Anne oldunuz,tebrikler.Peki hamilelik hayatnza neleri katt,neleri gtrd?

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve benim_olan tarafından 7 Ekim 2009 başlatılmıştır.

7 Ekim 2009
    Konu Sahibi : benim_olan
  1. benim_olan

benim_olan Canım esadımmm Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    anne olanları şimdiden tebrik ediyorum.bu soru dün gece yatağımda yatarken aklıma geldi.acaba anne olunca değişecekmiyim? diye.merak ettiğim hem hamilelik olsun hem bebek olduktan sonra olsun.hayatınızda nelerin değiştiği..neleri bebeğiniz hayatınıza kattı..? neleri sizden götürdü?.fiziğin çok değiştimi? yada eşinizle iletşimiiz daha mı? farklılaştı? .pişmanmısın? annae olduğunuza..yoksa keşke bidahamı? anne olsam diyenlerdensiniz?**..içten cevaplarınızı bekliyorum.özellikle yeni hamiş :CüvCüv: kalan anne adaylarına tavsiyelerinizide..

2. 7 Ekim 2009
  3. Mntha

Mntha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    86
    Canim anne olmak çok guzel bir duygu bundan pisman olan yoktur her halde.
    hiç pisman degilim iki tane cocugum var 3.ye hamileyim ve 4.de istiyorum ins. Allah nasip ederde.

Hayatimi çok degistirdi beni cocuklarim olgunlastim diyebilirim. sorumluluk sahibi oldum.(esimde aynisi oldu)çocuklamiz bizi olgunlastirdi. Allah'a ne kadar sukur etsem azdir.
    fizik olarakta oyle fazla kiloda almadim 68 kiloydu en son kilom..
    dunyanin en guzel meslegi bence ANNELIKdir...

4. 8 Ekim 2009
  5. ozzge

ozzge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Hıım derin bi konu! Eşimin ilgisini ve sevgisini, işimi, eski vucudumu dolayısıyla tüm kıyafetlerimi, sosyal hayatımı, sigara ve kahveyi, gezmeyi, gaz yapar korkusu duymadan gönlümce yemeyi, keyifli olduğum zamanlar bi bira içmeyi, gece uykusunu ve sabah yatak keyfini, sorumsuzluğumu, televizyonda diizi izlemeyi, sinemaya gitmeyi, gelecek kaygısı duymamayı, uzun bi duş yapmanın keyfini, bağımsızlığımı kaybettim.
    AMA DÜNYANIN EN MUHTEŞEM VARLIĞINA SAHıP OLDUM. Kaybettiğim hiçbişiy gözümde değil. Zaten artık tek hayatım minik tosbikim! Bi şansım daha olsa hiç düşünmeden bin kere yine yapardım. Hem de daha erken yapardım. Bi gülüşü bi ömre bedel! Allahım isteyen herkese nasip etsin, yavrularımızın acısını yaşatmasın bize inşallah!

Son düzenleme: 8 Ekim 2009
  6. 8 Ekim 2009
  7. YAMAN

YAMAN * ben bir anneyim * Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    çok güzel anlatmışsın cnm allah bahtınızı açık etsin

8. 8 Ekim 2009
  9. sekercik

sekercik oğlumun kardeşi gel gel:) Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    cnm henüz doğurmadım ama:
    vücudum tombikleşti (yakıştı da)
    uykularım azaldı (sanırım doğumdan sonrasına hazırlık yapılıyor)
    hemoroit sahibi oldum (artık canımı yakmıyor)
    sigara kahve alışkanlığımı bırakmak zorunda kaldım (iyi ki de bıraktım)
    meyve yemeye süt içmeye yani daha sağlıklı beslenmeye başladım (kendimi hiç bu kadar zinde hissetmemiştim)
    daha çabuk yoruluyorum
    eskisi gibi hoplayıp zıplamayı en ufak bi müzikte kıvırtmayı özledim:) (yakında gene yapıcam)
    saatlerce gezip alışveriş yapmayı özledim (çabuk yoruluyorum artık ama bebişim gelince beraber gezeriz diyorum)
    belim ağrımaya, nefes nefes kalmaya başladım:) ama hepsi geçecek biliyorum

güzel tarafı da ne biliyo musun? ilk zamanlar çok farkında olamasam da artık fark ediyorum içimde kımıldanan tekmeler atan ben ağlayınca veya gülünce tepki veren sevgimi hisseden bi şey var... ultrason resimleri hep gözümün önünde... her an onu okşuyorum, onunla konuşuyorum az kaldı kavuşucaz diyorum. aklım fikrim onda hep. kocam zaten öyleydi ama hamile kaldığım ilk zamanlar pek anlamasa da artık oynadıkça hareekt ettikçe bebeğim, daha bi üstüme titrer oldu ev işlerine de yardımcı oluyor sağolsun sevgimiz katmerlendi sürekli birbirimize sarılarak oturuyoruz, moralimi bozmamak için elinden geleni yapıyorum bazen ben bile kendime tahammül edemezken öyle alttan alıyor ki şaşırıyorum:)
    geceleri sürekli eli karnımda sımsıkı sarılmış bana öyle uyuyoruz her dönüşümde tuvalete kalkışımda bi gözünü aralayıp beni kontrol ediyor. bebeğin oynadığını gece bile fark ediyor. ki ben fark etmiyorum:)

10. 8 Ekim 2009
  11. sekercik

sekercik oğlumun kardeşi gel gel:) Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    cnm henüz doğurmadım ama az kaldı:
    vücudum tombikleşti (yakıştı da)
    uykularım azaldı (sanırım doğumdan sonrasına hazırlık yapılıyor)
    hemoroit sahibi oldum (artık canımı yakmıyor)
    sigara kahve alışkanlığımı bırakmak zorunda kaldım (iyi ki de bıraktım)
    meyve yemeye süt içmeye yani daha sağlıklı beslenmeye başladım (kendimi hiç bu kadar zinde hissetmemiştim)
    daha çabuk yoruluyorum
    eskisi gibi hoplayıp zıplamayı en ufak bi müzikte kıvırtmayı özledim:) (yakında gene yapıcam)
    saatlerce gezip alışveriş yapmayı özledim (çabuk yoruluyorum artık ama bebişim gelince beraber gezeriz diyorum)
    belim ağrımaya, nefes nefes kalmaya başladım:) ama hepsi geçecek biliyorum
    artık hamile kıyafetleri bile olmuyor:) buna inanamıyorum ama umrumda bile değil!

güzel tarafı da ne biliyo musun? ilk zamanlar çok farkında olamasam da artık fark ediyorum içimde kımıldanan tekmeler atan ben ağlayınca veya gülünce tepki veren sevgimi hisseden bi şey var... ultrason resimleri hep gözümün önünde... her an onu okşuyorum, onunla konuşuyorum az kaldı kavuşucaz diyorum. aklım fikrim onda hep. kocam zaten öyleydi ama hamile kaldığım ilk zamanlar pek anlamasa da artık oynadıkça hareekt ettikçe bebeğim, daha bi üstüme titrer oldu ev işlerine de yardımcı oluyor sağolsun sevgimiz katmerlendi sürekli birbirimize sarılarak oturuyoruz, moralimi bozmamak için elinden geleni yapıyorum bazen ben bile kendime tahammül edemezken öyle alttan alıyor ki şaşırıyorum:)
    geceleri sürekli eli karnımda sımsıkı sarılmış bana öyle uyuyoruz her dönüşümde tuvalete kalkışımda bi gözünü aralayıp beni kontrol ediyor. bebeğin oynadığını gece bile fark ediyor. ki ben fark etmiyorum:)

12. 8 Ekim 2009
  13. YAMAN

YAMAN * ben bir anneyim * Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    maşallah cnm ya ne güzelll

14. 8 Ekim 2009
  15. NisaNurum

NisaNurum Canım Kızım Canım oğlum Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    bende iyiki anne olmuşum kızım iyiki bizimle diyenlerdenim hayatımda çok değişti hemde çok şey değişti ilk başta fiziğim değişti eskiden göbeksiz çatlaksız hiçbi yeri sarkmayan fıstık gibi biriydim şuan ise bunun tam tersi pazar günleri eşimle yatak keyfi yapardık canımız istediğinde istediğimiz yere giderdik birbirimize vakit ayırırdık sosyal bi çifttik önceden çok boş vaktim varmış istediğim zaman istediğim şeyi yapardım kendime vakit ayırırdım kendime bakardım şimdi ise hiç vakit bulamıyorum yemek yapmaya bile vaktim olmuyo kaldıki kendime hiç bakamıyorum pasaklı oldum eşime artık esksi gibi vakit ayıramıyorum istediğim zaman istediğimi yapamıyorum yatak keyfi yapamıyoruz kavgacı olduk çıktık birbirimizle ilgilenemediğimiz için ne dediğimizide anlayamıyoruz iletişim yok artık aramızda en güzelide sigarayı bıraktım sorumluluk sahibi oldum daha ince düşünüyorum daha planlıyım artık sadece kendimi değil bebeğimide düşünerek hareket ediyorum onunla oyunlar oynuyorum vaktimiz güzel geçiyo onun bi gülüşüne ben eriyip bitiyorum dünyada hiçbirşey bu sevginin yerini alamaz hergün yeni şeyler öğreniyorum onunla bebeklere nasıl davranmalıyım bunuda öğrendim en güzelide en özelide ben bir anneyim ve bunu hiçbişeye değişmem artık eskisi gibi keyif yapamasamda istediğim yere gidemesemde kızım benim en kıymetlim ve terkettiklerimi hiç aramıyorum çünkü kızım herşeyin yerini dolduruyor iyiki doğurmuşum bi daha olsa bidaha doğururm ki ikincisinide o 4 yaşına gelince düşünüyoruz allahım olmayan herekese versin

16. 8 Ekim 2009
  17. Suzan

Suzan süpürgesiz tatlı cadım:-) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bu doğum çok şeyler götürdü kötü getirileride oldu göbek,sarkmalar,çatlaklar AMA GETıRDıĞı EN GÜZEL ŞEY KIZIM.şimdi bakıp bakıp iyiki doğurmuşum diyorum.
    hayatım boyunca hiç keşkelerim olmamıştı ta ki kızımı kucağıma aldığım ana kadar.şimdi en büyük keşkem kızımı daha önce doğursaydım kimbilir belkide şuanda ayağımda ikinciyi sallıyor olurdum:-)))))

18. 8 Ekim 2009
  19. EU2

EU2 Guest

hamilelik hiç bir kadından bişeyler alıp götürmez aksine çok şey katar diye düşünüyorum.bütün kadınlar hamileyken daha bi güzelleşir. benim hailelik dönemim çok güzel geçti 22 kilo aldı ama onun da ayrı bi güzellik kattıgını söylüyorlardı şimdi eski formumdayım. hep hamilelikten sonra hayata yeni baştan başladıgımı düşünürüm