anne sütünü termos biberonlarda saklamak yardımmm...

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve doruk_akkaya tarafından 26 Nisan 2009 başlatılmıştır.

26 Nisan 2009
    Konu Sahibi : doruk_akkaya
  1. doruk_akkaya

doruk_akkaya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    anne sütünü saklamak için termos biberonar uygunmu?.bildiğimiz gibi anne sütü oda sıcaklığında sadece yarım saat özelliğini koruyabiliyor daha sonra bozuluyor...sütütmü bazen sağıp yanıma almam gerekiyor ama kısa sürede bozulduğu için alamıyorum..
    piyasadaki termos biberonlar genelde mamayı sıcak tutmak için kullanılıyor.acaba anne sütünü bir sürede olsa saklamak içinde kullanılabilirmi.???bu şekilde kullanan anneler varsa bilgi versinler lütfen..birde chicco'nun termos biberonuna baktım en iyisi o ama 70 lira..yakın özelliklere sahip ama daha ucuz termos biberon kullanan anneler varmı???

2. 28 Şubat 2010
  3. 28.Ekim.2007

28.Ekim.2007 Iyiki doğdun bebeğimmm... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Evet aynı sorundan ben de muzdaribim.İşe başlayacağım ve sütü sağmak durumundayım. Yaklaşık 7,5 saat kadar sütü muhafaza etmem gerekiyor.Ama bu termoslar ne kadar sağlıklı ne kadar sütü bozulmadan saklayabilir emi olamıyorum. Ayrıca diyelim sütü bir defa sağdım biberona koydum sonraki sağdığım sütü de aynı biborana koyabilecek miyim, yoksa başka bi biberon daha mı almam gerekir.Lütfen aynı durumdaki arkadaşlar yardımcı olun.

4. 28 Şubat 2010
  5. pamukprensler

pamukprensler Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    soğuk tutan termoslar var onlara koyulması gerek.oda ısısında fazla tutmadan hemen soğutabiliyorsanız arka arkaya aynı biberona konulabilir eve gidince de hemen buzdolabına koyarsınız sorun olmaz..

6. 1 Mart 2010
  7. cingene00

cingene00 31 ağustos... Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    anne sütü oda sıcaklığında 6-8 saat arası kendini korur yarım saat değil.. her kullanımda farklı biberon kullanın aynısı uygun olmaz bence..

8. 1 Mart 2010
  9. meryemmeryem

meryemmeryem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108
    bende 1 ay sonra işe başlıcam,işyerimde buzdolabı var oraya koyarım diye düşünüyorum
    ben aventin süt saklama kaplarından aldım 10 tane hemde çok iyi kullanışlı,aventin biberonuda vardı biberon ağzını bu kaplara da takıp biberon olarakta kullanabiliyorsun..
    benim aklım atakılan şey,mesela şimdi bebeğimle dışarı çıkmak istesem sütü sağıp biberonda çantamda kaç saat tutabilirm ? bazı yerlerde 10 saate kadar bozulmayacağını okudum ?
    yoksa çantada taşıyabileceğim termos felan mı alsam ?