Anne olmanın yaşı var mıdır?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve EU1 tarafından 13 Ocak 2009 başlatılmıştır.

13 Ocak 2009
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

merhaba ben 19 yaşındayım ve 7 aylık evliyim.ben de anne olmayı çok istiyorum ama bu hayatımı etkileyecek kararu vermeden önce sizlere danışmak istedim.sizce yaşım anne olmaya uygun mu?yoksa bu özel duyguyu tatmak için biraz daha mı sabretmeliyim?:eek:

2. 13 Ocak 2009
  3. megilara

megilara onelife,onesoul,onelove.. ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    tatlım bence çok erken
    hem eşinle 2-3 sene vakit geçirin
    en önemlisi de yaşın bence küçük...
    yani ben olsam yapmazdım

4. 13 Ocak 2009
  5. BEBS

BEBS Guest

cnm anne olmanın yaşı yoktur.sadece anne olmak için ideal olan yaşlar vardır.tabi kadının kendini hazır hissetmeside çok önemli.senin yaşın daha çok küçük.biraz evliliğinizi yaşayın.birbirinizden emin olun.birkaç sene sonra.hayırlısıyla alırsın bebeğini kucağına.bence en uygun yaşlar 25 le 38 arası.

6. 13 Ocak 2009
  7. incir_kusu

incir_kusu Papatya Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bence çok erken daha yeni evlisin önce evliliği bir tanı eşinin ve senin bu sorumluluğu ala bileceğini düşündüğünde yaparsınız çocuğu ama önce kendini eşini evliliğini tanı yaşa biraz çok erken çocuk için yaşın çok genç...!

8. 13 Ocak 2009
  9. Nadas

Nadas Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    allahım ya galiba ben de bir sorun var
    ben 23 yasındayım ona ragmen değil anne olmak
    evlenmek bile istemiyorum
    bunasıl iş :S
    arkadaşım daha yeni evlisin hayatın tadını çıkarsana
    napcaksın çocugu daha bu yaşta?
    okadar sorumluluğu kaldırabilcekmisin şimdiden?

10. 13 Ocak 2009
  11. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Acelen ne be güzelim??:nazar:

19 yasinda anne olmak yanlismi dogrumu bilemem lakin 19 yasinda bir bebegin getirdigi sorumlulugu kaldirman cok agir olabilir...:kahve:

Hersey lay lay lom degil sakin öyle sanma,

1. ilk dönemlerde zaten kendinden tamamiyle vazgeciyorsun
    2. Uykuyu unut
    3. Istedigin gibi herseyi yapamicaksin, gezmek tozmak vs. vs.
    4. Acmi, tokmu, hastami, ne oldu ay neden böyle agiliyor deyip sende onunla aglayip cookkk sabahlayacaksin...
    daha sayayamimi???:nazar:

Bence erken, hayatini yasa biraza.s

12. 13 Ocak 2009
  13. 83papatya

83papatya Guest

Bende 19 yaşında evlendim,6 aylık evliyken hamile oldum.20 yaşında kızımı doğurdum.23 ünde oğlumu,iyimi oldu diye sorarsan,tabiki annelik çok güzel,sorumlulklarımı yerine getirebildim vs.
    Bu mart ayında 26 olucak yaşım....Geriye dönüp baktığımda düşündüğüm ne biliyormusun?
    Acelem neymiş???????:nazar:
    Çevremde benimle yaşıt, benden büyük insanlar bırak çocuğu; daha yeni evleniyor:))gamyoncuiremsu
    Sana tavsiyem kendine uğraşlar bul,eşinle evliliğin tadını çıkar.Sonra bana dua edersin.
    Annelik bir ömür boyu devam eden bişey...Artık sıkıldım alın şu çocuğu denecek birşey değil.Geri dönüşü yok:eek:....
    Karamsar olduğumu düşünme tecrübe konuşuyor:lepi::kahve:
    Haa birde insanın içinde şöyle bir düşünce oluyor ya sonra isterimde olmazsa.....
    Eşim bu durumdan çok korktuğu için 6 ay zor sabretti:)))
    Nasibinde olduktan sonra herzaman olur,korkmamak lazım diye düşünüyoruma.s...

14. 14 Ocak 2009
  15. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    anne olmanın yaşı yoktur..

artık o annelik duyguların anaç duyguların oluştuysa bir çocuğun sorumlulğunu alacaksan..

eşine ve evliliğine güeniyorsan mddi olarak sıkıntın yoksa bebeğin geleceğini olabilicekleri düşünüp ilerisini görebiliyorsan tabi ki anne olmalısın.

ama iyi gitmeyen bir ilişkide kocam bağlansın düşüncsiyle hamile kalıp çocuk olunca çirkinleşiti kilo aldı diye uzaklaşacak bir eşe sahipsen ki bunları az çok hissedebiliriz. hiç düşünme..

ben 4ay sonra evlenicem 23 yaşım bitti ama bir 30 umu tek kutlamak isterim..çocuk düşünemiyorum..hiç olmasada çok iyi olur diyorum.

16. 14 Ocak 2009
  17. calikusumuz

calikusumuz Aklım egede kaldı...... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Bence çok erken. 25 yaş ve daha sonrası uygun geliyor hep nedense.
    Kolay değil çünkü o kadar sorumluluk hem evliliğin tadını çıkarmak, herşeyden
    emin olmak gerekiyor önce. Allah izin verirse nasılsa olacak birgün bebek, daha
    sonra keşke şunları da yapabilseydik demek zor olsa gerek. Ben evlendiğimde
    çok çabuk hamile kaldım ilk evlilik yıldönümümüzde oğlum 2 aylıktı hep eşimle
    konuşuruz iki kişi olamadan üç kişi olmuştuk diye. Şimdi pişmanmıyım elbette hayır
    oğlum kocaman oldu. Ama içimizde o ilk yıllara dair bir dolu yaşanmamışlık kaldı....

18. 14 Ocak 2009
  19. snookie

snookie Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    153
    Çok genç evlenmişsin, mutluluğunda hep genç ve seninle olsun canım....

Ama bekle bencede biraz....

Gerçi bir yerde Rabbim dünyaya gelme vakitlerini hepimizden iyi bilir verirse o verir zaten....