anne sütüyle formül mama yapılır mı?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve deha tarafından 21 Ocak 2010 başlatılmıştır.

21 Ocak 2010
    Konu Sahibi : deha
  1. deha

deha Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    arkdaşlar ben formül mamamyı anne sütüne yapabilir miyiz diye merak etmekteyim.dr um yapabilirsin dedi ama yapan var mı diye tecrübeli arkadaşlardan dinlemek istedim.he neden anne sütün varken mama vermeye çalşıyosun diyenleri duyar gbiyim ben de pek mama meraklısı değilim amam oğlum sütümü içmio son zmanlarda acaba biraz tatlandrsam mamamyla nasıl olur diye düşünmekteyim.
  2. 21 Ocak 2010
  3. nicole78

nicole78 pamuk şekerlerim.... Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    38
    Özel Mesaj At
    hiç bi bilgim yok...ama bence sen sütünü sade vermeye çalış...emiyosa sağma bile...ısınınca tekrar ilk sağıldığındaki gibi olmuyo...boşver mamayı...bak gdo çıktı bi de..keşke benimde sütüm yetseydi de vermeseydim...
  4. 21 Ocak 2010
  5. mirisa

mirisa Sensiz bir an yaşamayalım Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım bence ağır gelir biraz sulandır sütünü sonra yavaş yavaş verirsin çünkü kabız olur ishal olur uğraşırsın kolay gelsin sevgiler
  6. 22 Ocak 2010
  7. kartonkutu

kartonkutu Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Bazı mamaların üstünde formül mama yerine anne sütü kullanılabilir yazıyor ama ısıtılması ne derece doğru bilemiyorum
  8. 23 Ocak 2010
  9. zeyon

zeyon Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım ben bebeğim doğduğundan beri anne sütüyle devam sütünü karıştırıp veriyorum.. doğum yaptığım hastanede söylemişlerdi daha sonra çocuk doktoru da devam et dedi ve ben hep o şekilde verdim hiçbir zararını da görmedim.. için rahat olsun hiç anne sütü almamasından çok daha iyidir her söylenene de kulak asma bebeğin için en iyisini sen bilirsin.. güle güle büyüt bebeğini canım..
  10. 23 Ocak 2010
  11. deha

deha Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım işte beklediğim cevap buydu:)
    peki hangi mamayı verdin merak ettim ben.Bi de ben merak ediyorum anne sütünün değerini azaltıyormudur acaba
  12. 23 Ocak 2010
  13. esmasalim

esmasalim ... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    arkadaşım benim de 6 aylık bi kızım var. aylardır sütümü sağarak verdim. şimdi ek besinlere geçtik ya sütümden kaşık maması yapıyorum ben. bazı mamaların üzerinde yazıyor zaten anne sütü yada devam sütü ile yapılır diye. ama normal mamaları anne sütü ile yaparsan ağır olur demişlerdi bana. ama belki biraz sulandırıp yapabilirsin. arkadaşın dediği gibi anne sütü alsınlar da keşke.. bebeğini sağlıcakla büyüt...
  14. 24 Ocak 2010
  15. zeyon

zeyon Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    :) ben önce conformille başladım humana ar, aptamil,milumil ve şimdide hipp kullanıyorum..oğlum kustuğu için ve mama sevmediği için bu kadar mama değiştirdik.. anne sütünün değerini düşüreceğini sanmıyorum emin olmak için dra sor istersen..
  16. 25 Ocak 2010
  17. deha

deha Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    teşekkürler arkadaşım.