anne sütü yetersiz gelenler ek mama veriyor musunuz

Konusu 'Haziran Anneleri' forumundadır ve aozli tarafından 17 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

17 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : aozli
  1. aozli

aozli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    64
    Ödül Puanları:
    113
    anne sütüyle beraber devam sütü kullanan var mı

--------------------------------------------------------------------------------

bebeğime hergün yatmadan önce bir biberon aptamil veriyorum bir buçuk aydır.bugün anne sütünü reddetti.biberonu bırakayım diyorum ama zaten okullar açılınca göreve başlayacağım.mecburen okuldayken mama yiyecek.sağıp bırakma durumum da yok.sütüm az zaten.o zaman emmeyi tamamen reddederse diye korkuyorum.benim gibi ikisini de veren var mı aranızda

--------------------------------------------------------------------------------

2. 17 Ağustos 2008
  3. EU1

EU1 Guest

önce ikisinide veriyordum ma sonra reddetti memeyi emincede kustu şimdi daha dizime yatırır yatırmaz aglıyor yani sadece mama yiyor bebelac veriyorum günde 5 ögün saglıgı yerinde olsunda gerisi önemli degil açıkcası ne yapalım ama benim sütüm yetersizdi dr verdi mamayı zaman ile alıştı kolaya benim zilli ama olsun allahıma şükürler olsun iyi maaşaallah

4. 17 Ağustos 2008
  5. Elis

Elis Guest

bende ek mama vermistim....simdiki aklim olsa vermezdim ,,cunku biberona alisinca mememi istemedi ,,,aldigindada cok az geliyodu.........her defasinda meme verseydim gelirdi gene bence..................

6. 17 Ağustos 2008
  7. l_eyla

l_eyla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Anne sütüm az oldugundan dolayi kizim anne sütü istemedi
    Kizima Nestlenin Beba mamasini veriyorum ki simdi 4 bucuk aylik oldu ve ben ek mamaya basladim öyleleri süt yerine havuc püresini veriyorum ve cok hosuna gidiyor..aksamlarida uyumadan önce sütten önce beba kek püresini veriyorum doymadiginda süt istiyor ve cokta iiy uyuyor....

8. 18 Ağustos 2008
  9. aozli

aozli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    64
    Ödül Puanları:
    113
    bir arkadaşım çocuğuna bebekken günde 3 kere biberonla mama verdiğini ve çocuğun 1,5 yaşıına kadar emdiğini söyledi.keşke benimki de öyle yapsa..Bir de bebeğimde aşırı karın şişliği var fakat ağlamıyor sızlamıyor.doktoro gidince sorucam acaba neden.sizlerde böyle şikayeti olan var mı?

10. 18 Ağustos 2008
  11. elif445

elif445 anne Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Dr.esama iyi dedi veriyorum daha kizim 3 ayi bile doldurmadan emmeyi birakti 4.ayda ek gidalara başlayacağim mamadan başka...

12. 19 Ağustos 2008
  13. Gkcn

Gkcn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar az önce bi programda süt artırıcı bi yöntemden bahsetti çocuk doktoru.sabah saat 5 de emzirmek sütü büyük ölçüde artırıyormuş.sebebi ise sabah 5 gibi vücudumuzda salgılanan bi hormon.benim oğlum sabah 5-6 gibi uyanıyor ve emiyor.gerçektende sütüm bol. birde gece düzenli uyuması için emzirip uyuttuktan sonra sabah 5e kadar uyandırmamalı,eğer uyanıyorsada emzirmeden tekrar uyutmaya çalışmak gerekirmiş.böylece bebek gece yemek yemek için değil uyumak içindir fikrine alışıyormuş.uykusu da düzene giriyormuş.

14. 19 Ağustos 2008
  15. melikem

melikem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    88
    merhabalar benim bebişimde bir buçuk aylıkken mama almaya başladı aptamil ve sma veriyorum verme nedenim doymamasıve az kilo almasıydı veriyorum ama içim hiç rahat değil

16. 19 Ağustos 2008
  17. melikem

melikem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    88
    kaydirigubbakcemile5
    canımcım peki bebişlerimizi uyandırmazsak kan şekeri düşmez mi

18. 19 Ağustos 2008
  19. EU1

EU1 Guest

tam bir aydır mama veriyorum ve kızım 1200 gr almış emmiyor ama ben artık üzülmüyorum faydası yok çünkü ama benim kızım çok hareketli resmen artistik hareketler yapğıyor maaşaallah onda kilo zaten nasıl tutsun yine iyi almış valla canım kızım