Anne sütü nasıl artar?

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve evla tarafından 14 Ocak 2010 başlatılmıştır.

14 Ocak 2010
    Konu Sahibi : evla
  1. evla

evla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Oğlum3 ayını dolduruyor ve benim sütüm artık iyice azalmaya başladı,mama başladık mecburen önceden akşamları veriyorduk sadece şimdi gündüzde vermek zorunda kalıyorum,sağıyorum sık sık emzirmeye çalışıyorum günde 5 litre su 1 litre meyve suyu rezene ada çayı içiyorum ama yok yinede yok :KK43: her mama verdiğimde oğluma haksızlık yapıyorum gibi hissediyorum kendimi.Sizlerin bildiği başka yöntemler varmı?

2. 14 Ocak 2010
  3. TaKinTi

TaKinTi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Maranki ayva ve kayısı kompostosunu öneriyor ben de aklıma geldikçe yaparım. sütlaç da yap ve en önemlisi moralini yüksek tut :) bol sütlü günlerr

4. 14 Ocak 2010
  5. solstice

solstice Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende de canım son 15 gündür özellikle baya bi azalma var hala inatla gündüz vermemeye çalışıyorum ama ne zamana kadar bilmiyorum bende rezene içiyorum adaçayını tavsiye etmiyolar hiç tahin pekmez yiyorum günde 1 öğün sabah ve akşam dut pekmezinden normal suya 1 kaşık katıp şerbet yapıyorum haaa unutmadan bide bana en iyi dereotu geliyo aklıma geldikçe yıkayıp yıkayıp yiyorum aslında üzüm de çok ii geliyo ama mevsimi bitti malesef umarım yararlı olur sanada bol sütlü günler zemuszemus

6. 14 Ocak 2010
  7. solstice

solstice Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Unutmuşum arada gündüz mama vermemeye çalışıyorum süt vermemeye çalışıyorum gibi olmuş yukardaki yazım delikafadulden

8. 14 Ocak 2010
  9. saime77

saime77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım moralli ol, dinlenmeye çalış... banyoya girdiğinde biraz sıcak suyla yap göğüslerini ov... ve tedirgin olma inş. olacak diye inan... inci kolyen varsa (gerçek) onu tak... dut kurusu, soğan dereotu .....ayva elma kompostoları.... kaynar biliyorsan onu yap iç... duşta ovmayı unutma ... süt kanalların gevşesin .... bebeğini emziriken tedirgin emzirme bebeğinde dokunsun sende o sırada dua et.. şifalı sütler olsun diye ... inş. en kısa sürede bol bol şifalı sütlerin olur canım

10. 14 Ocak 2010
  11. evla

evla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

benimde özellkle son 10 gündür azlmya başladı.Şimdide ısırgan çayını denemeye başlicm.Gündüzleri mama vermeyeyim diyorum ama açlıktan ağlıyor zavallı kuzucum :ecrin_bebek: :çok üzgünüm:

12. 14 Ocak 2010
  13. TaKinTi

TaKinTi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bi de saraçoglu demişti ki dereotu byaz üzüm sütü artırır ama ikisiini aynı anda yemeyin bi süre birini mesela 1 hafta b,i süre de digerini.
    buralarda (malatya-elazığ civarı) tereyağı ile dut pekmezini kaynatıp yiyorlarmış ben kaynatmadan karıstırıp yemiştim faydası olabilir.
    ama sütü onlardan deil Allah tan bekle Allahım ben bunları yiyorum bunu artıracak olan sensin de. bi de emzirirken YA REZZAK de bol bol :)
    maydanoz gibi vücuttan su atılımını sağlayan seylerden uzak dur bi de

14. 14 Ocak 2010
  15. selina79

selina79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    emzirme caylardan ic bol bol ( humana var, milupanin ve weleda marka demleme cayları var, dalin var, hipp var. ben suan hem demliyorum hem oralet olanından kullaniyorum. Malt iceceklerinden aldım onlardan iciyorum. Tahın helva yıyorum. bol bol su. benim aklima bunlar geliyor simdilik

16. 14 Ocak 2010
  17. jade_06

jade_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ben milupanın süt arttıcırı çayından ıcıorum.ısırgan rezene çayı ıcıyorum.bol bol meyve suyu bide kuru incir yiyorum.bide geceleri genelde sut daha fazla oluyo o sıralar pompayla sağıp sütümün azaldıgı zamanlara takvıye edıyorum.

18. 14 Ocak 2010
  19. bahair

bahair www.nilkizi.blogspot.com Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım en önemli 1 iyi dinlenme 2 moral 3 emzirmek isteme 4 bol sıvı tüketimi demişti dr.. onun dışında yedikelrin sütünü çok fazla etkilemiyo demişti. ama humana nın still tee emizren annelr i,çin çayının çok faydasını gördüm. tavsiye ederim