Anne sütü ile ilgili.

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve Chitlembiq tarafından 2 Mart 2010 başlatılmıştır.

2 Mart 2010
    Konu Sahibi : Chitlembiq
  1. Chitlembiq

Chitlembiq Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar bir sorum var size. Acaba anne sütünün olması yeterli mi, yoksa kalitesi de önemli mi bi türlü çözemedim. Yani atıyorum çok su içerek anne sütünü artırıyorsak bu sütün besin değeri daha değerli şeyler yiyerek artırılan sütten daha mı düşük acaba? Bilmem anladınız mı sormaya çalıştığım şeyi??? :) bilmiyorumkismile

2. 2 Mart 2010
  3. Sezen

Sezen O, Artık Anne:)) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    bazı kadınların yapısı itibari ile sütleri besleyici olmaz bazılarınınki ise aşırı yağlı olur halk tabiri ile sütün yarıyo yada yaramıyo derler bebeğin gidişatına bakarak yaramayan bir kişininkini iyi besin tüketerek yara hale getirmek mümkünmüdür bilmem ama
    ben emziren annenin sadece sıvı tüketerek süt elde etmesine karşıyım

emziren anne günde en az 2 litre sıvı tüketmesi gerekir doktorlar bunu 3 litre olarak hedefler

kırmızı , beyaz et veya balık tüketilmelidir özellikle gaz yapar korkusu ile baklagillerden kaçınılmamalı
    süt yapsın diyede tatlıya aşırı kaçılmamalı

emziren anne mutlaka sağlıklı ve düzenli beslenmelii

4. 2 Mart 2010
  5. tazzie

tazzie Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim bildiğim anne o gün 1 kilo da et,tavuk,balık da yese sütünde her zaman aynı miktarda vitamin olduğu. yani çok su içince süt sulanmaz, besleyiciliği azalmaz. sütün içindekiler hemen hemen her zaman aynı orandadır.

emziren anneler bence herşey yemeliler. Sezen'in de söylediği gibi bebeğine gaz yapar düşüncesiyle baklagil, yoğurt, hatta sütten uzak durmak sadece anneye zarar. bebek yine alacağı kalsiyumu vücudunuzdan alır çünkü.

6. 3 Mart 2010
  7. pamukprensler

pamukprensler Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    beslenme çok önemli ve sütün kalitesini kesinlikle etkiliyor.ha nasılmı süt için gerekli malzeme anne bedeninden toplanır yani annenin depoları kullanılır.eğer siz beslenerek kendi sağlığınıza dikkat etmezseniz siz etkilenirsiniz dolatısıyla sütünüz etkilenir.bol su en önemli şey yinede.....:ecrin_bebek:

8. 4 Mart 2010
  9. Chitlembiq

Chitlembiq Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Teşekkürler arkadaşlar.

10. 4 Mart 2010
  11. setu