gitmemisim diye sükür ettim her zaman.:nazar:
    Esinin kizi daha cok kücük....bebek sayilir....cok sabirli olman lazim....düzelecek insallah.

Kendini kandirilmis hissetmene hic anlam veremedim....kimse kimseyi kandirmadi anlattiklarina göre...herseyin bilincindeydin ama evdeki hesap carsiya uymadi iste...:hulya:

Beklentiler cok önemli arkadasim....hayatin lay lay lom olmadigini aci bir sekilde ilk evliliginde gördün zaten....herseyin basi sabir.....Allah yardimcin olsun.:Saruboceq:

18. 4 Ekim 2009
  19. BinbirRenk

BinbirRenk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    153
    Aynen katılıyorum.
    Ayrıca evlilik şans meselesi. Şöyle demişti böyle demişti onlar boş.
    Her şeyi yaşamadan bilemez insan.
    Durumunuz zor ama belki uyum sürecidir, karşılıklı anlayış ve zamanla çözümlenebilir.