Anne adaylarınaaa....sevenlerimin bana msn yolladıgı yazı...

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve asi_01 tarafından 17 Kasım 2009 başlatılmıştır.

  17 Kasım 2009
  Konu Sahibi : asi_01
 1. asi_01

  asi_01 Guest

  Hamile Kalmak ıçin Ufak Ayrıntılar
  Hamile Kalmak Için Ufak Ayrintilar
  1- Eğer 6 aylık düzenli cinsel ilişkiye rağmen gebelik oluşmamışsa dr gidip ve bir sorun var mı yokmu öğreninki içiniz rahatlasın.
  2- Bir aylık dönemde bir kez yumurtlama olduğu için, bu yumurtayı kaçırmamaya dikkat edin
  Peki bu nasıl olacak ?
  Yumurlama gününüzü tespit edin, düzenli adet olan bir bayanın 30 günlük bir periyodu var diyelim, 30 günlük periyoddan 14 çıkartarak yumurtlama gününüzü tespit edebilirsiniz. 30-14 = 16 muhtemelen 16. gün yumurtama olmuştur. Bu yüzden 12. 14. 16. günleri mümkün mertebe boş geçirmeyin. süslenen püslenin anladınız siz onu neden 14 çıkarttık çünkü yumurtlama olduktan sonra rahimin kalınlaşıp adet kanamasına neden olması 14 günde gerçekleşiyor. bu sayı standarttır ve çok ististani durumlar dışında herkesde aynıdır. sperm maksimum 72 saate kadar canlı kalabilirken, yumurta maksimum 48 saat canlı kalabiliyor. eğer yumurta ile seperm buluşamamışlarsa, yumurta çatlayarak 14 gün sonra vücuttan atılmak için rahime gidiyor ve adet kanamasıyla birlikte elimizden uçuuup gidiyor. alçak yumurta
  Peki ya adetlerimiz düzensizse ?
  Isı ölçümü yöntemi yapılabilir, düzenli olarak sabah yataktan kalkar kalkmaz hiç bir şey yeyip içmeden dijital ısı ölçücülerle dil altından ısınınızı ölçelibirsiniz. eğer rahatsız değilseniz ısınız hep aynı seyirde olacaktır mesela
  10, gün 36.2
  11.gün 36,2
  12. gün 36.3
  13. gün 36.1
  14. gün 36,2
  15. gün 36,8..... ama birden 0,5 veya daha fazla bir ısı artışı olmuşsa muhtemelen yumurtadınız.Çalışmalar başlasın
  Buda bende işe yaramıyor ısımı düzenli takip edemiyorum diyorsanız akıntınızdan yumurtladığınızı anlayabilirsiniz. Eğer böyle yumurta akına benzer baş parmak ve işaret parmağınızın ortasında sünen şefaf bir akıntınız varsa yumurtaldınız demektir. Bu ısı yöntemine göre daha kesin bir yöntemdir. Kontrol etmek biraz tiskindirici olsada bebeklerimiz için herşeye değer, denemekte fayda var.

  3. Yumurtayı tespit ettiiiiiiiiik. ılişkide uygun pozisyonu seçmekte önemli (ayrıntıya girmeyeceğim) olduğu için bunada dikkat etmek gerekiyor.
  4. ılişkiden sonra hemen duş almamak ve en az 1 saat kadar belimizin altına bir yastık koyarak beklemek. ne kadar uzun süre beklerseniz o kadar iyi .. isteyenler amuda kalkıp da bekleyibir hehe ama boyunlarınız kırmadan tabiiii
  5. Duş alırken vajinal temizliği çok ayrıntılı yapmamak (ayrıntaya girmeyeceğim)
  6. Her ne kadar tıp da yumurtalamanın periyodunuzun -14 gününde olduğu söylensede yinede istisnalar olabilir ve yumurtlama zamanınızı kaçırabilirsiniz. Bu yüzden mümkünse haftada en az 2 kez düzenli cinsel ilişkiye girerek hamile kalma şansınızı artırabilirsiniz.
  7. vee bence en önemli madde. Kesinlikle kafanızda bu olayı çok büyütmemek ve olayları akışına bırakmak. Çünkü insan idaresinin dışında kalan durumlar var sen elinden geleni yap gerisini Allah a bırak .. inşallah isteyen herkes BU GÜZELLıĞE SAHıP OLUR:1rolleyes: