Anne Karnında Bebişe Müzik dinletmek ...

Konusu 'Adım Adım Gebelik' forumundadır ve elenanet tarafından 10 Ekim 2009 başlatılmıştır.

10 Ekim 2009
    Konu Sahibi : elenanet
  1. elenanet

elenanet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba Arkadaşlar,
    Anne karnındaki bebeğe kulaklık ile müzik dinletmek gelişimi açısından iyi geliyormuş...Sizler dinlettiniz mi ?? Ne zaman dinletmeye başladınız??? Bu konuda buradan bilgi alışverişi yapalım hep birlikte...Hangi müzikler dinletilebilir bu konuda yardımcı olalım birbirimize...:CüvCüv:

2. 10 Ekim 2009
  3. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    canım ben klasik müzik açıyorum , kulaklıkla değil normal dinletiyorum.kendin duyabileceğin ayarda olmalıymış.yani sesi çok açmana gerek yokmuş, rahatsız olurmuş bebekler.

4. 11 Ekim 2009
  5. kuru

kuru Guest

evet seslere duyarlı oluyorlar.ben 23 haftalık hamıleyım.oglum olacakmış.tv nın sesını acım kral tv yı cok super karnımı tekmelıyor.

6. 11 Ekim 2009
  7. nerbay

nerbay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar ben uzman tv de izlemiştim.bebeklerle konuşmak,şarkı söylemek onların özgüvene sahip olarak dünyaya gelmelerine yardımcı oluyormuş.özellikle bizim sesimizi duymaları.dr. klasik müzik dinletin diyo.özellikle mozartı.mesela kanal d nin tanıtım müziği; mozartın türk marşı.ben şuan da 24 haftalık hamileyim,ve internetten klasik müzik dinletiyorum son 2 haftadır.tabii, müzik dinletebilmemiz için bebeklerimizin kulak kemiklerinin gelişimlerini tamamlamış olması lazım.bence kesinlikle deneyin.çok eğlenceli oluyooo.kaydirigubbakcemile3

8. 12 Ekim 2009
  9. toramini

toramini Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Klasik müziğin faydalı olduğunu bende duydum.Ben internette bir yer buldum.Google dan girin radyo me yazın çıkan sayfada yabancı klasik müzik radyo kanlları çıkıyor canlı dinleyebiliyorsunuz.Bilgilerinizea.s.

10. 12 Ekim 2009
  11. elenanet

elenanet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Anne ve babaların en çok sorduğu sorulardan biri de “çocuğumu ne zaman eğitmeye başlamalıyım?”dır. Toplumlar yüzyıllardır bilinçli ya da bilinçsiz olarak anne karnındaki bebeğe eğitim vermişlerdir. Afrika kabileleri dansları, Japonlar Taikyo adlı çalgıları, Çinliler müzikleri ve diyetleriyle bebeklerine uygun uyarıcılar vererek eğitmişlerdir.

1960 yılında filozof J.Locke, bebeğin anne karnında düşünebildiğini ileri sürmüştür. 1980'lerde Çin hanedanı gelecek nesiller için anne karnında eğitime başlamıştır.

Psikolog Donald Hebb, doğum öncesi çalışmaların karar verme becerilerini arttıracak fizyolojik değişiklikler oluşturduğunu vurgulamıştır. “Daha zeki bir çoçuğum olsun” konusunda çalışan psikologlar ultra sound'un gelişmesiyle uygulamaları kontrol etme imkanı bulmuşlardır.

Brian Satt, “ebeveynlik ciddi bir iştir; ne kadar iyi hazırlanırsanız o kadar başarılı olursunuz” der. M.Ö. 500 yılında Konfiçyüs bebeğin sağlık, diyet ve müzikle yaşama hazırlanması gerektiğini savunmuştur.

Aristo M.Ö. 350 yılında anne karnındaki bebeğin bizim gibi düşünebildiğini, M.S. 400 yılında Sustura adlı Hintli cerrah anne karnındaki bebeğin 3.ayından itibaren uyarı alabildiğini söylemişlerdir.

Bebeğin aklı 5.aydan itibaren gelişir. Hamileliği sırasında annenin bebeğine yaralı bir şeyler okumasını bebeğin beynini geliştirir. Brahms'ın müziklerinin özellikle prematüre bebeklerin daha hızlı gelişmelerine yardımcı olduğu saptanmıştır.

Alıntı...

12. 12 Ekim 2009
  13. elenanet

elenanet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Teşekkürler Toramini bende boyle bir radyo arıyordum süper oldu açtım şimdi zemuszemus

14. 14 Ekim 2009
  15. toramini

toramini Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Rica ederim canım.evet çok iyi valla.Müzikler sayesinde bebeişlerimiz sakin huzurlu bebişler olsun inşallah.alkisalkisalkis

16. 15 Ekim 2009
  17. sekercik

sekercik oğlumun kardeşi gel gel:) Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    klasik müzikler özellikle mozart iyi geliyor ben 5. aydan itibaren dinlettim o zaman net duyma ihtimali var diye
    ama müzik olmasa da arada sesli kuranı kerim okuyorum onu da duyuyor bebekler Allah lafzını her zaman duyarmış bebeğim duysun diye okuyorum arada:)))

18. 4 Kasım 2009
  19. smhsmh

smhsmh Kaan'ım Allaha Emanetsin Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    bende IQ bebek cd si bebekler için klasik müzk harika bebeğin sihirli müziği falan cd leri
    var evde olduğum sürece dinletiyorum