anne olmalimiyim karar veremiyorum...

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve hiranur8 tarafından 9 Eylül 2009 başlatılmıştır.

9 Eylül 2009
    Konu Sahibi : hiranur8
  1. hiranur8

hiranur8 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslar biz bir bucuk yillik evliyiz.esim artk bir bebegimizin olmasini istiyor.ben ise karar veremiyorum.cunku henuz bir ev sahibi degiliz.kirada oturuyorz.bir ev almamiz 3 yili bulur Allah izin verirse.esim okadar beklemek istemiyor.bu yuzden tartisma yasiyoruz sik sik.beni dusunduren sey maddiyat.cok sukur borcumuz yok ama birikim yapmaya yeni yeni basladik daha.sizce neyapmaliyim?? anne olabilmek icin evimizin olmasi sartmi? yoksa ben mi ince dusunuyorum?

2. 9 Eylül 2009
  3. ezgim29

ezgim29 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bence anne olmak için maddiyattan çok maneviyat önemli yani annelik bir takım kriterlere göre olmamalı.insan ilk başta anneliğe kendini hazır hissetmeli sonrası oluyor bir şekilde.tamam tabiki o bebişe güzel bir gelecek sağlamak için maddiyat çok önemli ama borcunuz yokmuş ve eşiniz çok istiyor.illa evimiz olsun öyle diye düşünmeyin her ikiniz de gerçekten isterseniz yapın.herşey gönlünüze göre olsun.

4. 9 Eylül 2009
  5. hiranur8

hiranur8 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    tesekkur ederim mesajiniz ve guzel dileginiz icin...suan kendimi annelige hazir hissedip hissetmedigimi bile anlamayacak kadar karisik duygular icersindeyim..:KK43: .bazen kendimi manevi olarak hazir hissediyorum ama aklima gelecek kaygisi gelince daha zamani var diyorum..sonrada yarina cikacagimizin garantisimi var? bu kadar detayli dusunmemeliyim diyorum

6. 9 Eylül 2009
  7. pembepatron

pembepatron Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    53
    Ödül Puanları:
    148
    valla bence paradan ziyade sen hazırsan psikolojik olarak önemli olan bu diğer konular halledilir,çünkü zor bir süreç eğer hazır değilsen hiç gerek yok

8. 9 Eylül 2009
  9. bebekcinar

bebekcinar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    bence anneliği erteleme çünkü istenen zamanda gelmiyor o dünya tatlısı varlıklar. beklenen gelmeyince ne ev ne başka şeylerin bir önemide kalmıyor

10. 11 Eylül 2009
  11. hiranur8

hiranur8 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaslar yorumlarinizi bekliyorum..ozellikle annelerin...siz neler dusunuyorsunuz bu konu ile ilgili??

12. 11 Eylül 2009
  13. sscuba

sscuba Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Hoş sen daha çok annelere seslenmişsin ama sadece maddiyat olmasada benzer soru işaretleri olan biri olarak bi de benim topice bakmanı tavsiye ederim. Sonuçta hissettiğim kadarıyla aslında sen bir sürecin içine girmişsin ama kendine hadi diyecek bir motivasyon arıyorsun. Bakınız adım adım benim gelişimim. Hoş benim ki biraz da paranoyakça endişelerden 7 yıldır hiç düşünülmemiş şimdide hala acabaları barındıran bir bebek isteği ama olsun belki sana bir ışık olur dedim, yalnız değilsin...

14. 11 Eylül 2009
  15. hiranur8

hiranur8 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    sizin topiginizi biliyorum.hatta yorum da yazmistim.sizi yureklendirmek icin...galiba
    benimde yureklendirilmeye ihtiyacim var...

16. 11 Eylül 2009
  17. rxuxyagibixsxeker

rxuxyagibixsxeker Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    anne olmak dünyanın en güzel ve en zor işi.sonsuz sabır gerekiyor.benimde 8 aylık oğlum var ve evim yok.evim olmasını beklesem bu dünyanın en güzel şeyine sahip olamazdım ve istediğin zamanda olmadığını düşünürsek.benim sadece eşim çalışıyor. ve hamile kaldığım günden beri öyle parasal şanslar karşımıza çıktıki hamdolsun herkes kısmetiyle gelir rızkıyla gelir maddiyatsa sadece problem bence proplem değil allah kimsenin kucağını boş bırakmasın.çok düşünürsen yapamazsın sevgiler

18. 11 Eylül 2009
  19. hiranur8

hiranur8 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    acikcasi benimde dusuncem daha cok bir bebek yapmak yonunde..bu yuzden kararsiz kaldim.hic istemeseydim kestirip atardim karar vermem daha kolay olurdu...beni dusunduren en cok sey bu ev meselesi ama boyle dusundugum icinde vicdanim rahat etmiyor.rabbimizden beni affetmesini diliyorum surekli.Allah baska dert vermesin.cok sukur elimiz ayagimiz tutuyor.calisabilecek durumdayiz.ayrica istedigim zaman hamile kalabilecegim de kesin degil .Allah hakkimizda herseyin hayirlisini versin.bebeklerimiz kismetiyle gelsin insallah...