anne sütü alan bebeğiniz kabız olursa ne yaparsınız

Konusu 'Nisan Anneleri' forumundadır ve selcanefe tarafından 19 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

19 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : selcanefe
  1. selcanefe

selcanefe herşey güzel olsun Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar yarın 40ımız çıkıyor inşalah ama bebeğim arada yani 2 günde bir falan kabız oluyor rezene denedim gazını pek çıkarmadı anason kullanıyorum şimdi gaz çıkıyo ama kakasını yapamıyo oğlum nolur bildiğiniz bişey varsa yardım edin çok canı acıyor fitil vermek istemiyorum artık yavruma sadece emiyo mama falan vermeye başlamadım arada şerbet veriyorum annemlerin zoruyla bide emziğini reçele yada pekmeze batırıyorum sizde de bunları yapan var mı zararı 0olur mu çok seviyo acil cevap bekliyorum kızlar

2. 19 Mayıs 2008
  3. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    canım hıc bıl mıyorum benım doktorum ıkı gun kaka yapmassa mutlaka getır demıstı doktra goturdun mu

Son düzenleme: 19 Mayıs 2008
  4. 19 Mayıs 2008
  5. çokoprens

çokoprens iki prens annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    canım öncelikle serbet vermek, emziği reçele pekmeze batırmaktan vazgeçmelisin, bebeğin kan şekerinin aniden yükselmesine sebep olur, ilerde şeker hastası olma ihtimalini arttırır

kaka konusunda sana damla önerebilirm, piyasa da metsil, zinco, vb birçok damla var,
    ya da en iyisi birçaykaşığı zeytinyağı içir tatlım, poposuna zeytinyağına batırılmış kulak temizleme çubuğunu sokarsan o da işe yarıyor tatlım, umarım yardımcı olabilmişimdir

6. 19 Mayıs 2008
  7. selcanefe

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    108
    NASILL 2GÜN YAPSA YAPMASA YAZACAKTIN HERALDE DOKTORA GÖTÜRMEDİM TELEFON AÇTIK FİTİL SÖYLEDİ BİDE DRECEYLE YARDIMCI OLUN DEDİ ÇIKMASI İÇİN BİLMİOMMMMM HEP BÖYLE DE ÇIKAMAZ Kİ YAVRUM DIŞAI ÇOK ZORDAyız

8. 19 Mayıs 2008
  9. selcanefe

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    108
    denedim onları ama yapıyo yine kabız ben kabızlığı geçsin istiyorum teşekkür ederim bu arada şeker konusunda yazdıklarını okudum korktum ama annemler biz küçükken veriyomuş şimdiki bebekler mi hassas anlamadım ki ben karşı çıktım ama onlar bişey olmaz dedi bide doktora soracam ama korkuyom kesin kızacak

10. 19 Mayıs 2008
  11. selcanefe

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    108
    metsili kullanıyoruz canım unuttum yazmayı zincoyu da duydum ama midesi bozulacak yavrumun şaşırdık kaldık

12. 19 Mayıs 2008
  13. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    selcafe kac gun dur kaka yapmadı..

14. 19 Mayıs 2008
  15. nisan annesi

nisan annesi bebegım Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    masaj yap karnına ve sıcak bi bezle karnını ısıt işe yarıyor .şimdiden geçmiş olsun

16. 19 Mayıs 2008
  17. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    oncelikle gecmis olsun arkadasim bak once hata bebege kesinlikle ama kesinlikle pekmez recel sekerli birsey verme bu onun icin faydadan cok zarar istersen www.uzmantv.com dan arastirabilirsin 2si benim kizimda nerdeyse 1 aylik sorunumuz ayniydi kabizlik dr aradim buradaki cocuk dr kesinlikle ilac verme taraftari degil dr bana suyu kaynat ilinsin kasikla veya biberonla ver dedi dedim anne sutu aliyor ama,su bagirsakta agirlik yapiyormus sukurler olsun simdi kabiz oldumu suyunu verip bacaklarina karnina masaj yapiyorum 10dk icinde bezi delecek gibi gaziyla birlikte cikariyor hemde beline kadar dene istersen

18. 19 Mayıs 2008
  19. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Hepimiz hemen hemen aynı sorunu yaşıyoruz bende gaz ilaçlarını kullandım hatta şu gaz yapar bu yapar diye bişey de yemedim bir kaç gün ne yaparsam yapıyım fayda etmedi.Ancak bende şöyle bir durum oldu gaz ilaçları bebeğimin kaka yapmasını zorlaştırdı bende hepsini kestim.Bol bol sıvı tüketiyorum dereotu yemeni tavsiye ederim süt bezlerinide uyardığı için bol miktarda süt yapıyor.Diğer arkadaşlarında dediği gibi reçel vb... şeyler vermek sakıncalı benim annemler bana neler dediler ben öyle şeyler söylüyorlarki kendi bebekliğime acıdım doğrusu.Biraz sabırlı ol bebek ağrı çektği zaman mutlaka kucağına al bez ısıtıp koya bilirsin karnına ve masaj yapa bilirsin..Ayrıca kabız olması keçi kakası gibi kaka yapması demek bence seninkide ilaçlar yüzünden kaka yapmakta zorlanıyor...