anne-çocuk eğitimi kurslarına gidenleriniz varmı?

Konusu 'Anaokulu & Okul Öncesi Eğitim' forumundadır ve dhilek tarafından 23 Kasım 2007 başlatılmıştır.

23 Kasım 2007
    Konu Sahibi : dhilek
  1. dhilek

dhilek shizen & senritsu Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    halk eğitim merkezlerinin yada acev (acep) gibi kuruluşların verdiği anne çocuk eğitimi kurslarına gideniniz varmı? faydasını görüyormusunuz, uygulayabiliyormusunuz? gidenler varsa paylaşımda bulunmaya ne dersiniz:)a.s.

2. 23 Kasım 2007
  3. Yeliz

Yeliz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    kursa gitmedim ama içeriğini aşağı yukarı biliyorum. anne-çocuk sağlığı, beslenme,çocuk gelişimi,oyun gibi dersler görülüyor.

4. 25 Kasım 2007
  5. dhilek

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    Teşekkür ederim yeliz cevabın için. Ben gidiyorum şu anda 5 hafta oldu ama daha önce gidenler faydalarını gördülermi diye merak ediyorum. Yani Söylenenleri yada anlatılanları ne kadar çocuk üzerinde uygulayabildiler. Deneyimlerini paylaşırlarsa (örn: çocuğumun şu sorununu söyledikleri yöntemle çözdüm vb.)
    sevinirim. Bizim kurstaki öğretmenimiz katılımın az olduğu konusunda dert yanıyor. Eğer giden ve gerçekten olumlu düşüncelere sahip olanlar varsa bunu paylaşırlarsa ,yaygınlaşması için bir şeyler yapabiliriz. Yani yakın çevremize bile duyursak bir adımdır diye düşünüyorum. hşkla.s.

6. 27 Kasım 2007
  7. nerimantemizel

nerimantemizel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben anasınıfı öğert. yim çalıştığım okuldaki tüm velilerimi bu kursa yönlendirdim çok faydalandıklarını söylediler

8. 28 Kasım 2007
  9. dhilek

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    katkınızdan dolayı teşekkür ederim. hazır anasınıfı öğretmeni bulmuşken bir şey sormak istiyorum. Kendi öğretmenimize sormaya pek fırsat bulamıyorum. Yeni sisteme göre artık 1.sınıfta el yazısı sistemi var. kızım 5.5 yaşında ve okuma yazmayı biliyor. Yani parmakla takip etmeden ve hecelemeden gözle okuyor. Bunu engelleyemiyorum çünkü etrafta okumak için birçok yazı var. fakat yazı yazdırmamaya çalışıyorum ki eli alışmasın diye ama bazen anlamadan yazmış oluyor. 1. sınıfa başladığı zaman zorlukla karşılaşırmı yani arkadaşlarından geri kalırmı? Bu arada geçmiş öğretmenler gününüzü yürekten kutluyorum. hşkln

10. 28 Kasım 2007
  11. PembeBeyaz

PembeBeyaz gel artık bebeğimmm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Konyada bu kurslara ilgi çok fazla komek kursu ücretsiz hemde ben öteki dönem gidicem inş 4 ay kadar sürüyor zaten ve aldığım sertifikaylada çalışmayı düşünüyorum....

12. 28 Kasım 2007
  13. dhilek

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106

Sarımelek umarım faydalarını görürsün. Verilen sertifikayla çalışmayı düşünüyorum demişsin. Benim gittiğim kursta bunu söylemediler. Biraz daha aydınlatabilirmisin nasıl ve nerelerde çalışılabiliyor. Bir de komek'i duymamıştım. Nedir?sağolasın...a.s.

14. 28 Kasım 2007
  15. ilktuxgx

ilktuxgx HAYATIM DAHA GÜZEL OLACAK Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    mERHABA BEN 6 SENE ÖNCE GİTTİM.VE ÇOK YARARINI GÖRDÜM.ORADAKİ HANIMLARLA PAYLAŞIMLARDA SADECE BENİM ÇOCUĞUM YAPMIYORMUŞ VEYA SADECE BEN HATALI DEĞİLMİŞİM DİYE DÜŞÜNÜYORSUN ÖNCELİKLE.KIZIM HER HAFTA DERS YAPACAĞIZ DİYE KİTAPLARI ÖZLEMLE BEKLERDİ VE HİKAYE KİTAPLARINIDA.AYRICA DERS ÇALIŞMA DİSİPLİNİNİDE BÖYLE KAZANDIK.SONRA BEN ORADAN ALDIĞIM EĞİTİMLE ÇOCUK ESİRGEME KURUMUNDA 2 TANE ÇOCUĞUN EĞİTİMİNE KATKIDA BULUNDUM.BUNDANDA AYRICA ÇOK MUTLU OLDUMÇEVRENİZE GİTMELERİ İÇİN MUTLAKA ISRAR EDİN.KENDİ ADINIZA DA YARARLANACAĞINIZ ÇOK ŞEY OLACAKa.s.

16. 28 Kasım 2007
  17. EKXIXNOKS

EKXIXNOKS »-(¯`v´¯)-»»-(¯`v´¯)-» Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bende bu kursa başlayalı 5 hafta oldu çok yararlı tafsiye ediyorum. Biz kadınların yararlı bir şeylerle uğraşmaları çok güzel insana güven veriyor .Çocuklarınıza daha farklı oluyorsunuz kendimi orada çok rahat hissediyorum insana sanki terapi gibi geliyor.Herkeze tavsiye ediyorum fırsatları değerlendirelim.:kahve:

18. 28 Kasım 2007
  19. 53 NURSEL

53 NURSEL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşım ben çocukların okulundakine gittim çok iyi uyguladım işe yaradı benim ikizlerimde sanada tavsiye ederim .a.s