Anne kokusu?=(

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve mirisa tarafından 8 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

8 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : mirisa
  1. mirisa

mirisa Sensiz bir an yaşamayalım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm,
    ben bebeğimi emziremiyorum yani sağarak veriyorum henüz 24 günlüğüz bilinçli bir anneyim ve bu beni üzmüyor sonuçta bebeğimi en sağlıklı şekilde yetiştiriyorum fakat herkez bebeğin anne kokusu alsın yada alamaz yada alamıyor gibi sözler söylüyor ve ben buna o kadar üzülüyorum ki bilincimin önüne geçiyor bu...En son söylenen ise şu annesini emmeyen bebekler ilerde o kokuyu almadığı için aileden uzak olurmuş ve ruh sağlığı bozuk olurmuş.Artık evladım ile konuşmaya çalıştığımda onu sevdiğimde yüzünü çevirirse kendimi çok kötü hissediyorum,beni sevmiyor tanımıyor diyorum kendimce yine üzülüyorum yine üzülüyorumm!!sizce ne yapmalıyım??

2. 8 Temmuz 2009
  3. Missy

Missy CANIM OĞLUM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    Allah analı babalı büyütsün bebeğinizi.. Size şunu söyleyeyim anne değilim nerden bilecksin ki diyeceksiniz belki ama anne kokusunu alıyordur ki o bebek sonuçta kucağınıza almıyormusunuz çok mantıksız..
    Boşyere huzurunuzu bozmayın.a.s.

4. 8 Temmuz 2009
  5. nestle76

nestle76 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    aynı şeyleri yaşayan biri daha var ...BENNN....hiç emmedi desem yeridir...5 aylık şimdi...sağarak azaldı tabi sütüm..mamaya hatta ek gıdaya başladım..bana birileri demedi ama ben kendi kendime bu çocuk acaba bana diğer emen çocuklar kadar yakın olacakmı diye çok düşündüm...ya da ben emziremediğim için diğer anneler kadar şefkatli ve fedakar olabilecek miyim diye...babası işten gelince babasını tanıyıp hemen gülüyor..ama benimle hiç öyle ahım şahım bir ilişki kurmuyor...herkesin kucağında duruyor mesela...yani ille de annemi isterim diye bir duygusal gelişimi yok...anne olarak tabi ki çocuğum benle olan ilişkisini herkesle kuruyor zaten diye baştan üzülüordum ama sonra düşündüm ki daha yolun o kadar başı ki..bebekler ortalama 1 yıl emiyor...ama yaşam devam ettiği sürece annelik devam ediyor..herhalde o açığı kapatacak çokkkk günlerimiz olacak...ben onun annesiyim-o benim evladım..sütlü de böyle sütsüz de böyle..bu gerçek var oldukça sanırım endişelenmemize hiç gerek yok...

6. 8 Temmuz 2009
  7. shrylz

shrylz Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    609
    Ödül Puanları:
    113
    ben de sizlerdenim arkadaşlar... sütüm yetersiz olduğundan 21 günlükken mama vermeye başladım. kuzum da beni emmeyi bıraktı. hala olduğu kadarıyla sağıp veriyorum. ancak beni emdiği günlerde sanki iki ayrı vucut değilde tek vucutmuşuz gibi gelirdi... gözlerini kapatıp beni emdikçe iliklerime kadar şevkat dolardım. kuzum da öğlesine huzurluydu ki.. emmeyi bıraktığında aramızda bir bağ koptu sanki... nestle 76'nın dediği gibi bana bir sevgi gösterisinde bulunmaz hatta babası geldiğinde hep gözleri ile onu takip eder ona gülümserdi. kimseyi yabancılamaz kimin kucağına gitse gülücükler verirdi. hatta eşim bir kaç kez "bu çocuk seni sevmiyor" diye takıldığında çok bozulmuştum. ancak geçen hafta sonu ailemizin yanına gittik. çevresinde kalabalığı görünce birazda uykuluydu, sanırım korktu birden çığlığı basıp ağlamaya başladı. hemen getirip benim kucağıma verdiler. elleriyle giysime yapışıp kafasını gögsüme bastırarak bir ağlayışı vardı zor susturdum. merak etmeyin kızlar annesini tanıyor kuzucuklar. kokusunu da biliyoropuyorumnanaktan

8. 8 Temmuz 2009
  9. 35papatya

35papatya Duruşunuz,duruş belirler......... Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar, duygusallığınızı anlıyorum.. şu ninem zamanının hurafeleri hala peşimizde:) kucağımıza almıyormuyuz yavrularımızı? sımsıkı sarıldığımızda kokumuzu içine çekmiyolarmı meleklerimiz? boşuna takmayın böyle hurafeleri... siz bol bol kucaklayın meleklerinizi, anne olmanın keyfine bakın... sevgiler:)))))))))

10. 8 Temmuz 2009
  11. Beste06

Beste06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ben böyle bişey olduğunu sanmıyorum..biz 50 gündür birlikdeyiz ve ben emziriyorum..yani sizin deyiminizle kokumu tamamen almış durumda...ama ağladığında,gezdirmek gerektiğinde babasında sakinleşiyor..şimdi babayı mı daha çok seviyor yani?? çok saçma bence..lütfen canını sıkma ve etrafa kulak asma...önünüzde binlerce gün var..:)))

12. 8 Temmuz 2009
  13. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    38.008
    Ödül Puanları:
    463
    bu lafa en çok ben içerlerim herhalde :eek:lmaz: ne annemden ne de biberondan anne sütü almamışım. süt yokmuş çünkü. ama ne ailemden uzağım ne de ruh sağlığım bozuk çok şükür. bunu diyen halt etmiş afedersiniz :eek:lmaz:
    önce sezeryanlılar çocuğuna uzak olur diyorlardı şimdi de emzirilmeyen çocuklar annelerine uzak olur diyorlar. bakalım sırada ne var???

14. 8 Temmuz 2009
  15. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    canım ya kıyamam. bebekler anne karnındayken tanıyor annesini. kokusunu o zamandan biliyor, sesini o zamandan tanıyor. anne bebek arasındaki yakınlık bence annenin bebeğe yaklaşımıyla alakalı. benim bildiğim bebeğin mutlu ve ruhsal açıdan sağlıklı bir birey olması, bebek ve anne arasında doğumdan sonraki bir yıl içinde yaşanan duygusal yakınlığa bağlıymış. bazı anneler bebeğini yıllarca emzirir ama ona şefkat göstermez, sevgiyle bağrına basmaz. bence annenin emzirmesinden çok bebeğin duygusal boşluğunu doldurması önemli. hem biberon veriyorsan da kucağında, onu kendine bastırarak kokunu duyurarak verebilirsin. nasılsa o senin kokunu biliyor. ve bunu asla unutmaz. sen onu kucakla. konuş, ilgilen onunla. ben de oğlum yeni doğduğu zaman benzer kaygıları taşıyordum. oğlum herkese gülüyor, beni ayırt etmiyor diyordum. şimdi 4,5 aylık ve 4 aylık olduğunda biz memlekete geldik. beni tanıdığını ilk o zaman anladım. ağlayınca bana doğru uzanıyor. kalabalıkta benim sesimi duyunca hemen bana bakıyor. her zaman yanında mıyım diye etrafa bakınıp beni yokluyor. ağlarken kucağıma alınca susuyor. ben emziriyorum ama emzirmeseydim de yine bu yakınlık olacaktı. nasıl ki ben onun kokusunu çok iyi biliyorsam o da benim kokumu biliyor. biraz büyüsün yavrun. sen kaygılardan uzak dur kardeşim. anneliğin tadını çıkar. eğer emzirmek aradaki bağı kuvvetlendirseydi ben 2 yaşına kadar emmiş biri olarak annemden bu kadar uzak olamazdım. süte değil, sevgiye doyurmalı yavruları... bebekler büyüdüğünde annelerinin onları nasıl beslediğini hatırlamaz, ama ona nasıl davrandığını çok iyi hatırlar...
    güzelliklerle büyüsün kuzularınız...a.s.

16. 9 Temmuz 2009
  17. AysunEge

AysunEge Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Harika bir konu açmışsın canım.
    Bende sütünü sağanlardanımm.
    Biberonla içmeyi daha çok seviyor benim kalpazan ama arasıra da göğsümü alıp oynuyor diyebilirim.
    Işte o zaman öyle farklı bir duygu yaşıyorum kii.
    Emzirmenin bu kadar güzel bir duygu olduğu hiç bilmezdim.
    Ama duygusallığı bir kenara bırakmak gerekiyor.
    Sütümü sağıp veriyorum sonuçta bebeğime.
    Ama sütüm olmasaydı mamayla da büyütebilirdim.
    Bebeklerin anne kokusunu ayırt edebildiğini düşünüyorum ben.
    Kızlar eskiden inek sütüyle,muhallebilerle,ballarla büyütürlermiş bebekleri.
    bizler daha bilinçli anneleriz.opuyorumnanaktan
    Benim eşimde inek sütüyle büyümüş ama ineğe anne demiyor:roflol::roflol::roflol::roflol:
    annesinede çok düşkündür.:kızgın::kızgın:
    Ben artık bunları düşünmek yerine bebeğimin gelişimi hakkında araştırma yaparak geçiriyorum zamanımı.
    Hangi ay neler yapabilirler,nelere ilgi duyarlar,neler yapmalıyız vs vs....
    Bunlar da çok önemliii.....

18. 9 Temmuz 2009
  19. KuzeyEge

KuzeyEge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    benim kızım hala emiyor ama babası gelince beni ittirip ona gitmek istiyor babası odayı değiştirince bile arkasından ağlıyor o bağ çok farklı bi olay...