Anne sütünü arttırmak için neler yapılabilir?

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve aysee tarafından 26 Eylül 2007 başlatılmıştır.

26 Eylül 2007
    Konu Sahibi : aysee
  1. aysee

aysee Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    mrb benin 1.5 aylık bi kızım var kızım doğduktan 2 gün sonra emmeyi bıraktı bende mama vermeye başladım fakar ara ara emmeye devam etti sütüm azda olsa gelmeye devam etti kızım şuanda beni daha çok emmek istiyo fakat sütüm ona yetmiyo böyle olunca da sinirlenip emmek istemiyo ne yaptıysa sütümü artıramadım ne yapmalıyım bu konuda bilgisi olanlar yardı ederse sevinirim

2. 26 Eylül 2007
  3. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    En büyük hatayı mama vererek yapmışsınız. Bütün annelerin sütü kuzucuklarına yeter. Yetmez, sütüm az diye düşünmeyin lütfen. Mama vermeyin ve sürekli emzirin. Sütünüz artacaktır. Devamlı sıvı şeyler alın. Soğan, bulgur ve kara üzüm hoşafı süt artırmak için ideal diye biliyorum. Sütüm az ve yetmiyor psikolojisinden uzak durun, unutmayınki bu süt yapımını çok etkiler. Ağır işler yapmayın, dinlenin, kafanız rahat olsun.

Ve sütünüzün muhakkak yeteceğine inanın. Sevgiler.

nil2016 bunu beğendi.
  4. 26 Eylül 2007
  5. cnvr

cnvr Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    kuzuma katılıyorum. bende kurufasulye de sütü artırdı. havuç ve balık da artırıyormuş. mutlaka dinlen ihmal etme.

6. 26 Eylül 2007
  7. EflatunSu

EflatunSu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızımı iki yaşına kadar emzirdim.ilk günler banada yetmiyor diye telaş gelmişti.ama tamamen içgüdüsel.emzirdikçe süt geliyor.benim doktorumun süt arttırmak için tek tavsiyesi "bol bol su iç" olmuştu.böylece süt olacak diye gerekli gereksiz herşeyi yemekten kurtulmuştum.kilo endişeside azalıyor ayrıca.birde psikolojini bozma.en büyük endişe"anneminde sütü yokmuş.teyzeminde sütü yokmuş.ya benimde olmazsa.ya irsiyse" düşünceleri.kafanız rahat olmalı.ayrıca ilk zamanlar bebek ağlasada ağlamasada sık sık meme vermek lazım.bebek emdikçe beyne süt üretmesi için mesaj gidiyormuş.a.s.

8. 26 Eylül 2007
  9. bluemoon

bluemoon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    88
    ben henüz anne değilim ama annemden duyduğum birşey var oda tarhana çorbasının sütü arttırdığı aklınızda bulunsun

10. 27 Eylül 2007
  11. prism

prism karamel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    güzelim bugün televizyonda bu konuda dinlediklerimi aktarıyorum süt vermek için ısrarlı ol. ama senin psikolojin önemli. stres yapmamalısın. herşey beyinle alakalı ben sütümü bebeğime vereceğim dersen bu konuda sabırlı olursan sütün mutlaka artacaktır. çevrendeki insannlar ailen sana bu konuda yardımcı olabilir. yediğin hiçbir şeyin sütünü arttırmaya katkısı yoktur. bunları dinledim. süt vermeye odaklan son olarak stres yapma ....

12. 20 Mart 2008
  13. sebebim_ask

sebebim_ask Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    108
    Arkadaşlar anne sütünü çoğaltmak için ısırgan otu çayı çok iyi geliyo.. Akıyoo resmen çayı içmeye başladıktan sonra acayip çoğaldı sütüm.. şiddetle tavsiye ederimm

14. 24 Mart 2008
  15. sonsuz nur

sonsuz nur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    nasıl tadı güzelmi? ay ben ona dokunamam bile nasıl içicem?

16. 24 Mart 2008
  17. eCeM_NuR

eCeM_NuR Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kötü kokuyor :) ama işe yarıyor :KK66:

18. 24 Mart 2008
  19. sebebim_ask