Anne sütü ve mama dışında gıda vermeye başladınızmı?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve ckozkan tarafından 8 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

8 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : ckozkan
  1. ckozkan

ckozkan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Biz oğlumuzu farklı bir doktora götürmek zorunda kaldık. Bir doktor meyvasuyu veya yoğurdu 1-2 kaşık verin diyor diğeri kesinlikle vermeyin diyor...Kitaplarda 4.aydan sonra çeşitli gıdalar önerilmişkafamız karıştı fisfisfis Mart anneleri sizler ek gıdaya başladınızmı?

2. 8 Temmuz 2008
  3. keri34

keri34 derinin annesi Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    canım benım oglum 3ay 10gunluk.ben gecen hafta meyva suyu ve yogurda basladım doktora sormadan.cunku oglum sadece mama yıyor.bugun doktora goturduk kontrol ıcın doktor benım verdıgımden habersız artık baslayalım yogurt ve meyva suyuna dedı.sadece mama aldıgı ıcın 4 aydan once basladık bız

4. 9 Temmuz 2008
  5. FERAYKANAL

FERAYKANAL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bende meyve suyuna başladım yoğurtada başlayacağım ama gerçek yoğurt bulmaya çalışıyorum siz maya olarak ne kullandınız hazır yoğurtmu

6. 10 Temmuz 2008
  7. Biricik

Biricik üç böcek bir çiçek Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    kızlar benim oğlum 4 aylık doktorumuz ek gıdaya başlatmadı. kilosu iyi 6. aya kadar anne sütüne devam dedi.o yüzden su dışında hiçbir şey vermiyorum

8. 10 Temmuz 2008
  9. myflowers

myflowers biroyana birbuyana salla Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben coktan basladımmm yogurt meyve puresı meyv suyu evde sıkılmıss mama pırınc unu sutşlyu pırınclı mama ve pekmezlı kahvalrtılık mama bu devamö mamsıylas karstırılıyoooon bu sayduıgım mamalr 4 aylıklar ıcın pekmezlı dedıgım benım oglan cok sevıyoooo hepsının saatı var saat arayla verıyorum

10. 14 Temmuz 2008
  11. goncalove emine

goncalove emine Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım bebeğin tam olarak kaç aylık.benim sütü yeterli gelmiyormuş 1 ayda sadece 100gr aldı.normal devam mamalarını hiç birini yemiyor her türlüsünü aldık.onun için bende ek gıdaya başlamak istiyorum.yardımcı olursan sevinirim.a.s.

12. 15 Temmuz 2008
  13. melser

melser Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    benimde doktorum birsey verme dedi bir sonraki aşıda kilosuna bakalım ona göre bir sey derim dedi bu ay sadece 600 gr almıs geçen ay 750 gr almıstı git gide düsüyo bende seftali ve elma suyu sıkıp veriyorum hero baybinin pirinçli muhallebisini aldım günde bir kez ondan veriyorum ve bu günden itibaren yoğurt yapıp vericem doktoruma soylemicem bakalım bir dahaki aşıda ne dicek tabi anne sütüne devam edi
    yor

14. 16 Temmuz 2008
  15. yaseminsen

yaseminsen rabbım sen evladımı koruu Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    benım oglum hemen heemn herseyı yıyor meyva suyu meyva puresı muhallebı yogurt prıncunu etlı sebzelı corba yemek purelerı kızlar bence 4, aydan baslayın ılerde zorluk cekmek ıstemıyorsanız

16. 16 Temmuz 2008
  17. Schirin

Schirin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    bendemi başlasam acaba meyve püresini yutmakta zorlanmıyomu?

18. 16 Temmuz 2008
  19. EU3

EU3 Guest

canım bende kızıma meyve suyu veriyorum şimdilik doktoru 6 aydan sonra başlarsın verme dedi fakat tecrübeli anneler sonra çok zorlanırsın zamanında başla vermeye dediler iyide etmişim komşunun kızı 5 yaşında ve hala annesi ezdirip öyle yediriyor.