Anlayszlk bende mi? Annemde mi?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve yazdan tarafından 1 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1 Eylül 2009
    Konu Sahibi : yazdan
  1. yazdan

yazdan zehra'm:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Çok üzgünüm çoookselam arkadaşlar.çalışıyorum ve 13 saatimi evimden ayrı geçiriyorum.geçen pazar ailemi iftara almaya karar verdim.1 gün öncesinden haber verdim.benim evim küçük ve dolayısıyla masam yok.taş çatlasın evimde 6 kişiyi ağırlayabilrim o kadar ufak yani.ama anneme anlattım.anne ilk önce sizi abimlerle alayım sora diğer misafirleri alıım.hepsini 1 güne sığdırmıyayım.toplam 13 kişi olyoz die.abim sıkıntıya gelemiyo.huzursuzluk çıkmasın.hem bende sıkışmam.yok bbeni dinler mi al işte herkesi çıksın aradan nolcak ha 8 kişi ha 13 kişi.bende kırılmasın hani onun sözünü tutayım die tamam dedim.neyse iftar günü oldu.sabah erken kalktım temizlik yaptım 12ye kadar işim bitti.yemekleri hazırlıcam eşimde banyoda.zil çaldı.misafir geldi iftara gelcek olan insanlardan bi tanesi almış çocuğunu.onda bişii demedim.başım gözüm üstüne.sonra annem babam ve iki yeğenim geldi.oturuyolar.tamam ondaa bişi demedim.sonra dayanamadım dedim ki benim marrkete gitmem lazım ister oturun ister kalkın.bana kızdılar.neyse kapıdan çıkarken annem demez mi diğer misafirde gelcek sarma sarcaklarmış sana yardım.sarma isteyen kim anne onlardan.evim zaten küçük mutfağa ben zor giriyom.küçük odada sarsınlar dedi.e anne evlerinde sarsınlar pişirsinler öle gelsinler dedim kızdım.annemde bana kızdı ve senin evine gelmiom dedi.bende kızdım iftar miftar yok dedim.ve başladım barınmaya ağlamaya.misafirde gitti.o kadar çok utandım ki hayatımda ilk defa böle bişii yaşadım.misafiri arıom cvp yok.çok vicdan azabı çekiomm.bana yardım edin.ne yapabilirim?Çok üzgünüm çoook

2. 2 Eylül 2009
  3. minish 21

minish 21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    canım madem ev küçük misafirler 2ye bölünüp de alınabilir ne varki bunda...bizim de evimiz küçük aile aile alıyoruz mesela kimse de bozulmuyo...bozulmaları saçma bişey.yani napabilirsinki....sen yine onları düşünüp evine alıyosun.ayrıca misafirin de kafasına göre sarma getirmesi ne alakasız bişiy eğer çok istiyosa telefon açıp sana sorabilirdi.gelelim saralım diye,yada ben sarıp getireyim diye.ama biraz fazla bağrınmışsın sanırım yemek iptal olduğuna göre...keşke alttan alsaydın biraz daha kırılmışlardır...

4. 2 Eylül 2009
  5. pinkystar

pinkystar Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    fena ayıp olmuş yahu mafoldumben oruçluydun sanırım sendede bir sıkıntı stres olmuş en doğrusu ayrı ayrı almandı ama madem annen dinlememiş herkes toplanmış boşversene kim nerde ne yapıyorsa yapsın sık dişini biraz akşam gidince toparlardın artık heryeri sonuçta gelen senin biliyor evinin küçük olduğunu hata kusur arayacaklarından mı çekindin ne yaptın anladım arkadaşım..kaldı ki hep beraber toplanıldımıda zevkli olur valla böyle şeyler oturcak yer bulamazsın ama yemek çok tatlı gelir o karmaşada :) açık büfe gibi yapardın herkes oturduğu yerde yerdi yemeğini..neyse geçmiş olsun olan olmuş..vicdan azabı çekmekte haklısın bence yapacak birşey yok tek tek arayıp affedireceksin kendini..bunuda güzel birşekilde telafi etmen gerek artık gönüllerini al onların
    bir de markete giderken neden oturuyormusunuz kalkıyormusunuz dedin onu hiç anlamadım ?

6. 2 Eylül 2009
  7. gulkurusuu

gulkurusuu güzel günler, bizi bekler Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bu hem senın hem annenın hatası ne yazık ki. bazen anneler böyle hatalar yapabılıyor keşke sabırlı olsaymışsın. ama ben iftara gelen mısafırın de 12 gelmesıne anlam veremedım. bellı kı yemek yapacak ugraşacaksınız o vakıtte. olan olmuş, telefon açar özur dılersınız ve o gun sınırlı oldugunuzu herşeyın ust uste geldıgını sözylersınız. affetmezse kendı bılır artık. annenızle de konuşun, size bir daha emribaki yapmasın. akım derken b.kum oluyo böyle olunca işte.

8. 2 Eylül 2009
  9. emcan01

emcan01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    benim evimde çok küçük yemek masamda evime göre.yemeğe 6 -veya7 kişiden fazlaçağırmıyorum.annen biraz anlayışsız galiba.evin küçük olduğunu bile bile neden böyle bir hareketde bulunduki.birde 12 gelen misafire bende kızarım bu annem olsa bile farketmez.günler çok uzun.haftasonu eşim evde uyuyor olabilir. alışverşe çıkabilirim.iftarı onlar hazırlıycaktı heralde.misafir o saatte gelerek bence sizibiraz daha germiş
    artık olan olmuş yinede bir özür dileyin annenizden.

10. 2 Eylül 2009
  11. bir_bulut_olsam

bir_bulut_olsam öLüMüNe "ATATÜRKCÜYÜM" Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim bildigim,ailemden gördügüm,bi yere iftara davet edildiginde iftara 30 dakika kalınca gidilir.ev sahibini telasa sokmamak için..senin misafirler abartmıs canım ya erkenden gelinir mi hiç.annende sabrını zorlamıs sende patlamıssın.evet misafirlere ayıp olmus ama misafirde misafirligini bilsin arkadasım.erkenden gelinirse ev sahibide telasa kapılır cinleri tepesine cıkar işte :eek:klava:

12. 2 Eylül 2009
  13. melenela

melenela Leylek Yola Çıktı:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşa tamamen katılıyorum bizde de durum aynıdır.
    davet ettiklerin yakınların özür diler kendini affettirmeye çalışırsın.olan olmuş kendini daha fazla yıpratma:teselli:

14. 2 Eylül 2009
  15. sermest

sermest hoşgeldin nazlı kelebeğim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    o ne yahu nasıl bir misafirmiş o fizandan mı geliyormuş
    iftara davete on ikide gelmek yuh diyorum
    benm de bildiğim son yarım saat bilemedin bir saat kala gelinir iftara
    ki ben yarım saat kala geldiklerinde bile elim ayagım karısıyor
    oldu olcak bi gün evvel gelip kendileri için temizlik yapsalarmışkaydirigubbakcemile3

anlamadıgım bu kadar erken gelcek ve kendi kendine sarma fantezisine girecek kadar yakınınız mı bu misafir..hani öyleyse bişekilde alltan alır gönül yaparsınız zamanla..
    yok dının dıdısıysa eğer bir özür teli annenizle atıstıgınızı durumun onlarla ılgısı olmadgını ancak ıstemeden onlara yansttıgnızı falan söylersiniz
    baktınız işe yaramıyor bosverin gitsin aman onlar da usul erkan bileymiş

16. 2 Eylül 2009
  17. ikrar

ikrar Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    mısafırlere cok ayıp olmus :kedi:
    ama sızde haklısınız
    annenız anlayıssız davranmıs mısafırlerde oyle
    oglen 12 gelmek ne demek
    ben mısafır cagrıyosam yemegımıde kendım yaparım:kedi:

cok karısık bı durum olmus:bbo:

18. 2 Eylül 2009
  19. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    sizi sinirden patlatmışlar yani...

zaten erken gelmişler birde sarma şu bu işi çıkarmaları elbette ayıp... sizi bu derece germeye hakları yok.

misafirde kendini kötü hissetmiştir elbette ama o kadar da erken gelinir mi canım.

hem kimleri arayıp haber veriyorsanız onlar geleli o kadar kalabalık misafir ağırlamak zorunda değilsiniz ki.