Anne Olmak Isteyenler 3

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve EU1 tarafından 20 Haziran 2007 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    20 Haziran 2007
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

Anatomik bozukluğu olmayanların sorunu tıbbi bir mesele değil. Hormonal dengesizlik ve üreme sistemindeki işlev dengesizlikleri. Bu çok hassas bir mekanizma arkadaşlar. Biz köydeki kadınlar gibi bir hayata sahip değiliz. Onlar doğduktan itibaren yaşam amaçları evlenmek ve çocuk yapmak. Bu o kadar doğal ki onlar için, sanki bir kadın bu dünyaya evlenip çocuk yapmaya gelirmiş gibi. O sebepten onlar daha kolay buna sahip oluyor. Ama biz de başka şeylere onlardan daha kolay sahip oluyoruz değil mi? Eşimizden saygı-sevgi, para (çoğu zaman), kariyer ve kendimiz için hakkaten bir işe yarama duygusu vb.vb. Diğer taraftan bu işi başardığınızda, hayatta bşaramayacağımız başka hiçbirşey olmadığını hissedeceksiniz. Ben öyle hissediyorum şu an. Çünkü diğer herşey sanki daha çok bizim elimizde gibidir. Ne bileyim para kazanmak, işimizde yükselmek filan. Hatta iyi bir eş bulmak bile çocuk yapmaya uğraşmaktan daha kolay değil mi? Ne dersiniz? Çocuk olması daha çok Allah'a kalmış gibi. Daha çok bilinmeyenli çünkü. Ama tabii bizim için artık öyle değil, değil mi? Evet dediğinizi duyayım.

Ve böyle annelere sahip olan çocukların nasıl yetişeceğini bir düşünün. Bizim 30'lu yaşlarımızda keşfettiğimiz hayat ilkelerini onlar doğuştan itibaren bizden öğrenecek. Müthiş birşey. Şanslı keratalar!!

Ben diyorum ki buradaki herkes önce şu doğru düşünce konusunu bir halletsin. Diğer yapılacaklar çok daha kolay. Onları da yakında konuşmaya başlarız. Çünkü etkilerini maksimize etmek ve hızlandırmak böyle mümkün olacak.

Size bir önerim var: Gelecek seneki veya en geç 2009'daki anneler gününüzü şimdiden planlamaya başlayın. O günü eşiniz ve çocuğunuzla ya da çocuklarınızla nasıl geçirmek istersiniz? Bu kadar zamandır beklenen böyle bir günü hayal etmeye planlamaya başlayın. Ailenizdeki herkes için çok özel birgün olacağından eminim. Tüm kayın akrabalar için de, anneniz babanız kardeşleriniz. Düşünsenize.

Küçük bir not defteri edinin. Oraya yazın. Hayatımın 2008'deki görüntüsü:
    1- Hamile kalmışım
    2- Sorunsuz bir hamlelikten sonra sağlıklı bir doğumla anne olmuşum
    3- Eşim de baba olmuş..

Gerisini siz yazın...

:KK46::KK46::KK46:

2. 20 Haziran 2007
  3. _ASLI_

_ASLI_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    :) bencede çok güzel olur. Beklenin gelmesi .....
    çocuk özlemi çok farklı bir duyguymuş ne yari ne anne babayı özlemek gibi. En azından biz onları diğer anne babalardan 1 kat daha fazla seveceğiz çünkü gelmeden hasretlerini buram buram çekiyoruz.

4. 20 Haziran 2007
  5. EU1

EU1 Guest

evet haklsın çok dogru söylemişsin

6. 20 Haziran 2007
  7. SEN_KOLIK

SEN_KOLIK herkez YALANCI!! Pro Üye

Beğenildi:
    1.033
    Ödül Puanları:
    163
    acaba anneler gununu bende yasayabilecekmiyim bugun anneler gunu bu gun benim gunum saka gibi

8. 20 Haziran 2007
  9. EU1

EU1 Guest

allah nasip kısmet ettiyse evet canım gerisini biz bilemiyoruz temenni ediyoruz sadece

10. 3 Temmuz 2007
  11. ebulut

ebulut Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Yazdıklarında çok haklısın. Ben de çekim yasısını hayatıma uyarlamış bir kişi olarak sana katılıyorum. Ayrıca müzik olarak bir de özellikle Bach dinleyin. İnsan fizyolojisi üzerine katkıları çok. Klasik müziği hayatınızdan eksik etmeyin. İlk dinlemede tuhaf hissedebilirsiniz kendinizi ama sonra o bütünün bir parçası oluyorsunuz. Duygularınız ve düşüncelerinizdeki değişim daha çabuk ilerliyor.

12. 3 Temmuz 2007
  13. EU1

EU1 Guest

Evet Canim Haklisin Tamma Dediğini Yapacagim Ben De O Parçayi Dinleyecegim Haklisin Klasik Muzik Güzel Aslinda Insani Dinlendiriyor

14. 3 Temmuz 2007
  15. hoceee

hoceee kuzucum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sevgili ebulut valla birisi dese ki klasik müzik dinleyince hamile kalıyorsun yemin ederim hemen onu da yapıcam artık.. Herşey Allah'ın takdiri ama insan o hale geliyor ki herşeyden medet ummaya çalışıyor...

16. 3 Temmuz 2007
  17. EU1

EU1 Guest

seni merak ettm nerelerdesin xcanım bnm

18. 3 Temmuz 2007
  19. hoceee

hoceee kuzucum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    saolasın şekercim, uzun bir süredir bakmıyorum buralara biraz elimi eteğimi çekeyim dedim kafaya çok takmamak için anacım ama olmuyor ki takmadan sanki inadına çevremde herkes hamile kalıyor doğum yapıyor falan yine delleniyorum.. ama içim rahat bu aralar çünkü yaklaşık dört beş aydır hiçbir şey yapmadık ve önümüzdeki aylarda artık istanbulun yolunu tutup tüp olayına gireceğim. öncesinde biraz uzak durayım dedim muhabbetten strese girmeyim diye ama dayanamadım yine geldim.. sen neler yaptın bir gelişme var mı???

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.