anne adayları,nasıl besleniyorsunuz???

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Esra tarafından 20 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

20 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : Esra
  1. Esra

Esra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.192
    Ödül Puanları:
    238
    merhaba arkadaşlar.şu an 18 haftalık hamileyim:nazar:yalnız beslenme konusunda sıkıntılarım var.hamilelikten önce de iştahsız bir insandım,zayıfım ama hiçbir zaman sağlıksız olmadım çok şükür,bütün değerlerim hep normal çıkardı.tabi şu an gebelik dolayısıyla beslenme alışkanlığımı gözden geçirmem gerekiyor.ilk 3 ayda öyle çok fazla bulantı yaşamama rağmen inanılmaz bir iştahsızlıkla boğuştum.bu sırada 2 kilo verdim(kilo vermek benim için çok basit bir olay malesef)şu an bulantı şikayetim falan hiç yok ama iştahta da pek bir değişim olmadı,canım pek bir şey istemiyor,öyle internette okuduğum günlük alınması gereken miktarlarda besin alamıyorum.tabi dikkat ediyorum.önce hiçbir şekilde meyve,süt,yoğurt tüketmezken şimdi bunlardan günlük alıyorum.sebze ağırlıklı besleniyorum,haftada 1-2 kez kırmızı et yiyorum amka balık ve tavuk yiyemiyorum.zararlı şeylere nerdeyse hiç yaklaşmıyorum.çikolata,cips,kola,çay ,kahve gibi..(.bu arada dr son muayenemde her şeyin gayet iyi olduğunu söyledi,tabi şimdilik)
    sizden ricam gün içinde neler yediğinizi bana anlatmanız.ya da bir haftada şu besinlerden mutlaka tüketiyorum dediğiniz şeyler var mı?yani sizce en önemli olanlar hangileri,bana kesinlikle önereceğiniz şeyler var mı?

2. 20 Ağustos 2010
  3. hicaz2406

hicaz2406 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşım öyle güzel bir konuya değinmişsin ki , ben de seninle aynı durumdayım , ilk üç ayda kilo vermedim ama almadım da bulantılar sebebiyle çok iştahsızım hala tam geçti sayılmaz zorla yiyorum bazı şeyleri...Ben gün içinde 2 adet ceviz , fındık kuru badem tüketmeye gayret ediyorum , bir de arada elma gibi hem midemi de rahatlatacak meyveler yiyorum zaten akşama doğru iştahım da normalleşiyor , her şeyi yiyebiliyorum...Ama sütü çok zorlanarak tüketiyorum , yumurtayı ise ağzıma bile alamıyorum...Hayırlısıyla kucağımıza alırız inşallah...

4. 20 Ağustos 2010
  5. Esra

Esra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.192
    Ödül Puanları:
    238
    inşallah hicazcım,herkes kilo almaktan şikayetçi,biz de tam tersinden.ben de sütü öyle lıkır lıkır içemiyorum,1 bardak günlük,ama yumurta yemeye çalışıyorum.hergün olmasa da gün aşırı 1 tane mutlaka yiyorum.

6. 20 Ağustos 2010
  7. Esra

Esra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.192
    Ödül Puanları:
    238
    çok zor oldu galiba isteğim,niye bakıp kaçıyosunuz arkadaşlar ayıp ama yaa..

8. 20 Ağustos 2010
  9. sudemm85

sudemm85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Abartmadan yemek lazım 20 haftalık hamileyim şuan herşey çok şükür normal 3 kilo aldım oda ilk 3 ayda sonra durdu süt asla içemiyorum midemi bozuyor yoğurt ve özellikle peynir tüketiyorum hergün ya 1 elma 1 kivi yada 1 muz,üzüm ,nektar yiyorum porsiyonlarım hala artmadı limonlu şeylere düşkünüm bide 1 haftadır bal-kaymak yiyorum sabahları gün aşırı 2 yumurta sarısı yiyorum beyazını yiyemem ve her gün salata yemeye dikkat ediyorum haftada 1-2 kere tavuk yiyorum balık ilk kez geçen hafta yedim:)ama her hafta inşallah yicem et zaten tüm yemeklerimde az çok var özellikle arada bir yapıyorum salam,sucuk benzeri şeyleri iyice pişirmeden asla yemem zaten sevmiyorum şimdilik benim beslenmem böyle bide çok su içiyorum

10. 20 Ağustos 2010
  11. Esra

Esra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.192
    Ödül Puanları:
    238
    sağol sudecim...demek ilk 3 aydan sonra kilo almadın.o zaman ben hiç kilo almayabilirim:)))

12. 20 Ağustos 2010
  13. sudemm85

sudemm85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    :) belli olmaz ben kilo almabilen biri değildim bende kendimi merak ediyorum kaç kilo ile doğururum diye :)6 aydan sonra alınır diyolar bebek iyi olsunda önemli olan o alırsın sende 49 kilo ile hamile kaldım 52 kiloyum birazcık karnım var 5 aylık diyimce şaşırıyolar 5 hafta mı diye :)hiç bişeyi kafana takma beslenmen gayet normal bebekte iyiyse sorun yok demektir ben vitaminde alıyorum bu arada ne olur ne olmaz diye dr içebilirsin dedi kan hapıda verdi yeni başlıcam

14. 20 Ağustos 2010
  15. sevdes

sevdes Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ne güzel bünyen kilo almıyormuş benim de 5 aya kadar bebeğin kılosu düşük dıyordu doktorum ama sonrasında yakaladı sağlıksız degıl ve ben son 1-1,5 aydır sıcaklardan yumurta yıyemıyorum süt içmiyordum çok rahatsız edıyor mıdem zaten sorunlu rennıe şurup fayda etmıyor doktorum hap da yazdı o bıraz ıyı gelıyor ama hamılelıgımın basından berı mıdem hıc duzelmedı su anda son aydayım şikayetler ıyıce arttı
    ceviz 2 adet fındık 1 avuc yıyorum hala meyve olarak üzüm armut kabızlıga ıyı gelıyorlar,muz u da tuketıyorum cunku bebege kılo aldıran muz dıyorlar evet dogru,peynir özellıkle kaşar,yoğurt öğlen aksam 1 kase yıyorum et tavuk haftda 2 defa yıyorum,sıcaklardan dondurma ve çıkolataya hayır dıyemıyorum çocuk dondurma manyagı olacak kesın bence fazla düşünmemek gerekıyor cunku bebek hersekılde senden alıyor dikkat edılen nokta ıse annenın güçsüz vitamınsız kalmaması yoksa artık kılo alımım yavasladı ama bebek daha çok alıyor dolayısıyla kendını kasma ben artık bırakmıstım zaten yedıklerımde çok bı zevk vermıyordu hep ağzımda garıp bır tat,midemde yanma, ama sımdı maşallah ıyı gıdıyor gelısmesı doktor ılk zamanlarda senden 3 kgdan fazla bebek gelmez dıyordu bu gıdısle 3 kg yu da gecer ınssallah
    şimdiden hayırlısı olsun kendıne ıskence halıne getırme bebek sımdıden sonra alacak senden

16. 20 Ağustos 2010
  17. bestene

bestene Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende 29. haftadayım. bebişimde gayet sağlıklı gözüküyormuş dr amcanın söylediğine göre. bende kısaca beslenmemden bahsedeyim.bende 3-4 ay hiç süt içemedim. iştahsızdım. bulantılarım çok olmadı.kusmadım hiç.ama ayranı ve yoğurdu hergün tükettim. drum zaten yoğurt süt aynı demişti. sabahları kesinlikle peynir yedim. yumurtayı hergün olmasada haftada 3-4 tane yedim. haftada 2 kez tavuk yedim. balığı toplasan 5 kez yemişimdir.ara sıra incir,badem, ceviz,fındık yedim ama az miktarda. ben de ilk 3 ay kilo almadım sonra 1 er kilo şeklinde alıyorum. ama şimdi yatmadan önce 1 bardak sütü zorla da olsa içiyorum. o gün ayranı çok içtiysem kendimi zorlamıyorum.iştahın 20. haftadan sonra artar dediler ama ben hala iştahsızım.eskiden nasıl yiyorsam şimdi de benzer yiyorum. sebzeyi eksik etmemeye çalışıyorum. son iki aydır günde 3 tane hurma yiyorum. hamurişi türü arasıra yiyorum.
    altı kilo aldım şimdiye kadar. görenlere kilo almamışım sadece göbüşüm var gibi geliyormuş. suyu en az 2 litre içiyorum. kendinizi zorla bişeyler yemeye mecbur hissetmeyin. ben çevremdekilere de söylüyorum. hep bilinen bir kanı vardır. sen iki kişilik beslen diye. yok öyle bişey. bebişe faydalı şeyler yiyin sadece. peynir süt,yoğurt, hurma vb.
    benim durumum böyle.

18. 20 Ağustos 2010
  19. Esra

Esra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.192
    Ödül Puanları:
    238
    sude ve sevde,teşekkür ediyorum sizlere moral oldunuz.bana sürekli baskı yapıyorlar da bunaldım ben de,kilo almıyorsun,yemiyorsun vs vs..allah size de hayırlı doğumlar nasip etsin.