anne olmak korkulacak birşey midir?

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve asperger tarafından 16 Mart 2008 başlatılmıştır.

16 Mart 2008
    Konu Sahibi : asperger
  1. asperger

asperger Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar merhabalar...Anne olmaktan korkuyorum, o ufacık, minicik, masum yaratıktan, insan yavrusundan çok korkuyorum...Başkalarının çocuklarını seviyorum ama kendi çocuğumu sevemezmişim gibi geliyor... Sizce de anne olmak korkulacak birşey midir? Benim hissettiklerimi hissedip de şuan anne ya da anne adayı olan değerli hemcinslerim sizin tecrübelerinize çok ihtiyacım var lütfen paylaşır mısınız?

2. 16 Mart 2008
  3. cidy

cidy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Anne olmak dünyanin EN Güzel duygusu o bebek senin canindan oluyor nasil sevilmesin karninda tekme atislari sonra dünyaya gelince o minicik elleri ayaklari missss kokusu ben dogum yaptiktan sonra kendime dedimki KESKE daha önce olsaymis bu güzellikten korkup kacilirmi??? en yakin zamanda insallah sende bu duyguyu tadarsin sonra böyle düsündügün icin cok pisman olcaksin buna eminim simdi ben bi bebek daha istiyorum cünkü cok güzel bi mucize....

4. 17 Mart 2008
  5. asperger

asperger Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Anne olmak aklıma kolay, nefsime zor geliyor... Çok ilginçtir ki gündüzleri neden olmasın diye düşünürken akşamları anne olmak beni daha da korkutuyor...

6. 17 Mart 2008
  7. THE DREAMER

THE DREAMER Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Iki cocuk sahibi bir anne olarak soyluyorum canim anne olmanin korkulacak hic bir tarafi yok.Senin hicbirsey yapmana gerek kalmadan annelik ic gudusu kendiliginden gelisiyor.Bebegini ilk kucagina verdikleri zaman korkuyorsun biryerlerini incitebilirim diye ama merak etme on dakika sonra korku duygularinin yerini cok daha guzel duygular aliyor.Bebegine her baktigin an kendinden bir parca goruyorsun zaten 9 ay boyunca bir butun idiniz onunla aci mutluluk ve seinclerini paylasmistin karninda iken.Ve simdi yuz yuze paylasma sirasi gelmistir.ilerde baska korkular basliyor aman cocugum hasta olmasin aman dusmesin gibi inana bana bir anne olarak soyluyorum cucugunu ilk kucagina verdikleri an yasamin en guzel ani ve anne olmak dunyanin en guzel seyi.ve korkma sakin

8. 17 Mart 2008
  9. asperger

asperger Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sevgili sourgnes pelin çok teşekkür ederim tavsiyelerinizden ötürü...henüz 9 aylık evliyim.. çok ilginçtir ki çocuk yapalım dedikten sonra eşime hasretle bakar oldum sanki bir çocuğumuz olunca ona hasret kalacakmışım gibi geliyor sanırım beni en çok da bu korkutuyor... sanırım yersiz bir vehim ama ndan da kurtulamıyorum...

10. 18 Mart 2008
  11. THE DREAMER

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Canim hepimiziniz basina gelmistir birseylerden korkmak. ya sevdiklerimizi kaybetmekten korkariz yada birseylere hasret kalmaktan.Daha cok yeni evliligin ve bu sekilde korkuyor olman daha anne olmadigin icin dogal ve ayni zamanda yersiz bana kalirsa.Bir aileyi gercek anlamda aile yapan ve aile kavramina deger katan en guzel varliklardir cocuklarimiz.Ilk once zamanimizin cogunu alacak baska seyler yapmaya veya esimize zaman ayiramiyacagimizi dusunururuz ama ben bunu cok yanlis buluyorum.Esini cok sevdigin belli oluyor esin hakkindaki dusuncelerine bakilirsa mutlu oldugun da kesin ve emin ol aile ye katilacak olan kucuk fertler mutlulugunuzu pekinlestirecektir.Etrafina bakip mutlu olamadigin zaman cocuklarinda bulabileceksin bu mutlulugu.Dort gozle bekliyeceksin yurumesini konusmasini yeni dis cikardigi zamani ve herseyden onemlisi ilk anne dedigi zamani.Sana anne dedigi zaman kipir kipir olacak icin coskudan.Tabi ki esine olan segini paylasmak zorunda kalacaksin.Belkide buyuk bir cogunlugunu cocugune vereceksin . birine olan sevgini calip oburune verecek anlamina da gelmez.Ama hepimizin ogrendigi gibi sende ogreneceksin cocugun ve esin arasinda sevgini paylasmayi.Ve babasi cucugunu kucagina aldigi zaman gurur duyacaksin kendinle esine verdigin en guzel seylerden biri ile ve tekrar tekrar mutlu olacaksin sen mutlu oldugun surece cevrendikileri mutlu edebilirisin bunu sakin unutma ve esine hasret kalacagin konusuna gelince bekle zamani gelince ogreneceksin demek istiyorum.Bazen hic bilmedigimiz seyleri yasayarak ogreniyoruz hayattan ve ben diyorumki ogren menin en guzel yoludur YASAMAK umarim sana yazdiklarimla birazcikta olsa yardim edebilmisimdir paylasmak istedigin her konuda ben burda olacagim.SANA DAHA NICE MUTLULUKLAR VE NURTOPU GIBI COCUKLAR DILIYORUM.

12. 20 Mart 2008
  13. asperger

asperger Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    size nasıl teşekkkür etsem bilemiyorum...mesajınızdaki içtenlik içimi ısıttı çok teşekkürler...artık daha az korkuyorum diyebilirim...:eek: beni dinleyecek olmanızı bilmek çok güzel saolun...

14. 1 Nisan 2008
  15. THE DREAMER

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ben burdayim ihtiyacin oldugu zaman unutma eger seni birazda olsa rahartlatabilmissem ne mutlu bana bende sana tessekkur ederim

16. 1 Nisan 2008
  17. XOXzgxuxrCe

XOXzgxuxrCe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Şu tek cümle bile korkuları yenmeye yeter bence.Teşekkürler. a.s.

18. 1 Nisan 2008
  19. duygu2008

duygu2008 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bende ANNE olmak istiyorum hemde uzun zamandır eminimki çok güzel bir duygudur annelikten korkulurmu kendi anneni düşün bide yani anne değilim ama düşünmek düşüncesi bile güzel o senin canın kanın onun herşeyi sana çok güzel gelecektir anne olduktan sonra korkulacak bişey olmadıgını anlarsın bence eşinle birbirinize daha çok bağlanacaksınız