Anne Sütünü Artırıcı Kürler ve Bitkiler

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve clksEmel tarafından 11 Ekim 2009 başlatılmıştır.

11 Ekim 2009
    Konu Sahibi : clksEmel
  1. clksEmel

clksEmel Ata'm ... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    •Ada çayı
    •Amber kabuğu

•Anason (20 gram susam, 10 gr anason ve 500 gr bal karıştırılır ve macun haline getirilir. Bundan günde 3 çorba kaşığı yenir)
    •Antep fıstığı
    •Civanperçemi
    •Çemen
    •Çörek otunun bal ile karıştırılması
    •Dereotu
    •Deve dikeni salatası
    •Enginar
    •Erik kaynatılarak balla karıştırılması
    •Fesleğen (Fesleğen çiçeği, tohumu ve yaprakları kullanılır. Bunların çayı demlenir. Bundan 1- 2 bardak içilir)
    •Geven
    •Havuç
    •Hayıt
    •Salatalık
    •Hurma
    •Kimyon
    •Kişniş
    •Kuşkonmaz
    •Lahana
    •Marul (tohumundan günde 4- 5 gr yenirse etki gösterir)
    •Maydanoz
    •Melek otu
    •Nane
    •Rezene
    •Salep
    •Taze üzüm
    •Yer elması
    •Zencefil

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'ndan anne sütünü artırıcı kürler:

•Her gün iki porsiyon taze beyaz üzüm yemek anne sütünü artırıcı etki yapmaktadır.
    •Sabah ve akşam yemeklerinden önce dereotu tüketmek sütünüzün artmasını sağlar.
    •Anne sütünü artırmak için haşlanmış kuru incir suyu da içilebilir. Sekiz- dokuz adet kuru inciri yarım litre su ile haşlayın. Elde edilen incir suyunu ikiye bölerek sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez için.

Bu kürleri aynı anda uygulamayın. Kürlerin uygulama süreleri bir haftadır. Bir haftanın sonunda uygulamayı bırakın. Bir hafta süre ile uyguladığınız herhangi bir kürden sonra tekrar kür uygulama ihtiyacı duyarsanız bu kez başka bir kürü uygulamanızda bir sakınca yoktur. Örnek olarak, bir hafta taze beyaz üzüm kürü uygulayıp bıraktıktan sonra ileri bir dönemde yine bir hafta olmak üzere dereotu ya da kuru incir kürünü uygulayabilirsiniz.

Anne sütünü artıran yiyecekler:

•Tahin helvası: Anne sütünü artırır. Tahin helvasının balgam söktürücü, saç dökülmesini engelleyici etkisi olduğu, sedef, egzama gibi hastalıklara da iyi geldiği bilinmektedir. Balığın ardından yenildiğinde, mideyi rahatlatıcı etkisi vardır.
    •İncir: Anne sütünü artırır. Ayrıca kış aylarında vücudun direncini arttırır, pek çok sağlık sorununa karşı güç ve dayanıklılık kazandırır.
    •Beyaz Dut veya dut kurusu: Anne sütünü artıran yiyeceklerdendir. Vücuda kuvvet verir, kansızlığa iyi gelir. Ağız, bademcik ve boğaz iltihabı, diş eti hastalıkları ve öksürüğe karşı faydalıdır. Ateş düşürür. Karaciğeri kuvvetlendirir. Mide ve bağırsakların düzenli çalışmasına yardım eder. Özellikle yemekle birlikte yenildiğinde hazmı kolaylaştırır.
    •Beyaz üzüm: Yeni bebek sahibi olmuş anneler için süt artırıcı özelliği vardır. Tam bir kalp damar dostudur.Kalp damar ameliyatı geçirmiş olanlara çok iyi gelir.Ritim bozukluğuna iyi gelir ve ritim bozukluğu şikayeti ortadan kalkar.
    •Dereotu: Anne sütünü artıran mucize gıdalardandır.

2. 11 Ekim 2009
  3. mujdes

mujdes osmanınmüjdesi :)(: Pro Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    slm kizlarr kizim 13 aylik ve 31 haftalik hamileyim kizimi hala emziriyorum vede gordumki anne sutunu arttiran teksey su .. Doktorumunda dedgi gibi%80 i moral.... Keyfinizi iyi tutun bol su icin istekli olun.... Emzirirsinz bebiklerinizi bol bol

karapisso bunu beğendi.
  4. 11 Ekim 2009
  5. emsalll35

emsalll35 Allah ım sen yavrumu koru Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    emelcim netteki bazı bilğilerin kaynakları bilinmiyor ve güvenilirlikleri yok
    ada çayı sütü kesiyormuş canım diğerleri için bi bilgim yok ama o kesinlikle kesiyor
    bende okudum bir yerde ada çayı anne sütünü arttırıyor diye zaten çok fazla olmayan sütüm tamamen gitti desem yeridir bir daha içmedim araşitırdım adaçayının anne sütünü kestigini okudum

6. 11 Ekim 2009
  7. milk

milk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Selamlar... Benim sütümü arttıran tek şey ayva kompostosu oldu. Hiç sütüm yoktu şimdi bebeğim doya doya emiyor:ecrin_bebek: Tavsiye ederim. gerçi birine iyi gelen diğerine gelmeyebiliyor ama denemekte fayda varhihoyyyt

8. 11 Ekim 2009
  9. akidem

akidem KUZEYİM... Pro Üye

Beğenildi:
    2.987
    Ödül Puanları:
    238
    Öncelikle dinlenin ve bebeğiniz uyuduğunda muahkkak dinlenin uyku acayip süt yapıyor.

10. 11 Ekim 2009
  11. clksEmel

clksEmel Ata'm ... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    dogrudur canım ama saracoglunun kurleri ise yarayabılır bence . . . . .bu hafta baslamak istiyorum ben incir kurune......ayrıca pozitif olmak, ço su içmek ve iyice dinlenmenin sutu artırdıgına inanıyorum.....benim sutum ancak aksam 8 e kadar yetiyor sıktırıyorum goguslerim bos.....bir kez olmak uzere 9 gibi mama veriyorum ne yazık kı

12. 11 Ekim 2009
  13. emsalll35

emsalll35 Allah ım sen yavrumu koru Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    haklısın ama inan ada çayını denme
    incir havuç kürüne başla bencede ben bu gün başladım
    harika bir tadı ve kokusu var bayıldım ben :))))))
    ahh be canım ben günde kaç kez mama veriyorum her 3 saatte bir
    ama bende inanıyorum çogalacak artık 3 satte bir sağıyorum aynı zamanda
    Rabbim inşallahh hepimize bol bol süt versin bebeişlerimizi besleyebilelim

14. 12 Ekim 2009
  15. clksEmel

clksEmel Ata'm ... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bu hafta uzume basladım esim almıs bozulmasın dedim bakalım faydalı olacak mı o bitsin incire baslıcam canım . . . .

16. 12 Ekim 2009
  17. muscan24

muscan24 canan+mustafa= kıvanç :-) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    slm kızlar..öncelikle bu kürlerle falan uğraşacağınıza tecrübeli 2oo8 eylül annesi olaraktan sizlere boza öneriyorum.BOZA,BOZA.benim sütler foşur foşur du maşşllh.bebek uyurken siz de uyuyun.sık sık su için.bol bol tadlı şeyler tüketin.ama şu boza en mükemmeli.bakın kışa yaklaşıyoruz.yakın da marketlerde yerini alır boza.kaseye koyun.içine leblebi atın.bir de üztüne bol tarçın.ben öle 5 ay kadar falan hergün bir kase tükettim.veya arzuya göre 2 kase tüketin.farkını göreceksiz.benim oğlan 2900 dogdu.her ay sade anne sütüyle 1 kilo alıyordu.ama düzenli tüketin.hala da emziriyorum.tabii şimdi beyimiz keyif amaçlı emiyor.öptüm sizleri ve beişlerinizi..hayde bol sütlü günler sizlere..

18. 13 Ekim 2009
  19. clksEmel

clksEmel Ata'm ... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bilgiler icin tesekkurler . . .bozayı duymustum biliyorum esim ankara ya giden arkadasına sordurdu ama bulamamıs bizim burdada yok henuz arastırdık ama kısın gelir dedi marketler ve pastaneler . . .

Son düzenleme: 13 Ekim 2009