anne sütü ile yapabileceğim mama?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve ozlemisdar tarafından 31 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

31 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : ozlemisdar
  1. ozlemisdar

ozlemisdar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar benim oğlum 7,5 aylık ilk 6 ay anne sütü aldı fakat şimdi uyanıkken emmek istemiyor.uyumayınca emziremiyorum bazen 7-8 saati buluyor.ek gıdalarıda reddediyor.artık biberonuda almıyor.sütümü sağıyorum.severek yediği elma püresi var onuda hippin bebe bisküvisi ve kendi sütümle karıştırıp veriyorum ama sağdığım sütün ancak 30 cc sini kullanabiliyorum.bebelac ve ülkerin su ile hazırlanan mamalarını kendi sütümle hazırlıyorum.bilmiyorum doğrumu yapıyorum.besin değeri kayboluyormudur?(kaynatmadan olanlar var ya onlarla) anne sütü ile hazırlanan mama tavsiyelerinizi bekliyorum.bazen sütümü dökmek zorunda bile kalıyorum.çaresizim:KK43:(

2. 31 Mayıs 2010
  3. dagevi

dagevi Duloz25KAçıkkahve Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    selamlar,
    aynı sıkıntıyı ben de yaşadım.. zorla sağdığın sütü dökmek ne zordu di mi?
    sonrasında milupanın anne sütüyle yapılan 2 tür maması olduğunu öğrendim bir arkadaşımdan, biri tahıllı kahvaltı, biri gece maması.. büyük marketlerde var.
    güle güle büyüt bebeğini.

4. 1 Haziran 2010
  5. pamir

pamir Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet milupanınkaşık mamaları var üstünde yazıyo zaten anne sütü veya su ile hazırlanır diye onlarda kullanabilirsin bide eğer püre yapıyosan vs sebze çorbasını kıvamını katı yapıp yediriken sıvılaştırmak içine anne sütü katabilirsin ben öğle yapıyodum.kahvaltıya başladısa kahvaltısını anne sütü içine hazırlayıp yedirebilirsin

6. 1 Haziran 2010
  7. ahsen26

ahsen26 şennur Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    biz milupanınkilerini kullanıyoruz.çünkü benim oğlumda devam sütünü az içiyo.mamayı yapınca ikisindende yemiş oluyor.hipinde var sanırım sütle hazırlanan maması.