Anne baba evlat ayırır mı?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve cayvekahve tarafından 5 Kasım 2010 başlatılmıştır.

5 Kasım 2010
    Konu Sahibi : cayvekahve
  1. cayvekahve

cayvekahve Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    kaç gündür düşünüp duruyorum annemın babamın tavrları...beni ayırıolarmış gbi hissediyorum abmle erkk kardşmden.ben konuşunca kimse dinlemiyor, bişey istesem hep ilk önce sunu yapda sonra bakarız demeler,onlar ne istese yaparlar yapmak istedıklerınınede karışmazlar benım her dedıgmle her aldıgım kararla ugrasırlar bıktım gercekten bazen balkondan atlamak istiorum.. çok moralim bozuk neden böyle yapılıyor anlamış degilim diyincede sen tek kızsın demeler ama gene aynı tavırlar paylaşmak istedım saolun:KK58:

2. 5 Kasım 2010
  3. yellowbomb

yellowbomb günün birinde!!! Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    aldığın kararlar yanlış olabilir
    bu yüzden tepki veriyorlardır

4. 5 Kasım 2010
  5. hece

hece Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    203
    Ödül Puanları:
    78
    Bir abi bir de kardeşden bahsettiğine göre sen ortanca çocuk olmanın dezavantajlarını yaşıyorsun sanırım:)Hiç bir anne baba evlatları arasında ayrım yapmaz, yapamaz hele ki birde onların biricik kızları isen.. Ama niyeyse her çocuk belli bir dönem de bundan şikayet eder..Zamanla yanıldığını anlarsın, çok takmamaya bak bu konuyu aklına..:)

6. 5 Kasım 2010
  7. Çenebaz

Çenebaz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bundan şikayet eden çok insan tanıdım, çoğunun da yanıldığını düşünmüşümdür.
    Anne-babalar ayrım yapmaz, evlatlar ayrılır, beş parmağın beşi bir olmaz çünkü.
    Herkesin bir karakteri vardır, diğerleri de ona göre davranır, etki-tepki meselesi yani...
    Örneğin isteklerin yerine getirilmesi mevzusunda belki kardeşleriniz daha kararlı istiyordur,
    Ya da belki onlar daha az yanlış karar alıyordur ve sonucunda ebeveynler onların kararlarına daha çok güveniyordur.
    Ya da belki siz onlara yeteri kadar güven vermeyi başaramamış olabilirsiniz,
    Anlatmak istediğim, hatalısınızdır demek değil, etki-tepki meselesidir bu konu çoğunlukla.
    Siz de tamamen dışarıdan gözlemleyin kendinizi, bu çok zordur, ama deneyin,
    Siz sizin anne-babanız olsanız nasıl davranırdınız, bunu düşününce mutlaka bir şeyler bulacaksınızdır :KK66:

8. 6 Kasım 2010
  9. Munzevii

Munzevii Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Biz iki kardeşiz... benden üç yaş büyük bir ağabeyim var... Annem ve babam bana göre aramızda hiç ayrım yapmamıştır... En azından bilerek yapmamışlardır... Bilgili görgülü aman şöyle yaparsak çocuklarımız etkilenir mi vs. gibi şeyler düşünecek yapıda değiller anlayacağın... Ama bir kaç yıl önce abim yengemle birşey paylaşmış... Abim demiş ki... annem ve babam munzevii yi hep ayrı tuttular... onu kayırdılar ... Tabi öyle şaşırdım ki ne diyeceğimi bilemedim o anda yengeme :))) Sonra düşündüm.... Neden böyle düşünüyor olabilir acaba abim:44: Şundan olabilirdi... Abim içine kapanık biri... Ve hep babamdan onay almak ister... ve babama direk birşey söyleyemez, annem kanalıyla iletilirdi istekleri... Bense (tamamen anneme ve babama olan güvensizliğimden) ne yapacaksam kimseye sormadan yapar, öyle söylerdim... Mesela cep telefonları yeni çıkmıştı ve abim sürekli evde konuşup duruyor alıcam alıcam diye :KK70: Ben ne yaptım.. ? paramı biriktirdim ve gittim aldım sormadım bile ... Eve geldim bakın cep telefonum nasıl ? dedim.. e alınmış artık ne diyecekler... Çok güzel harika falan dediler :13:

Bu örnekleri verdim ki kendi durumunu belki özdeşleştirebilirsin... :KK34:

Kesinlikle çenebaz arkadaşa katılıyorum.. Etki-tepki olayı :)

Kendini üzme canım... Sevgi olarak ayırmıyorlardır... emin olabilirsin....

Sevgilerimle...

10. 6 Kasım 2010
  11. ay_82

ay_82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    kimse ayırmam der ama ayıranlar var malesef........çok örneğini gördüm!

12. 6 Kasım 2010
  13. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenildi:
    389
    Ödül Puanları:
    238
    malesef ayrım yapan çok anne-baba var,en azından ben çevremde çok örneğini gördüm.Sizin durumunuzu bilemiyorum ama bu ne yazık ki var.Bazen evlatların yaptığı hiçbir olumsuzluk olmasa bile aileler bunu yapabiliyor,bazen de ailenin istemediği bir şey,hoşuna gitmeyen davranışlardan ötürü bu ayrım olabiliyor.

14. 6 Kasım 2010
  15. *KurabiYe*

*KurabiYe* Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Malesef Bizde kızların aldığı kararlar yaptığı herşey yanlıştır
    O yüzden size öyle davranırlar
    Ama erkek çocukları öyle değildir
    Evet hala ülkmeizde ayrım yapılır , yapmam derler ama yaparlar

16. 6 Kasım 2010
  17. cayvekahve

cayvekahve Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende isteklerimi söylüyorum dedgım gıbı kımse benı dınlemıyor evde cok yalnızım odama kapıyorum kendımı oturuyorum:KK43: yani aldgım kararları en basıtınden örnek vereyım kardeşim gtmek istedgı dersaneyi kendi seçti kendi kararı verdi ben bırakın dersaneyı ünimi okumak istedgım bolumu bıle secemedım hep onlar yüzünden öle bölüm mü olurmuş bilmem ne..okumakta oldugum bölümde secmeli dil dersi var secmicem dedim ona bile karışr oldular bunlar normalmi :KK20: neden onlara karışılmıyor ve dınlenılıyorda ben knşnca uf cok konuştun diyip terslemeler pskolojımın bzldgunnu hssdıorum hep aglayasım var böle:KK58:

18. 6 Kasım 2010
  19. cayvekahve

cayvekahve Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    katılıyorum kızlar bışey bılmez gibi yapıyorlar benm ailem bana öle gelıyor