Anne olmak üzereyim ama ya eşimin ailesi..

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve toramini tarafından 4 Şubat 2010 başlatılmıştır.

4 Şubat 2010
    Konu Sahibi : toramini
  1. toramini

toramini Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar merhaba,4 yıldır evliyim ve şu an 37 haftalık hamileyim.Eşimle severek evlendik.Eşimle ailesi dışında bir sorunum yok.Düğün zamanında üstüne düşen hiçbir görevi yerine getirmeyen,ailemle kavga eden bir aile.Kısacası insanın en özel günü olan düğünümü burnumdan getirdiler.Ve sonrasında sanki herşey çok gönlümüze göre olmuş gibi her fırsatta yatılı olarak evimize geliyorlar.İst dan yalovaya taşındılar biz evlenirken.Şimdi her fırsatta anne kardeşleri var eşimin erkek biri 17 biri 26 yaşında bir de babaları geliyorlar.Öyle ki her bahanede,8 bayram geçti evleneli ben büyük olarak onlara gideceğime her bayram onlar ben,im evime geliyorlar.Ve en ufak bir hazırlıkla değil,eli kolu bomboş.Örneğin hamileyim 2 kilo meyve bile almadan geliyorlar.İnsanın durumu olmaz falan da bunların gezmeye tozmaya giyinmeye paraları var da birine birşey almaya vermeye hiç ver elleri yok.Yani kısacası tek taraflı bir gelme gitme meselesi.Ve ben bunları 4 yıldır edare etmeye çalışıyorum.Bu insanların ne evleri ne de bir malı mülkü var.Birbirlerine karşı düşman gibiler Aile kavramları yok,sürekli kızına oğluna gelirse mutlular.Yani geldikleri evde de misafirlik adabı diye bir dertleri asla yok.istedikleri saatte yatıp istedikleri saatte yemek yerler.Herkesin evi çftlik bunlara göre ve konuştukları laflar sözler dinlenecek gibi değil.Ben bunları 3 gün çekiyorum ve daha fazla tahammül edemiyorum doğal olarak.Mesela 2 gün öncesine kadar gene buradaydılar ben dokuz aylık hamileyim gece uyuyamıyorum,salonumda oturuyorlar sabahlara kadar rahatsız oluyorum tabii ki.Gelip gitmeleri hiç bitmiyor.Artık sabrım taştı.Kayınvalideme içimde ne varsa hepsini söyledim.Ama tek bildiği ağlayıp zırlayıp duygu sömürüsü yapmak.Karşıma geçip adam gibi konuşmuyor ki.Neyse geldiğinde biraz iş yaptı tabii ağırlaştığım için,zaten eve gelip ev işlerine yardım etmek dışında hiç birşey yapmıyorlar tek bu.Eşimin kardeşleri şımarık gece sen uyurken evde doşlaşıyorlar.gece camı kapıyı kapatmıyorlar gibi gibi bir sürü şey.Yani kiradayız bir kere durumun ne diye oğluna sormuyorlar,çocuk olacak bir eksik varı diye sormuyorlar.Gelirken boş gelen insandan ne beklenir ki tabi.Kısacası kadınla konuştum.O da topu kocasına atıyor,ve çocuklarımı özlüyorum diyor başka söyleyecek bir şeyi yok.Kısacası beşim ailemde ben böyle şeyler ne duydum ne gördüm.Benim ailem hep destektir,doğal olarak üstüne düşen herşeyi düünde de biz yaptık,bebek için de bizim taraf yaptı.Ama bunlar hiçbirşey ayapmadıkları gibi yapanlardan daha çok geliyorlar ve konuşuyorlar.Lohusalıkta uykusuzluk falan yine bana erkeli kadınlı gelip günlerce kalmaya yeltenirseler onlara çok kötü konuşabileceğimi ve artık sabrım kalmadığını söyledim.Gene geldiler 3-4 gün kaldılar,ve babası tır şöförü gitti annesi biraz daha kalsın diye bana trip yapıyor ne hamileliğim ne huzurum hiçbirşey önemli değil sanki eşimden soğudum resmen ve onun hadsiz ailesi dışında da bir sorunumuz yok.Ama hep tek taraflı tahammül göstermekten bıktım ve ben haklı yere yaptığım triplere karşılık benim eşim anne babama trip atıyor saygısızlık ediyor.Artık ne yapacağımı bilemiyorum.Onun benim aileme terbiyesizlık yapmaya hakkı yok .Çünkü o insanlarla benim ailem asla aynı ayarda değil ama eşim sırf rşılık gütmek için aynı hareketleri yapıyor.Adaletsiz bir insan yani.ben artık doğurucam o kadar garip şeylere tahammül ettiğim halde bana ve benim aileme haksızlık yapıyor geliyor.Çocuktan sonra nasıl olacak bilmiyorum.Ama hiç umutlu değilim bilmiyorum nasıl bir yol izlemeliyim?bilmiyorumkismilebilmiyorumkismile

2. 4 Şubat 2010
  3. scheker

scheker herseyin hayirlisi... Üye

Beğenildi:
    143
    Ödül Puanları:
    163
    valla cok zor ve sinir edici bir durum bunlar sen hamileyken böyle yapiyorlarsa daha sonra fazlasini yaparlar gibi geldi bana benim anlayamadigim sey madem bu kadar sorunlu bir ailesi var esinizde ailesinden yana cikiyor neden cocuk yaptinizki keske yapmasaydiniz haklisiniz ama bu durumdada eliniz kolunuz bagli esinizle konusmayi deneyin böyle olmuyor en azindan bu kadar SIK gelmesinler diyebilirsiniz onu ikna etmekten baska bir cagre göremiyorum ben

4. 4 Şubat 2010
  5. 1 anne

1 anne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    Okudukça sinirlendim.Böyle bir saçmalığa nasıl dur diyemediniz bunca sene?Sen evinde onları çekmek zorunda değilsin,evet eşinin ailesi olabilirler ama size evlenirken bir insanın ailesine en çok ihtiyacı olan bir dönemde destek olmadılarsa,sadece gününü geçirmek için gelip kalıyorlarsa ki kesinlikle öyle bence bu gelip kalmalara hiç gerek yok.Bence keşke baştan eşine bu şekilde bir kalma düzeni yaratmak istemediğini söyleseydin,evlenirken onların hiç destek olmadıklarını,evlendikten sonrada mesafeli olmalarını istediğini belirtseydinde ona göre ayarlasaydı ailesini.Bence sen tepkini sert bir dille ifade edememişsin en başından.çok sinir bir durum,Eşininde bu duruma misilleme olarak ailene saygısızlık etmesi de çok çirkin.karşına alıp konuşmaktan,hamilelikte bu sıkıntılarla uğraşmanın seni ne kadar üzdüğünden bahset.umarım anlar...

6. 4 Şubat 2010
  7. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Yakın hepsini, yada jiletle doğrayın.:kahve:

8. 4 Şubat 2010
  9. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    oyy ben şiştim okurken...
    alsınlar oğlucuklarını da koltuklarının altına gidiversinler.
    siz de kafayı dinleyin iyice..
    :nazar:

10. 4 Şubat 2010
  11. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 Pro Üye

Beğenildi:
    38.046
    Ödül Puanları:
    463
    k.validenin gelip kalmasını anlarım da, kocaman erkek kardeşlerin kalmasını anlayamıyorum. onlar topluca size geldiğinde, sizde annenize gidip kalın 3-4 gün. bir şekilde anlaşılır herhalde rahatsız olduğunuz.

12. 4 Şubat 2010
  13. AYN

AYN SİDİKLİ Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bence sen doğurmadan bunalıma girmişsin
    biraz daha anlayışlı olmak lazım
    gelene gelme denmez
    birilerinin kardeşi ötekilerin oğulları
    sen ailesine nasıl davranırsan eşinin de öyle davranma hakkı var
    olay senin ailen benim aileme dönmemeli
    dönünce bunlar kaçınılmaz

14. 4 Şubat 2010
  15. AYN

AYN SİDİKLİ Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ya böyle büyüklü küçüklü yazınca farklımı hissediyorsunuz kendinizi
    hiç anlma veremiyorum
    göz yormaktan başka bi işe yaradığı yok

16. 4 Şubat 2010
  17. bulazere

bulazere Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    düşüncesizlik yaptıkları eşinle açık açık konuş tahammül edemediğini söyle ortak bi yol bulun bu şekilde yürümez çünkü

18. 4 Şubat 2010
  19. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.408
    Ödül Puanları:
    238
    yazdıklarınızdan eşinin ailesi için sizin birşey yapacağınızı sanmıyorum eşiniz kendi tavrını koyması gerekiyor ailesine karşı çünkü evlendikten sonra aile halen bekarmış gibi

eşinize rahat davranışlarda bulunamaz bunu eşinizle görüşün
    :kahve: