Anne ve babalar evlatlarının perişan olduklarını bile bile yavrularını kullanırlarmı

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve meduze tarafından 23 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

23 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : meduze
  1. meduze

meduze Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar uzun zamandır düşünüyorum ve çoğu arkadaşlarımın eşlerinin ailesi ile maddi problemler yüzünden sıkıntı çektiklerini duydum.Arkadaşlarımın eşlerinin gayet güzel işleri var benim eşimlede meslektaşlar ve biz bayanlarda bir kısmımız çalışan bir kısmımızda ev hanımı.Sadece bugünden bir örnek sizlere arkadaşımla buluştuk ve dertleşti eşinin ailesinin sürekli kendilerini sömürdüklerinden falan yani 50 bin e yakın borç takmışlar istemişlerde istemişler kredi çekmişler, ve bunalıma girmiş ben biliyordum bu hallarini ama kendi söyleyene kadar ben hiç söylemedim ve daha bunun gibi arkadaşlarımın eşlerinin ailelerine sürekli maddi yardımları var.ınanırmısınız eşlerine doğru düzgün kıyafet bile almıyorlar bir toplantı yapsak zavallılar kıyafetimiz yok diye gelemeyen bile var Dedim ya maaşlar bayağı dolgun kendi eşleri ve çocuklarını görseniz perişanlar.Peki nedir bu?Sömürülmekmi?Aslında gerçekten bazen evlatlarını bankamatik gören anne babalar da var yazık.CADIARZU

Son düzenleme: 23 Mayıs 2009
  2. 23 Mayıs 2009
  3. asiye1985

asiye1985 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    benim en yakın arkadaşımın eşinin aileside öyle adamın 7 çocuğu var hepsi artık onlardan kaçar durumda evleri kendilerine ait karı koca emekliler ama yinede hiç ağlanmaları bitmiyor oraya gitçez para bunu yapçaz para düşün evleri var fazladan onu bile kiraya verip parasını alıyor kendi oğlunu oturtmuyor.arkadaşımda kirada onların yüzünden.ve utanmadan üstüne para istiyorlar.gelde şimdi sev onları bakalım. evlendiklerinin ertesi günü şimdi sizde para var ben oğlumu evlendirirken şu kadar masraf yaptım bana geri ödeyin diye sabah sabah kapılarına dayandılar.bu kadar adi insanlar.

4. 23 Mayıs 2009
  5. newlife

newlife Guest

Kullanırlar güzelim ...eşimin annesi,ilk eşi ve benim annem en güzel örnek bu dediğine...Ruhsuz,bencil,insanlıktan nasibini almamış kişiler bunlar..Her anne baba,olması gerektiği gibi hissetmiyor ne yazıkki..

6. 23 Mayıs 2009
  7. ARKADAXSXXSXXSX

ARKADAXSXXSXXSX kocasının bebeği Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    öyle güzel kullanıyorlar ki vicdanları cız bile etmiyor benim k.validemde öyle 5 yerden kire alır k.pederim emekli olmasına rağmen ağlaşır yok yok diye evlendiğimiz ilk zamnlar fazlasıyla sömürdüler bizi eşim onlara para veriridi ben o zaman 600 ytl para alıyordum benim param eve yola gidiyordu inanırmısınz üstüme bile alamadığım zamanlar oldu ki hala devam ediyorlar ama eşim anladı hiç oralı olmuyor bizde ev kredidi ödüyoruz bizdede yok ancak geçiniyoruz diyo sonra susuyor bir ihtimal diye tekrar başlıyopr anlatmaya hiç yürekleri sızlamaz hiççç sızlasın diye hiç beklemem

8. 23 Mayıs 2009
  9. bekolim

bekolim Gecmis tozdur üfle gitsin... Pro Üye

Beğenildi:
    42
    Ödül Puanları:
    148
    Bide bu oldugu halde sukretmesini bilmeyip dort gozle aglayanlar vardir ki dilerim yok diye diye
    yok olurlar...:1closedeyes:

10. 23 Mayıs 2009
  11. ikrar

ikrar Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    valaha eşimin ailesının yardım etmesı lazım bıze
    10 tane evlerı var yazlık araba hersey var

bizde kırada oturuyoz :roflol::roflol:

12. 23 Mayıs 2009
  13. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Evet malesef böyle aileler var....evladini bankamatik gibi gören...karisi yiyecegine biz yiyelim diye düsünen...bu yasa getirdik baktik büyütük simdi sira bizde gibi zihniyetler...:kahve:

Vallaha ne denirki arkadasim....tabikide bir evladin annesine babasina ihtiyaclari oldugu zaman maddi manevi yardimci olmasi en büyük görevlerinden biridir...sen tok onlar ac buna dayancak bir evlad evlad degildir zaten.....:nazar:

Fakat bunu sömüren o kadar cok anne baba varki...hayretler icinde kaliyorum...Hicmi düsünmezler cocugum zor duruma girecek...borcla harcla ugrasacak...evinde tadi tuzu kacacak...:1no2:

Iste anne baba olmak sifatla olmuyor malesef....anne baba olmak cok farkli birsey....
    Anne vardir oglunun karisina aldigi bir entariyi cekemeyen, anne vardir evinde sogan ekmek yiyip ogluna bal börek yiyorum oglum iyiyim diyen...:nazar:

Insanoglu tuhaf bir yaratik

14. 23 Mayıs 2009
  15. yarennkara

yarennkara Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    malsef var tabi öyle aileler..
    biz baktık büyüttük diyip belli yaşada gelince fatura çıkarıyolar resmen ve tahsilat işlerine başlıyolar..
    ama anne baba olmak çıkarsızca yapılacak bişi..

16. 23 Mayıs 2009
  17. Libyana

Libyana Allah var, Allah yâr... Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    Evlatların anne ve babaya maddi ve dünyevi hususlarda mutlak itaat etmesi gerekir evet bu doğru ..
    Hürmet etmek ve saygı duymak ,yürekten gelmesi gerek asli vazifemizdir..
    Fakat şu var ki,kendi ailesini kurmuş ,onu geçindirmeye ve ayakta tutmaya çalışan bir insanın aynı zamanda kendi anne ve babasına kardeşlerine yetişmeye çalışması ve hatta eşini çocuklarını arka plana atıp,ihtiyaclarından kısarak ,kendi ailesine ağırlık vermesi ne derece akla uygun geliyor,tartışılır..
    aÇıkcası çok üzücü yıptarıcı bir durum hem aile saadeti açısından hem psikolojik açıdan..

Eşler,çocuklar Allah cc dan emanettir,bir babaya..Onlara en iyi şekilde ,gücünün yettiğince ve helal kazançla,bakmak,elzem ihtiyacları karşılamak gönüllerini hoş tutmak iyi vakit geçirmem durumundadır..
    Çünkü bu resmen hak,sual olunacakları bir hak hem de..
    Anne ve babaya saygıda kusur olmamalı,mutlaka zaman zaman ihtiyacları karşılanmalı tabi ki,sonuçta onlardır bizleri bu yaşa getiren bebeklikten bu yana bakan büyüten.Sırtımızda taşısak haklarını ödeyemeyiz..
    Lakin bazı aileler var ki,hem burada okuduklarım hem bizzat şahit olduklarım,gerçekten esef verici..

Kendi durumları çok çok iyi olduğu halde,hatta lüks sayılır yaşadıkları halde hala çocuklarından sürekli birşeyler bekleyen aileler mevcut..
    Kaldı ki o evlat evlenmiş aile kurmuşsa,hiçbirşey eskisi gibi olamaz ki..Hangi birine yetişsin Allah aşkına adamlar..
    ıki aileye de yeticem diye bu sefer kendileri heder olacak yıpranacaklar..
    Burada büyüklerin anlayışı şart bence..
    Rabbim cc hayırlı insanlarla karşılaştırsın,enelik ve dünya duygusunu,sömürüyü,hırsı bizden uzaklaştırsın..

Son düzenleme: 23 Mayıs 2009
  18. 23 Mayıs 2009
  19. mutnojmet

mutnojmet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    oy oy yarama dokundun arkadaşım benim eşimi de evlenmeden çok sömürmüşler 18 yaşından itibaren çalışıp onlara bakmış iki kadeşini okutmuş evlendrimiş abisine ev araba eşya almış 5 yıl abisi gezmiş tozmuş eşim abisinin evine bakmış ama abisi boşandı sonra ikinci evliliğinden önce kim bana evlenirken ne yaptı hepsini ben yaptım dedi kız kardeşi kimse bana sahip çıkmadı dedi
    annesi zaten çıban başı biz düğünü takılan altınlarla yaptık bir ay sonra kayınvalide eşyalarını değiştirdi kayınbiraderim ikinci kez evlenmeye kalktı daha benim eşya eksiğim var evleneli 4 ay olmuş borçtan boğulurken abisinin nişanı için para istedi kızı o zaman daha boşanmamıştı kocası 5000 lira maaş alıyor kızı da öğretmen 300 tl aylık kredi borcu varmış kızının onu eşime ödetmeye kalktı
    eşim kzandıklarını sürekli anne babasına verince baası alt katlarından bir ev almış eşime o evi depo olarak kullanıyorlar otursalar vallahi sesim çıkmaz eşya duruyor evde boş duruyor yıllardır biz iki yıldır kira ödeyemiyoruzzorlanıyoruz mümkünse boşaltın da kiraya verip bizimkini ödeyelim dedik oralı olmadılar en son boşanma aşamasına geldik eşimle halen oralı değilller
    bıktım valla ama sonunda anladım onlara en kötü ceza bizim eşimle iyi olmamız
    istiyorlar ki boşanalım da rahat rahat sömürsünler gene allaha havale ediyorum ne diyim