Anne ve babasnn, dier evliliklerinden baka kardei olanlar.

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve pinkystar tarafından 17 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    17 Ekim 2009
    Konu Sahibi : pinkystar
  1. pinkystar

pinkystar Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    ben anne ve babamın ikinci evliliklerinden doğan çocuklarıyım ve tek çocuğum...annemin ilk evliliğinden bir oğlu , babamın ilk evliliğinden üç kızı bir oğlu var...
    babamın çocuklarını hiç görmedim desem yeri...
    en küçüklüğümden beri annemin oğlunu tanıdım ve çocukluğumda kendimi hep 2 kardeş olarak bildim...(bildim derken diğerlerinin varlıklarını biliyordum elbet ancak bir paylaşımımız olmadığı için kabul etmiyordum o yüzden öyle söyledim)
    sonra sonra aklım erdikçe benim anne ve babamın tek çocuğu olduğumu idrak ettim..hayatın bazı şartlarıda , yaşanılan olumsuzluklarda öyle olduğunu gösterdi maalesef...
    nihayetinde teoride 5(baba tarafı sayılırsa) , pratikte 2(karınkardeşliği baz alınırsa), totalde 7 kardeşim...bana sorarsanız sonuç itibariyle bu dünyada tekim...
    neyse velhasıl kelam...benim merak ettiğim ikinci evlilik yaşayan anne babaların çocukları sizlerde durumlar nasıl?hayat ne şekilde ilerledi?yaşamayan bilmez mutlaka.gelin bu alanda bu deneyimlerimizi paylaşalım...

2. 18 Ekim 2009
  3. nadya83

nadya83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benım bir kız arkadasım vardı
    kendı kardesı vardı
    annesının evlendıgı adamın da bır oglu vardı, sevgılı bile olmuslardı :) yenı cici babasını sevmıyordu ama oglunu sevıyordu bır garıp,

ben senın durumunu bılmıyorum ama bır akrabam sana bıraz yakın
    kızın babası baskasıyla evlenıyor ve yenı karısından bır oglu oluyor
    bu sekılde olunca kız onla kardes ama annelerı farklı
    kız ne hıssedıyor bılemıyorum ama cok kardesı gıbı benımsemedıgını sanıyorum cunku o dıger yenı kadının cocugu.

zaten hayatta tek oldugumuzu düşün
    kendı anne ve kendı babandan bır kardesın yok sanırım yanı aynı anne babadan
    ozaman aslında tamamen teksın.

4. 18 Ekim 2009
  5. titanik

titanik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben doguda yaşıyorum.ve 5 kız kardeş olarak 18 yıl yaşadık.babam evlenmek zorunda idi,çünkü bize erkek kardeş lazımdı.ve şu an babamın başka kadından da 5 çocugu oldu(3 erkek)biz hepimiz birbirimizi kardeş olarak görürüz.babamın ve annamin çabaları sayesinde..uzunn hikayee..

6. 18 Ekim 2009
  7. titanik

titanik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben doguda yaşıyorum.ve 5 kız kardeş olarak 18 yıl yaşadık.babam evlenmek zorunda idi,çünkü bize erkek kardeş lazımdı.ve şu an babamın başka kadından da 5 çocugu oldu(3 erkek)biz hepimiz birbirimizi kardeş olarak görürüz.babamın ve annamin çabaları sayesinde..uzunn hikayee..

8. 18 Ekim 2009
  9. masumum

masumum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Benimde babamın önceki eşinden 2 tane ağbim vardı birisi vefat etti, bir tane ağbim var hayatta ve ben anne ve babamdan tekim bundan 1 kaç ay öncesina kadar güzel giden yada gittiğini sandığım bir ağbi kardeş ilişkisi vardı ama tamamen benim dışımda gelişen ama eşimle ilgili bir olay yüzünden benden vazgeçti, şimdi düşünüyorumda tamamen anne baba bir kardeş olsaydık acaba bu kadar çabuk beni silebilirmiydi, oda biliyorki kendisinden başka ailem diyebileceğim kimsem yok hayatta, ama o vazgeçmeyi tercih etti, keşke bir tane anne baba öz kardeşim olsaydı yada ağbim veya ablam çok isterdim bunu,

10. 18 Ekim 2009
  11. pinkystar

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    zaten hayatta tek oldugumuzu düşün
    kendı anne ve kendı babandan bır kardesın yok sanırım yanı aynı anne babadan
    ozaman aslında tamamen teksın.

evet bende öyle düşünüyorum aynı anneden babadan olmadığım müddetçe diğerlerini kardeşim gibi hissetmedim, hissetmiyorum...bende mi bir gariplik var acaba?onu merak etmekteyim açıkçası..başka ailelerde bu iş nasıl yürüdü?
    benimde bir arkadaşım var annesinin ikinci evliliğinden olan kardeşini canı gibi seviyor hiç bir ayırt etme yok diğer kardeşinden...ben yapamadım, yapamıyorum açıkçası....

3kurusa5kofte bunu beğendi.
  12. 18 Ekim 2009
  13. pinkystar

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    keşke....bak sende bendensin işte..aklında soru işaretleri...o yüzden diyorum asla tek çocuk yapmasın kimse....
    ben doğduğumda babamın çocukları 'şeytan görsün yüzünü' gibi çirkin bir tabir kullanmışlar...bunu oradan buradan şuradan bir şekilde duyuyorsun...şimdi büyüdükçe biraz onların içindeki kıskançlık duygusuyla yaptıklarını düşünerek anlamaya çalışıyorum.ama büyüdüm nihayetinde....şimdi yüzümü değil onlara şeytana bile göstermiyorum...ben evdeyken asla benim yaşadığım eve gelemezler...bunu çok iyi biliyorlar...
    normal iki kardeşte elbet tartışıyorlar..aralarında sürtüşüyorlar...ama silmek bu kadar kolay olmazdı eminim...hani söz geçer 'kanım canım' derler...bizde 'babamın çocuğu' 'annemin oğlu'na dönüyor olay sanırsam...zor işler bunlar

3kurusa5kofte bunu beğendi.
  14. 18 Ekim 2009
  15. pinkystar

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    işte ben tam da şurada durup takılıyorum yanlış anlama bizde de aynı durum var o yüzden söylüyorum 'başka kadından olan çocuk' tan nasıl kardeş olur...onada anne deseniz amenna...ama o adı üstünde başka kadın....aslında sizinde belirttiğiniz gibi yaşadığınız coğrafyanın farklılıkları da sizin durumunuz daha farklı kılıyor..
    böyle görmek için çaba gerekiyor gerçekten buna katılıyorum...benim annemde çok çaba sarfetti yıllarca ama olmadımı birşey olmuyor işte...uzun hikayeler hepsi ayrı ayrı...

16. 3 Kasım 2009
  17. prenses006

prenses006 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1.150
    Ödül Puanları:
    188
    merhaba kızlar ve pinkystar benim babamında ilk eşinden bir kızı var ve ben anne babamın tek çocuğuyum, kardeş gibi görülmesi imkansız,paylaşım yok,emek yok,kaynaşma yok, ortak hiçbir şey yok, baba dışında,birde başka şehirde yaşıyor ve biz birbirimizi ben 18 yaşımdayken bir kere gördük.dolayısıyla tekim bende hayatta şimdi artık hepten tekim çünkü babam vefat ettikten sonra babamın kızı dava açtı bize,onunla mahkemelerde iki ayrı safta mücadele ediyoruz, onun benim için bir yabancıdan farkı yok babamın akrabalarıda aynı şekilde,çok kalabalık bir sülalesi var babamın ama benim ne kardeşim var ne de akrabam

18. 4 Kasım 2009
  19. pinkystar

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba canım hoşgeldin...benim babamin oğlunu birkaç kez görmüşlüğüm vardı allah var ama 28 yıllık hayatımda kızlarından birini bir anlık bile olsa görmedim nasıl biri olduğuklarını bilmiyorum.belki yolda yan yana yürüdüğümüz , belki bir otobüse beraber binmişliğimiz , belki de bir kuyrukta arkalıklı beklediğimiz olmuştur...hayat bu ya! dünya küçük ya!...ama bilmiyorum tanımıyorum işte...aynenn bizimde hiç akrabamız yok allah gecinden versinde olacak şeyler annem babam göçüp gittiğinde bende bu hayatta gerçek anlamıyla tek olacağım..
    bazen kötü bir akrabadansa bu hal iyidir diyorum..bazende insan gerçek bir kardeş arıyor yanında..işte böyle bir anda açtım bu topiği..varmı benim gibiler acaba paylaşalım konuşalım diye...
    mahkeme olayında yaşadığın çok kötü..insan öldüğünde en hayırsızı bile bir anda evlat olduğunu anlıyor..en vefasız akraba bir anda kanı olduğunu hatırlıyor.hepimiz yaşayacapız bunları..ben hazırlıkladım kendimi...benim babamla annemle beraber geçirdiğim upuzun yıllar biriktirdiğim anılar bana en büyük miras olacak.varsın açsın davayı alsın evi arabayı...neye yarar bende olan onda yokki...olamaz ki:)

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.