Anne karnında yunus terapisi

Konusu 'Adım Adım Gebelik' forumundadır ve Begxuxm tarafından 15 Ocak 2008 başlatılmıştır.

15 Ocak 2008
    Konu Sahibi : Begxuxm
  1. Begxuxm

Begxuxm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar bir gazetede okuduğum bir yazıyı paylaşmak istiyorum sizlerle,bende hamileyken dinlediğim ve bebişime dinlettiğim bazı müzikler vardı oğlum 3 yaşında ve inanın hala tanıyor o müzikler çaldığında karnımdaykende dinlerken kıpır kıpır olurdu hepinize hayırlı hamilelikler ve doğumlar diliyorum

Yunusların çıkardığı yüksek frekanslı sesler, anne karnındaki bebeklerin beyin gelişimini olumlu yönde etkiliyor. Sesler bebek beyinlerini faaliyete geçmeye teşvik ediyor.
    Peru `nun başkenti Lima `da araştırma yapan doğum uzmanları; yunusların çıkardığı insan kulağının duyamayacağı kadar yüksek frekanstaki seslerin, anne karnındaki bebekler tarafından algılandığını ve beyinlerini faaliyete geçmeye teşvik ettiğini belirtti. Ayrıca Perulu bilimadamları yunusların çıkardığı seslerin, bebeklerin özellikle sese yönelik duyularını geliştirdiğini iddia etti. Yunus seslerinin bebekler üzerindeki olumlu etkisi bilimsel olarak henüz kanıtlanmasa da Lima `daki klinikte çok sayıda anne adayı eğitimli yunuslarla düzenlenen terapilere katılıyor
    Peru `nun başkenti Lima `da bir doğum merkezinde uygulanmaya başlanan terapi anne adaylarının gözdesi oldu. Yunusların yaydıkları ultrasonik ses dalgalarını, henüz anne karnında olan bebeklere dinleten doğum uzmanları, böylelikle bebeğin beyin hareketlerinin geliştiğini savunuyor. Ayrıca yunusların olumlu ses dalgaları ile bebeklerin hislerinin de harekete geçtiğini söyleyen uzmanlar, yunusların çıkarttıkları seslerin bebeklerin gelişimini olumlu yönde etkilediğini de savunuyor.

Yunusların olduğu bir havuza getirilen anneler, yunuslara yaklaşarak, eğitmenleri eşliğinde onları besliyor ve yunus ile yakın temasta bulunuyor.

Bu tecrübeyi yaşayan anne adayları ise bebeklerin yunusların yanında harekete geçtiğini söylüyor

2. 15 Ocak 2008
  3. handekilinc

handekilinc Guest

nereden bulabiliriz canım bu sesleri?

4. 16 Ocak 2008
  5. Begxuxm

Begxuxm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
  6. 16 Ocak 2008
  7. "NAZ"

"NAZ" Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım yunus terapilerinin faydalı olduğunu daha öncede duymuştum ve haklı olabilirsin, çünkü; anne karnında iken bebişlerimiz duydukları seslere doğduklarında da tepki veriyorlar, ben henüz anne adayıyım ama pek çok kez böyle durumlara şahit oldum, allah'ım inşallah bize de yerinde duramayan kıpır kıpır bebişler versin inşallah, paylaşımın içinse çok teşekkür ederim...

8. 16 Ocak 2008
  9. Begxuxm

Begxuxm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    [QUOTE="NAZ";1895193]canım yunus terapilerinin faydalı olduğunu daha öncede duymuştum ve haklı olabilirsin, çünkü; anne karnında iken bebişlerimiz duydukları seslere doğduklarında da tepki veriyorlar, ben henüz anne adayıyım ama pek çok kez böyle durumlara şahit oldum, allah'ım inşallah bize de yerinde duramayan kıpır kıpır bebişler versin inşallah, paylaşımın içinse çok teşekkür ederim...[/QUOTE]

canım Allah tamamına erdirsin inşallah sağlıklı hayırlı bir şekilde alırsın bebeğine kucağına.

Amin canım unutmamamız gereken tek şey onlar bizim yaşadığımız hissettiğimiz herşeyi hissediyor o yüzden stresten üzüntüden uzak duralım o bile yeter inana bana.

ne kadar var bebişinin gelmesine

10. 16 Ocak 2008
  11. Begxuxm

Begxuxm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    [youtube]ut27A5cno0k[/youtube]

arkadaşlar en iyisi bunu burayada koyim sesleri duymanız açısından :)

12. 16 Ocak 2008
  13. deniz1634

deniz1634 oğlum abi oluyo Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canim Paylaşim Için çok Teşekkür Ederim çok Güzel Bişiy Bu Yaa.....

14. 16 Ocak 2008
  15. Begxuxm

Begxuxm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm önemli değil bende çok beğendim ve sizlerinden beğeneceğinizi düşündüm yanılmamış olmama güzel.

bende yunus meditasyonunu uyguluyorum rahatlatıyor insanı....

16. 16 Ocak 2008
  17. AYN

AYN SİDİKLİ Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    begüm mütişsin çok teşekkürler
    sana mail adresimi yolladım bana bu müziği gönderebilirmisin ,
    çünkü burdan dinleyemiyorum
    ben de hamile kaldığımdan beri klasik müzik dinliyorum

18. 16 Ocak 2008
  19. Begxuxm

Begxuxm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım önemli değil atıcam mailine Allah tamamına erdirsin cnm...