Anne Sütünden yoğurt Yapımı

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve panikatak tarafından 26 Ocak 2009 başlatılmıştır.

26 Ocak 2009
    Konu Sahibi : panikatak
  1. panikatak

panikatak Guest

Merhaba güzel anneler ve bebişleri.ben artık yavaş yavaaaşşş yoğurda geçmek ve bebeğime ufak ufak tattırmak istiyorum...bunun içinde yoğurt yapımını denemek istiyorum.ama anne sütüyle olanını.içinizde yapan yada bilen varmı.aynı normal sütle yapılan gibi mi yapılıyor.tadı nasıl oluyor.bebişleriniz yedimi??? çok soru sordum galiba... ilk başta anne sütüyle bi denemek istedim.eğer severse devam ederim....:1rolleyes:

eska97 bunu beğendi.
  2. 26 Ocak 2009
  3. EU3

EU3 Guest

tuğba yapmıştı canım o yoğurt konusunda uzman biliosun bende düşündüm denemeyi ama hala kararsızım ...

4. 26 Ocak 2009
  5. panikatak

panikatak Guest

Süt sağma makinaları ve bu makinalarla sağılan ve saklanan sütleri onaylıyor musunuz?

Bu makinaları öneriyoruz. Uygun koşullarda toplanıp, üzeri tarihlenip hemen buzluğa konursa, çoğu özelliğini koruyor. Hatta anne sütünden geçen bazı mikroplarında, o soğuklukta aktifliğini kaybettiği söyleniyor. Böyle olumlu bir yanıda var. Ama göğüsten alındığı andaki kadar besleyici olmuyor. Ayrıca anne sütünün tadı ve kıvamı zamanla değişiyor. Sağıp sakladığınız sütü 1 ay sonra verirseniz, tadı bebeğe farklı geleceği için almayabiliyor. O zaman o sütü, daha sonraki aylarda kaşık mamalarına katıyoruz. Ziyan olmasına izin vermiyoruz. Anne sütünden yoğurt hatta kurabiye yapan hastalarım var.

Dr. ŞULE YAZGAN_Çocuk Doktoru

sütüm biraz fazla :nazar: kızlar ben bi deneyeceğim.eğer bu akşam eve gidince yaparsam,sanırım dolaptada bekletmemiz gerekiyor.yarında annem versin öğlenleyin.bakalım.deneyimlerimi size yazacağım.inek sütü yasak diyor doktorlar.devam mamasının içindede bir sürü katkı maddesi var.ben en iiisi bi sütümden deneyim bakalım... Ya tutarsa hesabıııı... denemekte fayda var.
    burdan size olup olmadığını yazacağım...

6. 26 Ocak 2009
  7. sherry456

sherry456 Guest

dondurucuda benimde var bi biberon sütüm ne zaman versem diye düşünüp duruyorum ziyan olmasın yaa nimet sonuçta.yoğurt olursa haber canım hemen bende deniyeyim.

8. 26 Ocak 2009
  9. panikatak

panikatak Guest

tamam canım ben bi deneyeyim.eğer tutarsa sanada tavsiye ederim.sonuçta anne sütüyle bisküviyi ezip veriyorlar.yine aynı şekilde anne sütüyle rendelenmiş meyveyi karıştırıp veriyorlar.sonuçta anne sütünde katkı yok.bu yüzden anne sütünü nasıl alırsa alsın yararlı olacağını düşünüyorum.

10. 26 Ocak 2009
  11. ertuxgx

ertuxgx ERTUĞ'UN anneçiiii TUĞBAA Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım o sıralar benim sütüm acaip yağlanmıştı ama 1 buçuk ay oldu biteli sütüm bende yoğurt yparım diye stoklamıştım fakat sütüm aniden kesilince stokda bişe lakmadı bi 150ml var onu denicem bende ama bu stokladığım pek yağlı degildi.ısıtıyosun anne sütünü ama sıcak suya oturtup canım yine parmagını ısıracaksonra içerisine maya koyuyorsun agzını kapatıp sarıyosun 5 saat sonra aç biraz dolaba koy sonra yedir sulu oluyo ama söyliyeyim normal yogurt gibiolmuyo tadına bakmıştım güzeldi o stoktaki sütten bende yapayım bi ara ben bebebisküviyle verdim myve püresiyle verdim yarı süt yarı amma yapıp verdim canım hepsiyle verdim

12. 26 Ocak 2009
  13. nil1299

nil1299 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    tugbacım bende gecenlerde yaptım petegın ustune koydum ısınsın amaclı dedıgın gıbı yaaptım amaa cok sulu olduu daha dogrusu yogurt gıbı olmadı hmm dolaba gırınce ve dolapdayken kalıp oldu ama dısarı sıkınca sırf sut oldu sankii yogurttan eser yokk :))) bıde sız deneyın bakalım nasıl olcakk

14. 27 Ocak 2009
  15. neler duyucam daha
    anne sütüyle mi yogurt yapılıyormuş
    herhalde öylesi çok daha saglıklı olur

16. 27 Ocak 2009
  17. panikatak

panikatak Guest

ben denedim ama süt çok ılıktı yanı ısıtmadım.sanırım o yüzden biraz suyu oldu.ilk denemem başarısızdı.hem ilk kez yoğurt yaptım hemde anne sütünden...o yüzden riske girdim.önce normal sütten yapıcam.yoğurt yapmaya alışınca anne sütünden yapıcam bu sefer....denemelerim devam edecek.tatlı bi yoğurt tadı vardı.kokusuda yoğurt kokusuydu...yinede devam edeceğim.çalışmalarım sürecek arkadaşlarrr

18. 2 Mart 2009
  19. sayra

sayra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar bende yakında yoğurt vermeye başlayacağım ama anne sütünden mayalanmış olsun istiyorum ancak maya olarak ne kullanacağız ev yoğurdumu yoksa mamalardan da yoğurt oluyormuş ben mama kullanmadığım için bilmiyorum mamayla yapılan yoğurdun mayası nasıl oluyor bilmiyorum.Kafam karıştı açıkçası bir fikri olan var mı?