anne olamamak böyle birşey:((((

Konusu 'İnfertilite / Kısırlık' forumundadır ve merwisss tarafından 26 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

26 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : merwisss
  1. merwisss

merwisss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    Anne olamamak…
    09.02.2009
    Anne olmak isteyen bir kadın için, anne olamamak demek; baktığın her bebekte yüreğinin kalması demek…

Geceleri uyanıp sabaha kadar senden sonra evlenip, senden önce çocuk sahibi olanları saymak demek…

Hiç sebep yokken iki de bir ‘belki hamileyimdir’ deyip gidip test yaptırmak demek…

Her test için gittiğinde seni gören sağlık personelinin sana acıyarak bakması demek…

Gördüğün hamile kadınlara gözlerinin takılıp kalması, nazarının değeceğinden korkup bir sürü dua etmek demek…

Çocuk tedavisi görürken ‘ben kısır mıyım, neden ben burada tedavi görüyorum’ diye gözyaşı dökmek demek…

Aşılanıp aşılanıp düş kırıklığına düşmek demek…

Etrafındaki yakınlarının, komşularının, büyüklerinin durmadan ‘çocuk yok mu?’ diye sorup, yaranı kanatması demek…

Türbelere gidip “Rabbim burada yatanın yüzü suyu hürmetine hayırlı, sağlıklı bir evlat nasip et” diye gözyaşlarıyla dua etmek demek…

Yastığı karnına koyup gizli gizli aynada kendini seyretmek demek…

Aynada kendini seyrederken yakalandığın eşine karşı mahcup olup, saatlerce ağlamak demek…

Doğmamış çocuğun için her gün mektuplar yazmak, ‘hadi gel artık tükeniyorum’ diye yalvarmak demek…

Anne olmak isteyip de anne olamamak demek; kendini yarım kalmış, eksik bırakılmış, unutulmuş hissetmek demek…

Bunları çok iyi biliyorum ben, çünkü küçük kurbağam için tam 7 yıl hasretle bekledim.

Yıllarca bekleyip anne olabilmek demekse; gülümseyerek ölmek ve yavrunla yeniden doğabilmek demek…

Çocuk sahibi olmak isteyip de olamayan tüm annelerimize, ne olur umut etmekten vazgeçmeyin demek istiyorum ve herkese sevgilerimi gönderiyorum…

Figen Öcal Güneş

2. 26 Mayıs 2010
  3. YS88

YS88 Gel Mucizem Ne olur :( Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    öfffffffffffff ya okurken ağladım çok duygulu...içimişzdekiler....................çok sağol paylaşımın için

4. 26 Mayıs 2010
  5. merwisss

merwisss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    canım ben hergün ağlıyorum valla artık dayanacak gücüm kalmadı aynı şeyleri yaşıyorum...

6. 26 Mayıs 2010
  7. XOXzlem

XOXzlem İNŞALLAH BİR GÜN........ Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    196
    bilmezmiyim:KK43:((

8. 26 Mayıs 2010
  9. adamavi

adamavi yüreğini mavi tut! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    içimi çok acıttı bu yazı... :gitme:
    Allah herkesin gönlüne göre versin herkese sağlıklı ve hayırlı evlatlar nasip etsin
    ...

10. 26 Mayıs 2010
  11. Nazim83

Nazim83 rabbim sana emanet Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    hepimizin yaşadıklarını çok güzel anlatmıssın
    ağlayarak okudum ben de özellikle yastık koyup aynada kendimize bakma
    olayııı inşallah gerçekleşecek bir gün bu göz yaşlarımız mutluluktan akacak ben inanıyorum

12. 26 Mayıs 2010
  13. merwisss

merwisss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    inşallah canım arkadaşlarım inşallah birgün hepimiz anne oluruz

14. 26 Mayıs 2010
  15. YS88

YS88 Gel Mucizem Ne olur :( Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    aynı kötü duyguları her gün bende yaşıyorum bu sadece yazıyı okuyunca ağlamak değil...pko illeti var bende de....malesef olmuyo....mafoldumben allahım fazla aratamadan versin bebişlerimizi....:Saruboceq:

16. 26 Mayıs 2010
  17. baby_dilay

baby_dilay Yok olmak istiyorum!.. Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    Kızlar, yazıyı bende okudum evli değilim ama yazmak istedim.
    İnş. anne olursunuz bebişlerinizi kucağınıza alırsınız:Saruboceq:
    Anneminde 18 yıl çocuğu olmamış ve hergün ağlarmış anlatırda:gitme:

18. 27 Mayıs 2010
  19. merwisss

merwisss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    regliniz biraz gecikince umutlanmanız hamile olabilme ihtimali ile hareketlerinize dikkat etmeniz,
    yine olası bir hamilelige karsı bebege zararı olmasın diye asla ilac kullanmamanız,
    etrafınızdaki 0-5 yas arası cocuklara daha bir dikkatle bakmanız,
    magazalarda bebek kıyafeti reyonlarında ister istemez daha cok vakit gecirmeniz, kıyafetlere bakarken dalıp hayal kurmanız,
    tedavi icin alınan bilmem ne icerikli hormonlar yuzunden kilo almanız, aldıgınız kilolara hic uzulmemeniz,
    yolda gordugunuz hamile hanımlara bakarken bir mucize bu demeniz, ic gecirmeniz, sonra birden bogazınızın dugumlenmesi...,
    cocugunu doven bir kadın gorunce sinirlenip kavga etmeniz,
    durup dururken televizyonda gordugunuz bir bebekli reklam karsısında aglama nobeti gecirmeniz, benim hic olmayacak galiba deyip umudunuzu yitirmeniz,
    tekrar bir tedaviye baslayınca bu sefer olabilir deyip umutlu ve pozitif olmaya calısmanız fakat alabileceginiz negatif sonuca karsı hazırlıklı olmanız,
    bir hamile kalayım sunu yapacagım bunu alacagım deyip surekli adaklar adamanız, akabinde bebek ile ilgili olası odasının olası kıyafetlerinin olası oyuncaklarının hayalini kurmanız demektir...
    en kotusu de sudur: anne olmadan anlayamazsın, lafını yakın cevrenizden duymak...ve cevap verememek..