"Anne olma uğruna öldü"

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve balxixmnur tarafından 26 Mart 2009 başlatılmıştır.

26 Mart 2009
    Konu Sahibi : balxixmnur
  1. balxixmnur

balxixmnur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar aşağıdaki haberi okuyunca inanın çok korktum ve üzüldüm ağladım tek isteğimiz evlat. mevlam kimsenin kucağını boş bırakmasın.

Anne olma uğruna öldü
    Taylan YILDIRIM/İZMİR, (DHA)

İZMİR'de 3 yıllık evliliği süresince çocuk sahibi olmak için başvurmadık yer bırakmayan 33 yaşındaki Songül Aydın, tıkalı olan rahim kanalının açılması için girdiği ameliyatta yaşamını yitirdi. Talihsiz kadının eşi inşaat işçisi Kadir Aydın doktorların ihmali olduğunu ileri sürerek, “Tetkikleri yapmadan aneztezi uygulayıp ameliyata aldılar, hukuk mücadelesi başlatacağım” dedi.
    Eskiizmir semtinde 3 yıl önce evlenen Songül- Kadir Aydın çiftinin çocukları olmadı. Çocuk sahibi olabilmek için başvurmadık yer bırakmayan Songül Aydın'ın, Ege Doğum Hastanesi'ndeki tedavisi sırasında rahim kanallarından birisinin tıkalı olduğu ortaya çıktı.
    Bebek sahibi olma umuduyla doktorların çok basit bir ameliyat olacağını söylediği operasyonu kabul eden Songül Aydın, geçen pazartesi Ege Doğum Hastanesi'ne yattı. Geceden ilaçları verilen, iğnesi vurulan Aydın, dün sabah saat 08.30'da da eşi ve annesiyle son kez görüşüp ameliyata alındı.
    ANESTEZİ UYGULANINCA FENALAŞTI Ameliyat masasında anestezi uygulandıktan kısa süre sonra fenalaşarak bilinci kapanan Songül Aydın, hemen Tepecik Eğitim Hastanesi'ndeki yoğun bakım ünitesine kaldırıldı. Talihsiz kadın, müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Sağlık görevlilerinin yaklaşık bir saat süreceğini söylediği ameliyatın sonucunu merak ederek ameliyat salonuna giden Songül Aydın'ın yakınları, kendilerine uzun süre kaçamak yanıtlar verdiklerini ileri sürdükleri görevlilerden acı haberi öğrenince gözyaşlarına boğuldu.
    Songül Aydın'ın fenalaşarak hayatını kaybetmesinin ardından, kendisi gibi kadın hastalıklarından ameliyat olmak için sıra bekleyen oda arkadaşlarının ise, ameliyatlarının başka bir gün yapılacağı belirtilerek, apar topar hastaneden gönderildiği iddia edildi.
    Songül Aydın'ın cenazesi, savcının incelemesinin ardından Adli Tıp Kurumu'na götürüldü. Otopsisi yapılan Aydın'ın, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için vücudundan parça alındığı belirtildi. Songül Aydın'ın, ikindi vakti toprağa verileceği bildirildi.
    EŞİ DOKTORLARI SUÇLADI
    Tek hayali bir bebek sahibi olmak olan eşinin acısıyla yıkılan Kadir Aydın, olayda hastane ve doktor ihmali olduğunu ileri sürdü. Doktorların ameliyat öncesinde gerekli tetkikleri yapmadıklarını da iddia eden Aydın, “Eşim hiç uğruna hayatını kaybetti. Oysa gerekli incelemeler yapılsaydı, onun anezteziye duyarlı olduğu belirlenir ve yaşardı. Başka insanların acı yaşamaması için hukuk mücadelesi başlatacağım” dedi.
    Anne Anne Hacer Gürbüz ise, biricik kızını kendi elleriyle ameliyata gönderdiğini ama cansız bedeninin kendilerine verildiğini söyleyerek gözyaşı döktü.

Anne olma uğruna öldü / Türkiye / Milliyet İnternet

2. 26 Mart 2009
  3. EU3

EU3 Guest

Bazen Türkiye de yaşamak ne kadar mucize birşey diyorum

4. 26 Mart 2009
  5. bitirici

bitirici Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ölen kardeşimize allahtan rahmet dilerim. ameliyat olma her insan için risklidir. genel anestezi altında yapılan tüm basit ameliyatlar bile risklidir. vücüda verilen narkozun emboli yaparak operasyondan bir kaç gün sonra bile ölümlere sebebiyet verdiğini duyuyoruz.bende laparoskopi ameliyatı olmuştum. operasyondan değilde operasypon sonrası olhuşacak komplikasyonlardan çok korkmuştum .sevgiyle kalın

6. 26 Mart 2009
  7. kuzuzuzubambino

kuzuzuzubambino Anne Şeni Çok Şeviyom.... Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Allah rahmet eylesin :KK43:

8. 26 Mart 2009
  9. CAKILTASI

CAKILTASI Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende kardeşimize allahtan rahmet diliyorum..ve yakınlarına da allahtan sabır diliyorum....böyle bişiyi duyunca bende korktum şimdi daha çnk daha önce bende 2 kez genel anestezi 1 kez de sedasyon anestezi oldum..aslında bende farkındaydım olabilecekelrin ama ne yapalım yapmak zaorundaydım kendimi allaha teslim ettim ve operasyonlarımı oldum..elden bişiy gelmiyo ewet hepsi anne olmak adına.................

10. 26 Mart 2009
  11. nina

nina Guest

Allah rahmet eylesin anestesi öncesi bir sürü test yapılıyor bende burnumdan ufak bir operasyın geçirmiştim geçen sene ( estetik değüi sağlık amaçlı) 2 gün boyu bir sürü test yapılmıştı anestesi alıcağım için:1shok::1shok:

12. 26 Mart 2009
  13. Nagihan

Nagihan kızıma kavuştum şükür Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    yaçokkötü birşey allah rahmet eylesin bende aynı durumdan ameliyat geçirdim ameliyat olacağım gece eşimle konuştum belki norkozdan çıkamam birşeyolurdiye bende çokkorttum allahıma binlerce şükürler olsun bir aksilik çıkmadı allah rahmeteylesin

14. 26 Mart 2009
  15. divine_time

divine_time Evli Ve Mutlu :) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    Allah rahmet eylesin! burası Türkiye herşey olabilir yaşıyorsak şanslıyız

16. 26 Mart 2009
  17. Deryacik

Deryacik ...KUAFÖR OLDUM BEN... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    Allahım isteyen kucakları boş koymasın
    Allahım rahmet eylesin

18. 26 Mart 2009
  19. EU2

EU2 Guest

yazıklaaaar olsuun kınıyoruuum ..ne yazık kadıncaz bir bebek için uğraşırken bir can dilenirken ,bölye bir ihmalsizliğee kuban gittiiii..lütfeen insanlık namınaa şu doktorlaraa biraz merhameet doldur rabbim kalpleriniii..insan oğluna biraz önem versinleeer.yazık değilmii.çok üzüldüüm çook