anne karnında adlı kitap çıktı... ilgilenenlere.....

Konusu 'Kitap Tavsiyeleri' forumundadır ve hxuxrrem 2000 tarafından 9 Şubat 2008 başlatılmıştır.

  9 Şubat 2008
  Konu Sahibi : hxuxrrem 2000
 1. hxuxrrem 2000

  hxuxrrem 2000 SEN BU SEVGİYİ HAKETMEDİN Pro Üye

  Katılım:
  14 Aralık 2007
  Mesajlar:
  5.422
  Beğenildi:
  10
  Ödül Puanları:
  146
  anne karnında adlı kitap........ Kadın doğum ve tıbbi görüntüleme uzmanlarından oluşan bir ekibin eseri olan bu büyüleyici kitap, bizi, benzerini hiç yaşamadığımız bir serüven için modern biyolojinin sınırlarına sürüklüyor.

  GEBELİĞİN BAŞLANGICINDAN DOĞUMA
  İnsan embriyosunun ana rahmindeki 9 ay 10 günlük olağanüstü, hayranlık uyandırıcı macerası hiç bu kadar ayrıntılı ve anlaşılır biçimde anlatılmamıştı. İlk olarak bir televizyon belgeseli olarak hazırlanan “Anne Karnında” kitabı, en yeni animasyon teknolojilerinin yanı sıra, çığır açan film ve görüntüleme tekniklerinin de yardımıyla, gebeliğin başlangıcından doğuma kadar bu yolculuğun izini sürüyor.

  ‘Anne Karnında’, Peter Tallack’ın kolay anlaşılır, kapsamlı ve etkileyici metni ve bu metni zenginleştiren illüstrasyonlarıyla bebeğin olağanüstü gelişim evrelerini canlı ve etkileyici bir biçimde sunuyor.

  GELİŞİM EVRELERİ GÖSTERİLDİ
  Gerçek hayatta filme alınamayacak önemli gelişim evrelerinin gösterilebilmesi için son derece gerçekçi ve anatomik bakımdan tıpatıp birbirinin aynı beş fetüs modeli (plasentası, göbek kordonu ve zarlarıyla birlikte) gerekti. Bu modeller, model yapım ve görsel efekt alanında uzman bir şirket olan Artem tarafından yapıldı ve Dr. David Barlow tarafından filme alındı.

  FETÜSÜ HİÇ BÖYLE GÖRMEDİNİZ
  3 boyutlu ve 4 boyutlu taramaların ortaya çıkması, araştırmacıların, fetüsün gelişimini ve davranışını, bu güne kadar hiç görülmemiş ayrıntılarıyla yakından incelemesini sağladı. Ana karnındaki yaşamın filme alınabilmesi ancak bu gelişmelerle mümkün oldu. Fetüsün mahrem dünyasına ait olağanüstü görüntüleri doğumdan önceki yaşamın kusursuz kronolojik kaydı ile bir araya getiren ‘Anne Karnında’, önceki bütün kitaplardan farklı olarak, gebelik mucizesini hepimizi heyecanlandıracak, sırlarına varılabilecek bir öykü haline getiriyor.


  İLKLERİN KİTABI
  ‘Anne Karnında’, bu olağanüstü dünyaya bir pencere açan, ana rahmindeki bebeğin perspektifinden gebeliği başından sonuna kaydeden ilk kitap. “Anne Karnında”, anne-babaların kafalarını karıştıran, onları allak bullak eden sorulara cevap veriyor. Neden bu şekilde ürüyoruz, yumurta neden spermden bu kadar büyük, döllenen bir hücre ne olması gerektiğini nasıl olup da biliyor, bebeğin başı neden yukarıda, İkizler nasıl oluyor, fetüs ne hissediyor, ne kadar duyuyor ya da görüyor ya da tat alıyor, annesinin korkularına, mutluluğuna veya açlığına tepki veriyor mu, doğumu başlatan ne, bebek, çıkışın ne yönde olduğunu ve çıkma vakti geldiğinde bu serüveni nasıl bitirmesi gerektiğini nasıl biliyor, anne karnında geçirdiği süre boyunca bebeğin gelecekteki sağlığını neler belirliyor?

  “Anne Karnında”, inanılmaz karmaşıklıktaki bebeğin dokuz ay 10 günlük bir zaman zarfında nasıl oluştuğunu görmemizi ilk defa mümkün kılıyor.
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 29 Aralık 2008
 2. 29 Aralık 2008
  Konu Sahibi : hxuxrrem 2000
 3. Adivar

  Adivar Popüler Üye Üye

  Katılım:
  27 Haziran 2007
  Mesajlar:
  6.280
  Beğenildi:
  43
  Ödül Puanları:
  148
  Konu sahibi ve bölüm sorumlusunun dikkatine:
  Konu Gebelik bölümünden ilgili bölüme taşınmıştır.
  Sevgilera.s.