Anne babann grevleri

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve Efla tarafından 17 Ocak 2009 başlatılmıştır.

17 Ocak 2009
    Konu Sahibi : Efla
  1. Efla

Efla bize bağışla Allahım Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    sizce anne babaların çocuklarına karşı görevleri nelerdir?

aileleriniz sizin için neler yaptı?
    siz çocuklarınız için neler yapıyorsunuz / yapmayı planlıyorsunuz?

2. 17 Ocak 2009
  3. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.438
    Ödül Puanları:
    363
    Allahım razı olsun anamdan babamdan..:Saruboceq:
    Maddi manevi hiç yokluk göstermediler.
    Hiç bir kararıma karşı çıkmadılar,hep destek oldular.
    Az çok bilirsiniz,boşanma arifesindeyim.Evlenirken de boşanma kararımı aldığımda da "Lale kendi için en doğrusunu bilir" dediler. Ağlarken de gülerken de hep onların omzuna yaslandım.Hele ki babamın anneme benim hakkımda olan düşüncelerini anlatırken kardeşim duymuş da bana aktardı geçen gün, gurur duydum kendimle.:asigim:
    Okul,meslek seçimlerimde fikirlerini sundular,ben düşüncelerimi dile getirdim. Ortak bir yol seçtik ailecek.
    Hele şu son günler çok zor geçiyor benim adıma,ama inanın ki babam da annem de sanki ben onların yaşıtıymışım gibi davranıyor çoğu zaman.Büyümeyi öğreniyorum galiba..:nazar:
    Allahım razı olsun anamdan babamdan,hiç bir zaman eksikliğini göstermesin onların.. Bir an bile üzülürüm diye adım atmaya korkarlar.:nazar:

4. 17 Ocak 2009
  5. evdefnaz

evdefnaz ﷲ Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    allah kişmseyi annesiz babasız bırakmasın inşallah
    bir söz var
    insan dogurunca yavru sahibi olur ama ana babalık sonradan öğrenilir diye gercekten dogru bu
    anneme babama ne yapsam hakediolar herseyin en iisini hakediolar onlar şükürler olsun onlara sahibim

6. 17 Ocak 2009
  7. CASMXIXN

CASMXIXN Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bana karşı hep iyi olan bir annem ve babam vardı ....halada varlar şükür allahıma..tüm görevlerini yerine getirdiler şükürler olsun hatta görev ne ki fedakarlıktada bulundular her kararımın arkasındaydılar evlendiğim güne kadar ....evlendiğim evden çıktığım o günden bu güne kadar da hiç bir pürüzüm olmadı onlara karşı hep iyi bir evlattım hepte olucamm..çünkü bende acayip bir korku var bana geliyor ki ben anne ve babama ne yaparsam allahım onu evladımdan bana gösterir gibi geliyor ki bu feci bişey.....aynı şeyi eşimin ailesinede yapıyorum....aynı sevgi aynı saygı...bende bazen evin yaramaz çocuğu olmak istiyorum ama yapamıyorum sanki onları kaybedicekmişim çizdiğim tüm yolları bozucakmışım gibi geliyor...annem bana güçlü bir karakter verdi....sorunlarla başa çıkma gücü hemde tek başıma. babam sana diken uzatana sen gül ver kızım iyilik bir gün sana geri döner derdi iyi niyetliliği verdi merhameti öğretti...bana verecekleri herşeyi verdiler ben evlenene kadar alacaklarımı aldım büyüdüm ve o evden çıktım artık ben evladıma bişeyler vermeye çalışıyorum annemin eksikleriyle babamın eksiklerinide bir bütün yapıp onları yavruma yapmadan kendi eksiklerimide her gün tartıp kendimi yenileyerek...doğurmakla ana olunmayacağını en iyi bilenlerdenim abimin eşi sayesinde daha da iyi....doyurmakta lazım çocuğun hemmm karnını hem duygularını hem kalbini hem beynini hemde geleceğini=)allahım evlatlarımıza iyi bir gelecek versin tahtlarını biz kuralım sen bahtlarını açık et rabbim....veeee kimseyi evladıyla sınama aminnnnn.........

8. 17 Ocak 2009
  9. Efla

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    Allah uzun,sağlıklı ömürler versin ailene lalem.

umarım en kolay şekilde bu günleri atlatırsın.
    hakkında hayırlısı olur inşallah.

10. 17 Ocak 2009
  11. bekolim

bekolim Gecmis tozdur üfle gitsin... Pro Üye

Beğenildi:
    42
    Ödül Puanları:
    148
    Anne babanin gorevi sayet bir evlat dunyaya getirme karari aldilarsa bu kararin sonuna dek arkasinda durmalilar bence en buyuk miras bir ana-babanin yavrusuna verecegi egitim-ogretimdir...
    Anne babamdan gordum mu bu beklediklerimi evet gordum, zaman zaman sikintim oldugunda paylasirlar hele canim annem paralar kendini...Şeniz
    Ben Allah kismet ederse cocuk sahibi olursam eger (ki insAllah rabbim dogru zamanda yasatir bu duyguyu) oncelikle sevgiyle buyutmek isterim yavrumu sonrasinda da iyi bir egitim...kaydirigubbakcemile2

12. 17 Ocak 2009
  13. Efla

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    :nazar:
    Allah uzun ömürler versin ailenize.

14. 17 Ocak 2009
  15. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.678
    Ödül Puanları:
    163
    1- İlk görev çocuğuna sevgi vermektir. Belki istediği tüm oyuncakları ona alamazsınız ama bunun önemi yoktur, vereceğiniz sevginin yerini hiçbir şey tutamaz.
    2- Çocuğunu yalnız bırakmamak için sağlığına dikkat edip, evladının zor gününde yanında olmaktır.
    3- Hayatın zorluklarına evladını hazırlamak, onu kendi ayaklarının üstünde duran kendine güveni olan bireyler olarak yetiştirmektir.

16. 17 Ocak 2009
  17. Efla

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    çok doğru bir tespit canım bu.
    ben de dünyaya bir çocuk getirmenin çok büyük bir sorumluluk olduğunu düşünüyorum.
    çocuklar kendi isteği ile doğmuyorlar.
    bu kararı veriyorsa büyükler, gereklerini de yapmalılar bence.
    çocukların her zaman manevi desteğe ihtiyacı oluyor bence.

benim annemden yana sorunum yok çok şükür.
    babam ise, dünyaya getirdiği çocukların sorumluluğunu bilmeyen ve umursamayan bir insan. :nazar:

18. 17 Ocak 2009
  19. Efla

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    en önemlisi sevgi ve güven bence de.